Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Salata od "sveze"(ribarnica na Dolcu) ulovljenih muzgavaca.Dva muzgavca(1 kg),krompir,beli luk,persun,mulje i belo vinsko sirce.Voila!!!

Pozdrav iz Zagreba!

 

 

Edited by sandine
Link to comment

10671467_10205223088517676_6158275369157

 

Puno je to soli rene,puno!Jel to dodato i aleve paprike?taj ko ih je pravio nije bas majstor ,a?Nije dovoljno mesao,neki poceli da zagorevaju a neki ostali bledi.Mleko nije sipano?

Edited by Haralampije
Link to comment

16354f35f959eda551ac666f5a260603.jpg

 

 

ovo je bila jedna brutalna impovizacija ali je ispalo skoz okej i jestivo

 

imao sam 400 grama karabataka bez kosti (bog poziveo perutninu za to pakovanje)

 

isprzio na maslinovom ulju, dodao nekoliko malih cenova belog luka zgnjecenih

 

posto me mrzelo (i nisam imao vremena) da se petljam sa termickom obradom povrca

 

uzeo sam teglu kimcija sa terase i rknuo dve velike kasike toga (ko nije pratio kimci je jako ljuta korejska tursija koja se sastoji od fermentisanog tj ukiseljenog kineskog kupusa, rotke (dajkon) i sargarepe

 

takodje sam ubacio ostatke jela od prekjuce - leblebije na grcki nacin (revitijada), prakticno kao nas pasulj sa malo safta i dosta luka

 

na kraju sam ubacio ostatke neke salate iz frizidera koja se sastojala od rendanog crvenog kupusa i cvekle, u malo soja sosa

 

promesao, ostavio na tihoj vatri 10-15 min.

 

super je, jezik bridi od ljutine kimcija ali nista strasnije od prosecnog indijskog ili thai jela, naprotiv

Edited by yolo
Link to comment

juneći gulaš sa pronađenim ostacima sušenih pečurki. bez aleve, bez brašna, s belim vinom 'mesto crnog, ajvar, lukac, mrkva, babura,  bluk, pelat, korijander, paštrnak i čokolada.
A. Bourdain i Jamie O mi leže na kaučevima u dnevnoj sobi i uz Kenny Dorhamov Una Mas već pola sata razglabaju o gulašu

Link to comment

 

 

10671467_10205223088517676_6158275369157

 

Puno je to soli rene,puno!Jel to dodato i aleve paprike?taj ko ih je pravio nije bas majstor ,a?Nije dovoljno mesao,neki poceli da zagorevaju a neki ostali bledi.Mleko nije sipano?

Blic loše odradio posao, najbolji čvarci koje sam ikada jeo, sve ujednačeno, ne preslano

f84ca5df7a5739747bc15539ff501e7b.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...