Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

riblja čorba? u Džakarti?

Odličnu riblju imaju, ali ne svaki dan, recimo tri dana nedeljno, i vredi doći.

 

A ovo je inače pasulj

Link to comment

Bacio u vok 4 struka mladog luka seckanog na krupno, rendani kupus, celer, potopljene pa iseckane suve šitake i crne čurke, 4-5 velikih čenova bluka, kad se spržio zalio mešavinom vrele vode, soja sosa, gustina, balzamika, šećera i nekog čilija, naseckao preko jednu zelenu papričicu, pomešao sa pirinčanom nudladi, jeo.

Link to comment

Danas mali tvist na djejmijevu punjenu piletinu, uzeo grudi skinuo sa koske, rascepio, iseckao unutra, napunio paradajzom domaćim, prazilukom i slaninom (ostalo od fusila) i stavio po kockicu putera, zatvorio i na vrelo ulje stavio, koža dole, stavio zgužvani pokvašeni papir za pečenje (dj fora!) i preko toga stavio veliku šerpu punu vode, i odmah smanjio sa 3 na 2. Jedno sedam minuta kasnije okrenuo pa isto, onda otklopio i ukuvao tekućinu, dok nije došlo do masti. Jedna se malo rasturila ali druga izdržala. Uz to malo svežeg i malo kuvanog povrća.

 

2wrgh3o.jpg

 

auyzw0.jpg

 

2lwugw0.jpg

 

Ručak i večera done and done!

 

Vrlo lagano, samo mnogo prljavih sudova.

Link to comment

meni se jelo nesto slatko, a niceg slatkog u kuci nema, radila s onim sto imam. samlela peceni kikiriki u kikiriki puter, nastavila da meljem, dodala bananu, malo mleka, probala, nije lose, nesto fali, liker od kafe, veri najs. ima ukus keks torti iz detinjstva sto moja mama nije (pre svega sto nije pravila torte), ali neke zene jesu pravile, keks umakale u kafu, a fil bio s bananama.

Link to comment

izdinstala 2 glavice cluka,1 patlidzan,2 tikvice,ubacila solju pirinca okruglog zrna,2ipo solje vode,zacine posle x minuta kada se pirinac skuvao al dente,poklopila ostavila sa strane da odstoji..u tanjir rizoto i sir iz mjeha umesto parmezana,salata :prejed: 

Link to comment

ja slicno, imala neki ostatak kinoje sto se vukao po kuci, ispekla pa skuvala, proprzila mladi luk i papriku pa dodala, nadrobila fetu koja se istopila, dodala peceni susam i golicu. vrlo je ukusno i sito, niko ne bi rekao da je hrana za bolesnike.

264q0r8.jpg

Edited by cmrlj
Link to comment

srecom, samo polupansion :(

dva obroka dnevno ko da sam na bogatoj svadbi.

letovanje se pretvorilo u zimovanje. 

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...