Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Nego, što da je topiš?

 

tako mi je 100x bolja [bas sam juce s svecom pricao o tome] nego kada se jede onako u komadu. moj cale npr nikad je nije topio, nego je jeo u komadu, a meni to izgleda kao dve razlicite stvari. 

 

ne bi omašio. negde je kirnja, negde kernja. negde je janje, negde jagnje. negde dagnja, negde mušlja, a negde pizdica.

 

razni krajevi, razne tradicije, razni nazivi za istu stvar. ne znam da li je kavurma baš književni standard, pa da se određuješ prema tome.

 

ali ako je to izraz iz govornog jezika, ne može da bude greška.

 

hvala na pojasnjenju!

 

pečeno jare taze s ražnja, roze špricer

 

šurak diplomirao, valja proslaviti

 

cestitke za suraka!

 

 

::

 

ja upravo jeo filete oslica sa gomilom povrca peceno u rerni sa folijom. taj recept sam video odavno od dzejmija, ali sam ga menjao vremenom. mogu samo da zamislim kako bi bilo dobro sa svezim oslicem... no, i pored toga, bilo je super!

Edited by hoffnung
Link to comment

imate super svezeg oslica - mola - u onoj ribarnici na kalencu koja diluje riblji fond juznog jadrana koji pripada albaniji. juce stajao kapitalac od jedno 3-4kg brat bratu na tezgi.

Edited by gazza1
Link to comment

ee danas sam bila na kalenicu, svezu ribu ne gledam, al sto sam se nakrcala konzervi. tuna postira brac u maslinovom 140! oslic 120. 

supre bi bilo da ima ukusnih zaledjenih jeftinih fileta za svaki dan, brzi rucak, brzi brodet, brza folija, brzi teflon, al jos nisam uspela da nadjem. sveza riba je posao i novac.

Link to comment

da bi u beogradu jeo svezu ribu, moras da bajas kad i gde ce doci. onda da se prilagodis tome. a ako si ja, i dalje ces biti sumnjicav prema zamucenim ocima i krvavim skrgama. onda moras dodatno da peres i cistis kod kuce, posto to iz radnje nikad nije dovoljno dobro. dakle, to je posao, a novac je da je sveza riba kod nas skupa. 

izabrala sam da u beogradu ne moram da jedem svezu ribu. 

Link to comment

Jebem li ga, letos sam cesto jeo ribu, koju sam sam morao da cistim i osim prvog puta, ciscenje je trajalo par minuta. Pogotovo ako te neko pre toga dobro iznervira. To je srecom bilo sa zenom na moru.

Link to comment

Bemliga, može se naći tu i tamo sveža, a ko što reče Venom, čišćenje nije neko drkanje. A što se novca tiče, isto je i za konzerve manje više (kao i za sve ostalo), kvalitet se plaća.

Link to comment

koje filete oslica kupujes? koje god sam probala, uvek su bili od bezukusnog do nejestivogroznog. 

 

ja kupujem to na kilo tj. u ovom slucaju 600gr. iz lokalne riblje prodavnice. tako da ne znam koji je u pitanju. ovo kada bi probala sto ja spremam, prste bi polizala. inace, ovo sam takodje pravio sa filetima soma, lososom, ali je najbolje sa oslicem. inace, sam oslic volim hoki u komadu, ali ga przim na ulju. 

 

::

 

 

renne uvek kada postavi fotku hrane, meni krene voda na usta...

Link to comment

imate super svezeg oslica - mola - u onoj ribarnici na kalencu koja diluje riblji fond juznog jadrana koji pripada albaniji. juce stajao kapitalac od jedno 3-4kg brat bratu na tezgi.

 

kakve su cene?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...