Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

e ja je ne jedem.. al ima u ruskin radnjama... tipa "tivtam" kao i na karmelu.. može se nadje, al je mlogo skuplje sem srbije.. btw, ovde svinje stoje u oborima, koji su iznad zemlje.. na stubićima... da ne bi bogati poganile svetu zemlju :)

Link to comment

ehej, ajvi, kako pravis tu salatu od cicoke? rekle mi tete na pijaci da moze da se pravi i kao salata /ja pravim potaz corbicu od njih, samo sa lukom i jednim krompirom, tek da malo izglanca teksturu corbe, na kraju stavim mirodjije i persuna, kad je izblendiram i dodam limuna u tanjiru... / a nisam pravila salatu jos. ajd skrabni recept kada stignes.

Link to comment

ehej, ajvi, kako pravis tu salatu od cicoke? rekle mi tete na pijaci da moze da se pravi i kao salata /ja pravim potaz corbicu od njih, samo sa lukom i jednim krompirom, tek da malo izglanca teksturu corbe, na kraju stavim mirodjije i persuna, kad je izblendiram i dodam limuna u tanjiru... / a nisam pravila salatu jos. ajd skrabni recept kada stignes.

 

 

ma nis..izbrijem je sa ljustilicom za povrce na listice,ako ostane delic koji ne moze da dohvati izrendam ili iseckam nozem i klasika so,mulje,limun mnooogoo je dobra..evo sad sam opet rucala...meni nekako greota da je kuvam tako finu,hrskavu i delikatnu..a kazu da je i pire od nje vrh 

Link to comment

upravo jedem rendanu cicoku sa rendanom sangarepom

 

dodao levantski zacin za pilave, suhi luk, pistac, nesto zeleno neagresivno

 

i lepo istarsko mulje plus malo samlevene bundeve (seme)

 

za salatu treba samo poskropiti limunom, sto ne zelim trenutno

 

od termicki obradjene cicoke meni je najbolje da se spusti pored pecenog mesa kao krompirici u poslednjih 15-20 min, ostane malo crispy a ima zanimljiv, dubok ukus uprokos minimalizmu

Link to comment

pojeo malopre 550g belog m. i 400gr kuvanog krompira

 

edit* pre neku noc sam gledao ovu temu i jos neke ovde, i psovao sam sebi sve po spisku sto mi je to trebalo...

Edited by spina
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...