Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Uf, reeeeneee, hold mi, kis mi :lolol:

To izgleda odlično!

 

Specijal za boškića

 

2d9nqja.jpg

 

Nije uvek krastavac.

Danas neke slovenačke kobasice iz matijevića, nisu obećavale prilikom spremanja, nisu mirisale lepo, imaju soje, to je očigledno, ali, nisu loše koliko sam mislio. Malo kuvanog povrća i kupus, šargarepa i suncokret salata, treći dan se borim, a malu sam glavicu uzeo. :)

Link to comment

 

Nije uvek krastavac.

Danas neke slovenačke kobasice iz matijevića, nisu obećavale prilikom spremanja, nisu mirisale lepo, imaju soje, to je očigledno, ali, nisu loše koliko sam mislio. Malo kuvanog povrća i kupus, šargarepa i suncokret salata, treći dan se borim, a malu sam glavicu uzeo. :)

 

bolje onda napravi omlet za ručak nego to..i neki komad putera na povrće i gotovo :p

Link to comment

Ma prošle fino, ostavio par za večericu, imaju i komade mesa (pa čak i masnoću), što je za razliku od nekih koje sam imao prilike probati, napredak. :D

Osim toga, smlatio bi mi omlet kvotu za jaja samo tako! :lolol:

Link to comment

ništa ne kažem za režim..samo sam htela da kažem da je bolje da ako nemaš dobar izvor proteina,kao što je ovde slučaj misim matijević kobasice pa još i ne mirišu dobro,kaammoon! da zaboraviš na kvotu za jaja :isuse:  i napraviš omlet,mislim u kvalitetu je stvar

Edited by ivy
Link to comment

u tiganj ubacio malo mulja i pojačao sa svega par komadića slanine, samo da zamiriše. ubacio tri pune šake spanaća, dodao sitno seckan čen bluka i vrlo vrlo malo seckane ljute papričice. zasolio (realno, presolio), krčkao 3 minuta. na kraju nacedio par kapi limuna i ostavio minut na ugašenoj ringli. 

 

isekao paradajz.

kriška kozijeg sira.

 

petominutna večera. 

Link to comment

svuči dobro, može li to sa blitvom? kapiram da može sa ovom mladom, utrošila sam pola danas na neki složenactm sa kelerabom i blitvom, a ističe joj rok polako.

Link to comment

Sigurno može, najbolje da probaš. :)

 

onako napamet, može i bez slanine pa da se doda sveža rukola, bez termičke obrade, naravno. 

 

a umesto kozjeg, može da se koristi neki buđavi plavi zaostali sir iz dna frižidera. to je skroz kul kombinacija - buđavi sir, spanać (zelje?), beli luk. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...