Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

kim kardasijan je valjda jeRmenka, ne jemenka (jemen - na saudijskom poluostrvu).

jemenski jevreji imaju tu vrlo bazicnu ali jako zanimljivu i ukusnu kuhinju, puno raznih sociva i zitarica kao i dominantni zacini kumin korijander turmerik ljuta paprika, vrlo basic u pravcu indije ali nista tako dramaticno. nisam uhvatio, sto je uz taj humus dosao neki prilog od svezeg zelenog korijandera i ljute paprike, halucinogena ljutina, ne mozes da prestanes da je usisavas. cini mi se da se zove shug ali ne drzite me za rec.

moracu da istrazim tu palacinku da li se moze nekako improvizovati ovde, kad vec nisam kupio etiopsko brasno od tefa za indzeru, sto je zapravo varijanta ove sa slike samo sa druge strane moreuza i mnogo kiselija. ukus ove je dosta blazi ali opet ima nesto skroz arhaicno u sebi. onaj drugi flatbread koji proviruje ispod kao fermentator kiseljenja koristi neku leblebiju sto me podsetilo na takav hleb koji se jos sprema po starim prizrenskim pekarama. jbte, koja je umetnost dobar hleb, a sve izmisljeno pre ko zna koliko stotina godina.

markuse, to zuto je corba od zutog sociva iz koje proviruju ostaci tog zelenog jemenskog ljutog priloga.

Edited by yolo
Link to comment

e jbga, jedno r devojacku srecu kvari. ostacu s ovo malo guzice... sto mi je sejtan dao da mi bude teze :D

 

jos sam malo studirala tvoj obrok. rado bih zaronila u njega. 

Link to comment

nije lavash isto sto i lahoh - pricamo o ovome sto je okacila cmrlj. fala za ovo, deluje kao manja raketna tehnika nego sto se cinilo kada sam jeo, zapravo nisam znao da se koristi obicno belo brasno i fenigrik. imam sve sastojke, samo kada me ne bude mrzelo..... ovo bi moglo da bude super da se doda uz indijska jela. rupice na hlebu su potpuno genijalne za umakanje, to je i poenta iste ovakve strukture kod etiopske verzije (indzera)....

Link to comment

nema na cemu, ja odmah nasla, nego procitala sta je napisala gospodja, da je tesko, pa odustala. malo ja testa jedem, cenim da bih se udavila u pokusajima i pogreskama. ali uvek volim da cujem kako nekom ide:)

ne: simplifikovana verzija melanzane parmidjane, bez parmidjana. dole patlidzan pecen u rerni pod grilom, mocarela, sos od paradajzica sa slatkim vinom. meni bolje od standardne melanzane: manje je drndanje, mocarela je sveza, sve je blaze.

346m1k6.jpg

dm438o.jpg

 

Link to comment

c5067e193b318ad7bdd47465e692a114.jpga15ac99e06648dbb34681c6f30bf24a3.jpg59fdbc2b5abc88b88140252a06094eaf.jpg

 

 

Obrok sampiona:

 

Juhica od slanutka, iliti corba od leblebija.

 

Zena u svoj tanjur nasekla nori alge, pa je to onda fensi fusion varijanta 

 

Prilog - salata od crvenog kupusa, cicoke i paradajza sljivara sa par kapi limuna i puno istarskog mulja,  plus tursija: slatko slani krastavcici u mirodjiji i kimchi.

 

Sada pijem rasol od kupusa sa terase. Fantasticnost jedna!

 

 

EDIT - kako bi se ovaj superjednostavni rucak mogao prodati kao ultra mega giga

 

garbanzo soup with nori seaweed

jerusalem artichoke, red cabbage and plum tomato salad with organic istrian cold press olive oil and a drop of lemon

kosher salty cucumbers and spicy korean kimchi condiments

sour cabbage water

 

mocno, a :lolol:

Edited by yolo
Link to comment

paradajiz corbica sa rendanom sargarepom,karabatak pecen na tiganju,

pa sam na tu masnocu i tiganj bacila 3 cicoke secene na ploskice,kako nisam znala kako se ponasaju termicki tj. koliko vremena traje pecenje a kako su posle nekog vremena bile dosta hrskave a iz tiganja je sve pocelo da dimi,ja mrzim kada se sve dimi i gori a znam da je to dobro i do koje granice je dobro ali ipak mrzim,ubacila malo vode taman da se deglazira tiganj a one blago dinstnu u svemu tome jos koji minut,dodala so,majcine dusice- mnooogooo doobrooo

i salata rendana cvekla i bluk

Link to comment

paradajiz corbica sa rendanom sargarepom,karabatak pecen na tiganju,

pa sam na tu masnocu i tiganj bacila 3 cicoke secene na ploskice,kako nisam znala kako se ponasaju termicki tj. koliko vremena traje pecenje a kako su posle nekog vremena bile dosta hrskave a iz tiganja je sve pocelo da dimi,ja mrzim kada se sve dimi i gori a znam da je to dobro i do koje granice je dobro ali ipak mrzim,ubacila malo vode taman da se deglazira tiganj a one blago dinstnu u svemu tome jos koji minut,dodala so,majcine dusice- mnooogooo doobrooo

i salata rendana cvekla i bluk

 

ni ti nisi loša

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...