Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

@ivy da, da...samo pire, al' za njoke ga uvek napravim u presi, jer tako bude rastresit, pa krompir /i bundeva/ lako ''ufate'' brasno, kojeg onda i ne treba puno. kao sto rekoh, bez jaja, bez soli...samo brasno. klot.

Link to comment

@dabovic: To i Heston tvrdi za pile, da je to odmaranje magicni trik kojim se svi sokovi zadrze unutra.@aram: Danas je pekla na 150 stepeni (cini mi se) 2 sata pod folijom, posle toga podigla temperaturu na 180 i skinula foliju, ali zalivala svakih 10-15 minuta sa mascu koja je iscurila. Kad mi je izgledalo da je blizu gotovog, napravila brejk 40 minuta i posle toga vratila u rernu na 200 stepeni, par puta zalila i poslednjih nekoliko minuta sa ventilatorom, da jos malkice isusi koricu.Inace, naucila uzasno prost trik za kalibrisanje rerne, bacicu na recepte.

Link to comment

Jutros sam izvadila kore iz friza bez razmišljanja. Onda sam skapirala da nemam kiselu za gibu i jebiga. Nije bilo sile da u tom trenutku jurim radnju koja radi nedeljom. I onda sam pravila pitu od govana. Od rendanog ementalera i neke sirovije pršute, pri čemu sam izmedju prve i druge kore stavljala pelata malkice. I kad sam izvadila vruće bilo mi odvratno. A sad je nekako baš gotivno.

Link to comment

domaća pasta sa ludajom, podlivenom sirom (kako je to fenomenalna stvar!) i piletinom. ozgo parmezan friško nariban. ostalo do ručka, iskopo sad polupjan iz frižidera.e, kad je pasta odlična i hladna, onda je to to.

Link to comment
:lolol: et topik-mušmule nisam nikad pre ovoga i svidjaju mi se,misim nije da padam na dupe od ukusa niti bih ih istakla po nečemu ali onako za grizkanje su zanimljivea uzela sam i onu japansku jabuku da probam nisam nikad samo je tvrda i treba da sačekam nekoliko dana da još malo sazri/sagnji
Link to comment

ne: ziti sa fetom, pekorinom i rikotom (bez mesa), zelena salata i merlo, pa cu da dremnem, a posle cu da gledam Breaking Bad do 4 ujutru. uzasno, uzasno bolovanje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...