Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

vidim da cepaš paradajz, a i Dabović se hvali otoič kako sad nema lošeg paradajza.

pošto je kevi ovo divno leto uništilo skoro sve u bašti, krenuo sam ponovo da kupujem, ali je paradajz na koji ja nailazim po tezgama isto ono djubre od proletos, sa zelenim korenjem u plodu, voskom preko kore, i ukusa na radioaktivni otpad.

 

gde kupujete dobar? na kelnić ne idem, daleko je.

Link to comment

@banatjanin

 

Na zemunskoj pijaci, skoro celo leto bez greške. Ne znam broj tezge da ti kažem al poslednja tura što kupih je toliko dobra da je pojedošmo vandredno brzo.

Čak prošli vikend naleteh na jedno seljaka prodaje neku vrstu, nije volovsko srce (reče mi on vrstu, zaboravio jbg), koja je toliko prirodna (čitaj ružna) da jedva liči da je paradajz. Prodavao samo to, puna tezga, u old skul varijanti sve onako prljavo, kao nekad što se kupovalo.

Link to comment

vidim da cepaš paradajz, a i Dabović se hvali otoič kako sad nema lošeg paradajza.

pošto je kevi ovo divno leto uništilo skoro sve u bašti, krenuo sam ponovo da kupujem, ali je paradajz na koji ja nailazim po tezgama isto ono djubre od proletos, sa zelenim korenjem u plodu, voskom preko kore, i ukusa na radioaktivni otpad.

 

gde kupujete dobar? na kelnić ne idem, daleko je.

 

Na Cvetku i kod mog bakalina Bosanca. A na selu je izrastao takav paradajz da ga mrtav jede, pa sam i toga doneo malo. Mesnat, socan i sladak, onako samo malo brasnast unutra, sa vrlo malo slobodne tecnosti unutra, dakle podesan i za pecenje.

 

Mozda sam imao srece, sta ga znam...poslednjih godina sam patio za dobrim paradajzom, a od avgusta ne promasujem uopste.

 

E da, svi ti paradajzi su, onako, ruzni pacici spolja.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

vidim da cepaš paradajz, a i Dabović se hvali otoič kako sad nema lošeg paradajza.

pošto je kevi ovo divno leto uništilo skoro sve u bašti, krenuo sam ponovo da kupujem, ali je paradajz na koji ja nailazim po tezgama isto ono djubre od proletos, sa zelenim korenjem u plodu, voskom preko kore, i ukusa na radioaktivni otpad.

 

gde kupujete dobar? na kelnić ne idem, daleko je.

 

 

fala ti brate, ja nisam hteo da otpisujem vasi da ne misli da ga stalkujem. 

 

na kalenicu se trenutno uglavnom prodaje bezukusno djubre, isto kao i svuda. takva sezona, dobar paradajz trajao metar dana i otisao.

 

EDIT - vido vasin odgovor. i ja trazim samo taj ruzan i grbav, ali ga sada ovde stvarno nema.

Edited by gazza1
Link to comment

Ja kupujem uvek kod iste žene leskovčanke već deetak godina paradajz i papriku, stari merkator, drugi red tezni, mislim da je peta tezga po redu, uvek poređa paradajz, šargarepuu pa papriku, ima žena duplu tezgu. Paradajz joj nikada nema ono drveno sranje u sebi, i ima ukus paradajza

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...