Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ako saznas ime, javljaj

 

@maheem

lignje idu u krdima, jerbo su stoka. ili sam bar ja stoka kad ih jedem :D

 

Verhackert

 

jepse pujo, sacam opet gladan :(

 

:(

Link to comment

Verhackert

 

 

 

 

jest, pokojni tast je uvek u frizideru imao teglicu dve ovoga. s tim sto je kod nemaca to manje slaninasto a vise mesno, lici na nekakvu masniju krupno mlevenu pastetu.

Link to comment

ako zelis probati da napravis, sad sam citao neke recepte, najvise me se dojmio ovaj: 1kg dimljene slanine sitno iseckati, 22 grama soli (tako kaze recept, ja bih ipak to po ukusu), kasicicu bibera i 6 cenova sitno seckanog bluka dobro izmesati i ostaviti da odstoji na hladnom dva dana. onda u kaserolu pa u rernu, da se istopi deo masti, tj. dok beli delovi ne postanu prozirni. izvaditi slaninu resetkastom kasikom, dobro ohladiti pa samleti. jedan mali deo masti odvojiti, ostatak ponovo promesati sa mlevenom masom. pakovati u tegle i pre zatvaranja zaliti onom mascu sto smo odvojili. kaze da takva moze da stoji na suvom i hladnom mesecima.

Link to comment

ako zelis probati da napravis, sad sam citao neke recepte, najvise me se dojmio ovaj: 1kg dimljene slanine sitno iseckati, 22 grama soli (tako kaze recept, ja bih ipak to po ukusu), kasicicu bibera i 6 cenova sitno seckanog bluka dobro izmesati i ostaviti da odstoji na hladnom dva dana. onda u kaserolu pa u rernu, da se istopi deo masti, tj. dok beli delovi ne postanu prozirni. izvaditi slaninu resetkastom kasikom, dobro ohladiti pa samleti. jedan mali deo masti odvojiti, ostatak ponovo promesati sa mlevenom masom. pakovati u tegle i pre zatvaranja zaliti onom mascu sto smo odvojili. kaze da takva moze da stoji na suvom i hladnom mesecima.

 

 

opa!ovo je zanimljivo,jako zanimljivo..a nije ni puno posla..hmmm :P

 

samo..jel otklopljeno ide u rernu na topljenje?pretpostavljam da da ali..

Link to comment

ako zelis probati da napravis, sad sam citao neke recepte, najvise me se dojmio ovaj: 1kg dimljene slanine sitno iseckati, 22 grama soli (tako kaze recept, ja bih ipak to po ukusu), kasicicu bibera i 6 cenova sitno seckanog bluka dobro izmesati i ostaviti da odstoji na hladnom dva dana. onda u kaserolu pa u rernu, da se istopi deo masti, tj. dok beli delovi ne postanu prozirni. izvaditi slaninu resetkastom kasikom, dobro ohladiti pa samleti. jedan mali deo masti odvojiti, ostatak ponovo promesati sa mlevenom masom. pakovati u tegle i pre zatvaranja zaliti onom mascu sto smo odvojili. kaze da takva moze da stoji na suvom i hladnom mesecima.

 

 

lud li si da pravis, tamo je to dignuto na nivo umetnosti, feinkost

Link to comment

moram nesto da pitam, ovde bi mi dobro dosao banatjanin, zapravo svako ko misli da bi mogao da pomogne u ovom slucaju: elem, ja sam navikao da govorim 'kaurma' umesto 'kavurma' i vrlo mi je tesko, tj. dvoumim se sta da kazem kada se ista spomene. ovde sam prvi put cuo da je zovete 'kavurma'. sa druge strane, vidim, kada googlam, da moze jedno i drugo, ali je ispravno 'kavurma' jer je to zapravo turska rec i ovo jelo je iz te oblasti. 

 

sa druge strane, ako ostanem pri tome da to zovem ipak 'kaurma' uzasno mi je da me neko ispravlja, i da moram da se ubedjujem. 

 

inace, sve ovo pisem jer cu upravo da je jedem. kupljena je na pijaci u komadu i sada cu da je istopim. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...