Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Takođe i izraz za "Bosanski lonac", jelo u JNA koje se spremalo po sistemu pomija (sve sto je ostalo sipaš u isti kazan, provriš ga i staviš mu zapršku na kraju).

 

Prilicno sam siguran da sam ga jedno milion puta jeo za vreme mog kratkotrajnog druzenja sa regularnom vojskom.

Link to comment

 

 

Za ručak je ponuda malo drugačija: ponedeljkom i petkom je pasulj (jedino jestivo jelo), a ostalim danima se smenjuju paprikaš, grašak, boranija, kupus i „drnč". Drnč, ili kako ga robijaši zovu „seven days", u stvari je mešavina svih ostataka od prethodnih sedam dana, znači sve ono sa dna kazana što robijaši nisu sipali u svoje porcije se pomeša, malo se začini i eto ga „drnč".
Link to comment

moj drnč je bio od jednog dana. u čorbu od povrća koja je bila ispod proseka, stavila sam varivo od praziluka sa junetinom, preostalo od ručka, sa namerom da čorbu učinim jestivom. ali ni varivo nije valjalo, jer je bilo bljutavo (nemasno, neslano, bez začina). pokusala sam pola tanjira drnča, jer sam bila užasno gladna i smrznuta. resto je otplivalo u kanalizaciju, jer sam procenila da mu nema leka.

Link to comment

Meni je u glavi da je drnč nekakvo ulje, mašinsko valjda, ali nisam sasvim siguran.

 

Vojna legenda kaže da je to neko ulje za čišćenje ličnog naoružanja (puščane cevi).

 

Drnč kao specijalitet potiče iz vojnih menzi, to je ono univerzalno uprženo raskuvano razmlaćeno meso sa uljem, koje se lako umeša u testeninu, pire, pirinač.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...