Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Kad je dan ovako mrljav od jutra, kad ti se zadesi oraganik beli krompir sa Tare,  malo sira i kajmaka,  greota je da se ne pojede ovako,  iz  emajliranog tanjira :ss1:  Ispečeno i zamirisalo i bez  smederevca -_-

5JxjDGo.jpg

Link to comment

fino se slavilo... i uspela sam naći svinjsko meso... nisam jela, al gosti kažu bilo čarno.. samo da nemam virozu i ugodjaj za me bi bio drugačiji...

sve u svemu, lepa nedelja.

 

e8a1d2a4678f3aa716153a57b5a2e3a0.jpg

 

prebranac, špikovano svinjsko meso (slanina, kapar, crni luk) pašteta (pileća džigerica, konjak, slanina, luk, pečurke) salata (belo meso, kikiriki, susam) sarmice (vinov list, pirinač, nana, limun) humus, naravno pečeni patlidžan (mislim da bi se Wallu najviše dopao : )

masline, sirevi, jaja, paradajz, krastavac, paprika salata...

kinder torta, pita od jabuka - sa vanila kremom... i pos' dva dana kuvanja, odo u hibernaciju naredna dva..

 

ojha

Edited by fluffy
Link to comment

@frank: 'fala frank - toliko sam zaribala i toliko mi ništa ne pošlo za rukom, da sam već mislila ode mas' u propas'.. kad ono ipak ispade ok :)

 

@yolo: fala yolo

 

 

@maheem: svi su odlepili "viiiiiidiiii prebraaaaaanaaaaac" :) a ja stojim u uglu i smiješim se

Edited by fluffy
Link to comment

ako si sve ovo pravila sama u nekoj tamo emigraciji, onda je ovo najveci pojedinacni kulinarski achievment kog je video ovaj forum. ja za svoju slavu pola stvari kupim pa doradim na svoj nacin a nesto ni ne doradim, recimo slatko (sve kupovno, tj posne baklave), i opet je manji izbor nego ovde. svaka cast.

Link to comment

iskreno: da. sama... humus kupljen i sarmice od vinovog lista... ok, sirevi... sve ostalo ja! uvek tako, ponešto i kupim al' sad ovde daleko od kuće još mi milije bilo da se dokažem pred dijasporom... a prebranac, svinja i domača torta se pokazaše kao dobar spoj :)

 

 

'fala momci! mnogo se ložim na kuvanje i sad ste moj kuharski ego poslali u vaseljenu :)

 

@renne: jes' IzraJel.. al ne emigrirah baš, više pos'o itd..

Edited by fluffy
Link to comment

A cekaj kako ide sa kupovinom svinje u Izraelima, kad tamo bejah znao sam za Kingdom of Pork  radnju namenjenu Rusima navucenim na svinjske preradjevine tamo prekoputa autobuse stanice pa ispod autoputa ali se ne secam da su prodavali sveze meso. Mislim, rabinat, kosher, halal, tako to.... nema problema da se nadje? Ovi moji odalen kad dodju u Srbiju ko da si ih pustio sa lanca na prase.

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...