Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

e!i uljem i malo sirćeta?mi to zovemo "salata od pečenih paprika", nikad čula za ovaj naziv :-)
Slabo posećuješ beogradske kafane, onda bi čula. A i slabo se družiš sa gazzimirom :)Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Link to comment

@cmrlj : krompir paprikaš sa grilovanom kobasicom...U malo masti propržim kim, dva'es sekundi - nikako duže, pa dodam slaninicu i crni luk. Kad se luk zastakli sklanjam tiganj s vatre, dodam začinsku papriku, u kombinaciji slatka i slatka dimljena, promešam nabrzaka, pa ubacim krompir sečen na kriške, prelijem goveđom supom i kuvam, tipa, pola čuke. Dok se kuva grillujem kobasice, isečem ih na kolutove i prosleđujem u paprikaš. Na kraju ide peršun, izdrobljeni biber, malo kisele pavlake i udri... :frust: :)

Edited by rezwalker
Link to comment
džiga, cluk i paradajz su jedan zakon. NE: pasulj, cluk, belolučne paprike
probaj ovo:stavis u tiganj malo putera i mulja, bacis dzigu, przis nekoliko minuta (kao sto se inace przi, da bude fino krvava unutra), okrenes, dodas par kapi balzamika (bitno da dziga ne izgubi elasticnost), przis jos malko drugu stranu. izvadis, odlozis na tanjir, posolis i pobiberis. zatim na ulje na kome se przila dziga bacis malo putera, cluk (seckan na snite, kao za salatu) i kad se zastakle dodas jabuku seckanu na tanke reznjeve. zacinis, prodinstas na laganoj vatri uz mesanje, taman da jabuka malo omeksa (dodas malko vode ako treba, nekad treba, zavisi od jabuke) i to je to. jabuka sjajno radi sa dzigama i krvavicama bas kao i paradajz, cak mozda i bolje jer ima malo jaci taj slatkasti momenat. ja nisam kao klinac hteo da jedem dzigu dok keva nije pocela ovako da je pravi.
Link to comment

pogačice sa droždinom, e pa jedno sto komada.danas sam čula prvi put za tu reč. droždina su mrvice od čvaraka u masti, i to ima da se kupi na pijaci u mesari, pakovano u kutiji.

Link to comment
pogačice sa droždinom, e pa jedno sto komada.danas sam čula prvi put za tu reč. droždina su mrvice od čvaraka u masti, i to ima da se kupi na pijaci u mesari, pakovano u kutiji.
e ja ovo jutros jelato mi dorucak bar jednom sedmicno, 40 dinara poprilicno velika pogacica, testo onako mekano i slojevitoali kako nikada nisi cula za drozdine? :Dto mi jedna od prve tri reci sto sam naucilazezam se naravno, ali ima li neki drugi naziv za to?:)
Link to comment

Kad rintaš ceo dan k'o 1 australijski afroamerikanac iz afrike, pa pregladniš, pa onda jedeš šta dohvatiš. Sladoled, malo slanine, zatim bananu, zatim još jedan sladoled (da ne zahvali™ mlečnih masnoća), zatim štogod rajčica (onih mini), pa se setiš da imaš i 'leba (al' mora u toster), uz to mladi luka, pa onda malo suvo meso, rajčice again, pa onda čokoladicu i na kraju, naravno, vino. Posle opet sladoled.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...