Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

meni su princes krofne pre par godina bile izazov: nema koji recept nisam probala, i nikad mi nisu uspele. tolko sam ih pravila (jok krem, samo testo), da sam bila u fazonu aj da bacim jedne princes, i stvarno, smutim ispecem i bacim. :lolol:

i onda su mi u tom beskrajnim nizu variranja sastojaka, jednom uspele! onda sam ih sledeceg dana ispekla na isti nacin i uspele su! onda sam ih nosila u goste, isto su uspele! posle sam ih napravila jos samo jednom u zivotu, uspele su i te, i onda sam se pozdravila sa princezama, posto je zivot suvise kratak da bi se stalno pravili i jeli isti kolaci.

evo ti flafi, moj recept, mozda ce ti koristiti.

(to je recept od pre desetak godina. u medjuvremenu sam promenila navike u kuvanju, pa da danas pravim, pravila bih ih sa maslinovim uljem, a krem bi bio santili, dakle samo slatka pavlaka i vanila sipka, a mozda bih i smutila sa maskarponeom)

 

Casa vode (200ml)

Pola case ulja (100ml)

 

Kuvati na sporetu. Kad provri, skloniti sa vatre, usuti casu ostrog brasna. Energicno mesati, vratiti na sporet 20ak sekundi. Kad pocne da se hvata neka korica na dnu serpe, to je znak da je kuvano.

 

Rashladiti to kuvano testo. Kad se ohladi, mesati mikserom i dodavati jedno po jedno jaje, ukupno 3. (U orig receptu pise da treba 4, ali sam ja shvatila, rezimirajuci istoriju bezuspesnih pokusaja, da jaja uvek bude previse, mislim s jajima se nikad ne zna koliko komada, posto su razlicitih klasa i velicina - dakle, tri).

 

Testo koje dobijete je lepljivo i gusto.

 

U pleh sam stavila papir za pecenje. I velikom kasikom izvadila 10 princes krofna (nisam se trudila da ih izbacim iz sprica, posto sam ocekivala da po obicaju nece uspeti). Neka izmedju njih bude prostora da narastu.

 

Onda to stavite u rernu koja je zagrejana na 220 stepeni. Pekla sam 20 minuta, nisam otvarala, ucetvorostrucile su svoju pocetnu zapreminu i postela dzinovske. Izvadite, ohladite, rasecite.

 

Krem?

Krem sam nasala u nekoj Dr Oetker kuvarici, pa sam ga modifikovala.

 

Skuvala sam puding od vanile u 3dl mleka. Rashladila i mesala da se ne uhvati korica.

Umutila sam pola litre slatke pavlake i dodala puding od vanile.

 

Napunila princes krofne. Posula prah secerom.

Ovaj recept je kao moj, sem što kuvam fil... brašno, jaja, puter i u to dodam malo pudinga od vanile i šlag tj slatki pavlaku...

 

Rešila sam da ih pravim dok ne uspeju... govorimo o receptu koji ne uvek uspevao i uvek sam ih pravila bez po muke..

Link to comment

pa, ima ulicica-prolaz izmedju skvadrine zgrade i njihove, tako da bi se moglo nazvati sledecim blokom :)

 

veci deo nedelje stoji tuzna neprodata riba pa nije mnogo inviting ali bude super taj dana kad stigne sveza...

Link to comment

Ovo je jelo koje decenijama porodicno jedemo, recimo jednom mesecno, obicno nedeljom, a zovemo ga "nemacki rucak".

 

Ime je dobilo iz dva razloga: prvo, na njega su nas navadili rodjaci gastosi iz Bazela (da, Svajcarska), a drugo glavni sastojak je dole prikazani Migrosov trademark "Bratensauce" (isto Svajcarska). Kada sam malo odrastao usudio sam se da pitam zasto to ne zovemo "svajcarski rucak" kad vec nema veze sa svabama, al' mi je otac strpljivo u afektu objasnio da na kutiji pise na nemackom Bratensauce sto znaci "umak od pecenja", a kad bude pisalo nesto na svajcarskom onda ce to biti svajcarski rucak.

 

Ostali sastojci su obicni, moze testenina moze pomfrit, po volji, povrce moze mesavina a moze posebno kuvano, meso obicno krmenadla. Ja preferiram malo duze makarone, kukuruz, olovka boraniju i kolutove barene sargarepe, pa na sve to dva svinjska karea i onda obilno prelijem Bratensosom.

 

Uvek narucujemo najvecu konzervu od 900g i kada se vec nazire dno spremamo gostinsku sobu za gastose. Ultimativno da bude Migros, probao i Knor i Magi i jos neke - jok.

 

 

Braten1.jpg

bratensauce.jpg

Link to comment

ono kad kupis puno jabuka a uz ti se opet puno jede pita......

 

daklem domacha pita s jabukama + sladoled i neka fensi cokolada...... ako od ovoga ne dobijem neko kilce nechu ni od cega

 

pitaaa_zpsc721f279.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...