Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

hefe, kako grci pripremaju boraniju? ja  je inace ne volim i retko je jedem i spremam, ali sada sam na putovanju morala nesto da klopam po hotelima i restoranima /vegan sam, pa mi je izbor izuzetno suzen/ pa sam na dva mesta jela fenomenalnu boraniju. ono sto znam je, da je bila sa alevom paprikom, verovatno u rerni pripremana, ostalo nisam uspela da odgonetnem. i koju uopste boraniju koriste - pljosnatu, okruglu, zutu, zelenu?...a i za bamje me takodje uputi, kako ih oni to pripremaju i tako su im sjajne?

Da i ja je bas nesto ne volim narocito ali je njihova fantsaticna. Ja sam jeo uglavnom siroku zelenu.

Pravi se vrlo prosto, cela stvar je u toj buraniji koja je videla poprilicno sunca.

Proprzis cluk u velikom tiganju na mulju. Buraniju ocistis od konca i ne seces nego malo proprzis onako celu. U medjuvremenu crveni krompir iseces na ploske 0.5cm i poredjas po tiganju. Dodajes pomalo vodu sve to na blagoj tem. polako se krcka polu- poklopljeno. Ne treba da mesas da se krompir ne bi raspao.

 

Ne treba da se pretera sa kuvanjem, jer ona se idalje kuva kada je skonis sa vatre. Pre da je gotova dodas mlevenu papriku (svetlija je bolja) so, biber i suvi ili svezi oregano. I to je to.

Neko prsne i cen bluka.

Edited by hefestus
Link to comment

meni ta siroka zelena ima skroz drugaciji ukus od klasicne zute olovke,olovka mi je nekako slatka i nju ne volim...jedem je jedino dinstanu sa clukom i belim vinom pa zapecenu u rerni sa sirom..

Link to comment

Ovde u NL zute nema uopste. Ili ova zelena siroka, koja je super, ili okrugla zelena.

Ima jos i belo, ciklama pa pegava :) tu nisam video decenijama.

Link to comment

e da,da ta ljubicasta prosarana..to mu dodje kao neka domaca sorta,mozda sam ja to tako umislila ili je ima i po svetovima?

 

 

ugl,meni se boranija smucila kroz zivot jer su je bake/mame spremale uvek klasicno corbasto i na crveno ugl prekuvanu pa sam tek u kasnijem stadijumu zivota pocela da je otkrivam kao namirnicu i varijacije pripreme i otkrila da je glavna stvar da se ne prekuva,da krcka i to bi bilo pola posla.

Link to comment

lol takodje, vecinu ljudi koje znam ne voli buraniju.

Ja sam je posle 8g u Grckoj zavoleo.

Ali je cesce pravim isto kao i ti. Barena al dente, mulje i limun.

 

Tu ljubicastu nisam video nigde osim kod nas.

Link to comment

ma da nije nista spektakularno od namirnice,ono da se napraviti ok klopa ali treba pazljivo..a ja volim povrce pa makar bilo i boranija :D

Link to comment

evo inspirisana jučerašnjom pričom jedem salatu od te šarene ljubičaste boranije sa doosta bluka,mulja i limuna

i pečene mlade krompiriće :P

Edited by ivy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...