Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

sinotju homtaunu, kod majke - hraniteljke debelog sina dočekali vrući, rumeni, hruskavi, a dobro posoljeni karaši (aka babuške, melezi)komadi od po po' kile, friški iz ribnjaka Ečka (za koji opet tvrdim da ima predobru ribu, čitaj: veliko prirodno jezero, duboko, tvrdo dno bez mulja)i roze špricer

Link to comment

ja kupila pecenu skarpinu pa shvatila da mi se to uopste ne jede, nego da mi se jede supa. otvorila frizider, pobacala sve trulo, preziveli celer, praziluk, djumbir i radic, nije da bas ima covek s cim da radi, ali sta je tu je. propzila praziluk, dodala beli luk, djumbir i celer, nalila vodu, soja sos, fish sos, dva minuta jaka vatra, pola limuna, radic, iskljucila. dodala skarpinu. mi hepi. nema sanse da bi bilo ovako dobro da nekoga pozovem na pet minuta buckuris.r3ng.jpgUploaded with ImageShack.us

Link to comment

kad se vec kurcimo maminom kuhinjom, i ja u cetvrtak u roditeljskome domu sabijao tartar biftek like there's no tomorrowuz to lav ledeniposle toga domaci sladoled od vanilije. preliven cas domacim necim od visanja, cas nekom hrvatskom marmeladicom od gorkih pomorandzi. :piggy:

Link to comment

dva od ručka zaostala odreska, ali zaista odreska, smuđa kog smo sinak i ja upecali na Tisi (tri kile žive vage, fala na pitanju, zato i jesu odresci a ne fileti)na varijaciju onog načina što sam ostavljao ovde, dakle:vreli tuč, riba ranije posoljena, malo putera i udri. (i onda večeras gledam Bordejna kako se davi u isto tako spremljenim filetima lista u Parizu)kad su bili gotovi, pojačao puter u posudi, bacio malo šardonea, belog luka i šaku peršuna, kad je izvrio alkohol, prelio preko ribe.puna mi kuća (i srce, ali to uvek ide jedno s drugim), svi se odvalili, pogotovo deca (što posebno volim, jer obožavaju ribu).pre ribe, ona bela čorbica od smuđevih obraza.uvatilo me, jeo bi ribu svaki dan, ceo dan.

Link to comment

jesi ostavljao negde ovde recept za tu obrazovu corbu?ne: fasirane snicle, socivo s blukom u paradajz sosu, pa sve zajedno ukrckano petnaestak minuta. feta sir i rukola, plus vruca ciabatta.

Edited by aram
Link to comment

evo ga:bela smuđeva čorbica:što više kostiju i glava - to bolje. naliješ vodom, odokativno, posoliš, narendaš jednu veću šargarepu, jedan mali celer, iseckaš jednu veću glavicu cluka, dodaš par zrna bibera (nemoj lovor ni slučajno!). od momenta kad proključa, kuvaš jačih dvadesetak minuta na tišoj vatri. procediš supu (sačuvaš) a kad se riba ohladi, odvojiš meso od kostiju (ne zaboravi obraze smuđa - najukusniji deo te ribe).na malo putera baciš dva sitno iseckana čena bluka, kad zamiriše, naliješ supu i dodaš riblje meso. mileram - koji si predhodno kupila od Arađanki na pijaci :-) pomešaš sa jednom vršnom kašičicom brašna i malo hladne vode, izmutiš i uspeš u ključalu čorbu. promešaš i čim baci penu, makneš sa vatre. pospeš peršunom i služiš. ja ne stavljam dodatke (levanjci, pirinač) ali ima i ko to radi.http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=83&st=3945#entry2298333

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...