Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

jeestee pa da mi serviraš sos od kokakole pod nekim fensi nazivom

 

a, ne, ti bi dobila tagine od ovcetine, sambal oelek da to lepo zaljutis, i kao fusion touch, napravio bih dhal paneer, i mozda ispekao neku samosu.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

a, ne, ti bi dobila tagine od ovcetine, sambal oelek da to lepo zaljutis, i kao fusion touch, napravio bih dhal paneer, i mozda ispekao neku samosu.

 

 

u to ime evo ti lep magazin https://www.facebook.com/mrvica.hr (na prvom postu za M16 je link za download se skine pdf izdanje) nazalost nema nacin da se dodje do njega izvan fb,ili ja ne znam ..

Link to comment

palacinke od heljdinog brasna sa mojim sugarfree dzemom od pomorandze, sargarepe i jabuke i ''bakina tajna'' dzemom od divljih borovnica . priznajem, taj njihov dzem je usio moj bar za tri koplja :-) fenomenalan! sad smisljam neke koalce ili tortu sa njim, zaista je steta da se ne rabi i u nekim ''finijim'' varijantama...

Link to comment

Ništa, ili skoro ništa, ne prija duši kao malo zdrave hrane, a posle luđačke nedelje na poslu... Napomena, pivo je 'ledeno, a pizzza je hot (u oba smisla, pošto ima i ljute papričice).  :wub:

 

IMG_2764.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...