Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

moram nesto da pitam, ovde bi mi dobro dosao banatjanin, zapravo svako ko misli da bi mogao da pomogne u ovom slucaju: elem, ja sam navikao da govorim 'kaurma' umesto 'kavurma' i vrlo mi je tesko, tj. dvoumim se sta da kazem kada se ista spomene. ovde sam prvi put cuo da je zovete 'kavurma'. sa druge strane, vidim, kada googlam, da moze jedno i drugo, ali je ispravno 'kavurma' jer je to zapravo turska rec i ovo jelo je iz te oblasti.

 

sa druge strane, ako ostanem pri tome da to zovem ipak 'kaurma' uzasno mi je da me neko ispravlja, i da moram da se ubedjujem.

 

inace, sve ovo pisem jer cu upravo da je jedem. kupljena je na pijaci u komadu i sada cu da je istopim.

Nego, što da je topiš?
Link to comment

mislis da bih debelo omasio ako bih nastavio sa 'kaurma'? 

 

ne bi omašio. negde je kirnja, negde kernja. negde je janje, negde jagnje. negde dagnja, negde mušlja, a negde pizdica.

 

razni krajevi, razne tradicije, razni nazivi za istu stvar. ne znam da li je kavurma baš književni standard, pa da se određuješ prema tome.

 

ali ako je to izraz iz govornog jezika, ne može da bude greška.

Link to comment

turska kavurma je od jagnjeceg mesa, nema nikakve veze sa nasom.

a inace, naravno da je topi, kavurma je najlepsa vruca, sa umakanjem leba u corbicu :)

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...