Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

U svakom slucaju i cedra i cedara zvuci glupo. Kako god da se kaze meni je ovde jedino bitno da se on jako fino rastopio.

^ jel seku na listice u tom veru gustu?
Ponudio mi covek ali rece da je problematican za secenje i da verovatno nece moci lepo pa sam uzeo u komadu. Ja sam ga posle kuci sam sekao i nije bio toliko problematican.edit: da se neko ne bi zeznuo kao ja ne ocekujte megamarket. U pitanju je mala prodavnica od desetak kvadrata. Edited by katamaran
Link to comment

supa od patke,kuvala se cca 6sati i knedle sa dzigom i persunommesna vekna,povrce pobacano pored patlidzan,karfiol,krompircrvena pecena paprika belolucana,pecena cvekla salata i kupus salata

Link to comment

ijspravio i ja danas knedle sa džigom, nisu mi uspele, previše luka i usro sam strukturu, raspadale seali zato plećka svinjina, nabodena blukom i inćunima (prvi put, od Džejmija pokupio foru), pečena u tuču (faljen PPP) je realno pokidala. uz kiselu salatu od bele rotkve.na kraju apsajddaun kolač od jabuka po flaferkinom receptu koji je kačila Daboviću, sa puno kardamoma, pa apgrejdovan ulupanom slatkom pavlakom.

Edited by banatjanin
Link to comment

a ja danas napravila ''one'' njoke sa bundevom, i corbicu od bundeve sa kikkoman soja sosom, naravno... njoke mi ispalie savrsene, mislim, kompaktne, malo cvrsce, al' ja i volim kad je testo negnjecavo i tvrdo. ja ih pravim brzo, odmah posto iscedim krompir i bundevu u ovom slucaju, proturim kroz presu i stavim brasno, pa dok je jos toplo zamesim testo. bez jaja, soli, ulja... napravila sam i pesto sa pinjolama, bosiljkom, muljem, blukom, so i bez limuna, al' sam stavila bas malcice jer sam se u poslednjem momentu setila da ce mozda bolje biti samo sa prezlom res proprzenom na ulju. prelila preko njoka i u jedan deo stavila pesto, nije lose bilo, ali je sasvim ok i bez pesta. deo sam zasladila agavinim sirupom i stavila cimet i to je bilo bas dobro. mislim da ce moci drugi put i sa izblendiranom bundevom sa cimetom i agavinim sirupom, sad nisam imala vise bundeve. a zalfiju nisam stavila jer me mrzelo da odem do komsinice koje je ima u basti, a mi nismo isli do vikendice, pa je nisam imala u kuci. i to ce biti neki drugi put :-)

Link to comment

plećka i rebarca od jage sa ruzmarinom, dovela na 80% pečenosti na tihoj vatri, ostavila da se odmori 40 minuta i onda ponovo u rernu na 200 da bude reš. skoro videla da na tu foru sa pauzom heston sprema pečeno pile pa da se isproba. za to vreme ispekla u rerni u tučanoj šerpi bundevu na kockice, prokulice i slaninicu. plus mix petrovača i livadskih vrganja na maslinovom ulju sa majčinom dušicom. crveni hrast sa prelivom od senfa i meda i po koja sušena maslina. nista dezert. :P

Link to comment

fora sa odmaranjem izgleda ubiva. jaga nikad ovako mekana, sočna i lepljiva, ona uskršnja jaga nije bila ni za prineti ovome. danas sam se baš istakla uz malu pomoć druga hestona. :)

Link to comment

da...i ja tako radim već neko vreme. umotam jagu u gomilu alu folije, ali baš gomilu, i posle prvog pečenja je ostavim da iskulira i tek onda otvaram i pravim koricu. kao da se ceo soc magično vrati u meso. juče sam tako pravio i glazirana rebarca, radi i sa njima (mada sam ja od onih koji vole da meso na rebarcima bude meko kao puter ispod reš sloja, neki vole tvrđu konzistenciju).

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

@neznanovaa sta si radila,samo pire i brasno?sto kontam da je i bolje jer tako treba jos manje brasna :Pmeni te njoke od buneve otkrovenje a zbog svog minimuma skroba vidim da ce biti vrlo usvojene :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...