Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Zavrsih posao i cekam zeca s belim vinom i garlic-om,ispred katedrale u valeti, kao teadisnal, dosad sam jela sve neke snogu stvari, doduše trira s rubin i kaperi+ olova je isto lokalno i preukusno. Imaju farme tune u morima, ogradjenio*ftira s tunom, kaperi, olivesEd pasta s zecom itd

Edited by InvisibleLight
Link to comment

zavid(2)pojo gulasa (zena pravila) s nekim finim momcima s foruma i sad tamanim ostatke vivanija 92% i portugalskog vina dok cekam da se prijave da su stigli kucama

Edited by aram
Link to comment

kamamber i crno vino najdivnije na svetu sto sam mislila da smo sve ispili, e ostalo litaripo. i probala ovogodisnje sto ce ga biti, ozbiljno obecava, mi hepi, ne moram da se jebavam s ovim francuskim i italijanskim proseravanjima.

Link to comment

Nači bana, pa crna čokolada pa plazma keks.Pa opet.Jbt ceo dan nešto kupuje, ide u nabavku, donosi, odnosi i na krajnu nema ništa zanimljivo da se čovek zasladi.Mislim da će neko u logistici dobiti otkaz.

Link to comment

marinirane/so,biber,bluk,ruzmarin,majcina dusica/ snicle vrata ispekla na tiganjuizvadila sniclena istom tiganju napravila sos/malo vode,maslac,pavlaka,senf,sveze mleveni biber/pire krompir/klasika mleko,maslaci na gornjem tiganju grilovane tikvica i patlidzanneka kisela mesana salata25min meal :D

Link to comment

grdobina, dva oveca komada, dobro sveza i cvrsta, iz rerne. standard - bluk, belo vino, mulje, zacini, krompir. uz to belo vino, dobro ohladjeno. sad odmaram pred dezert - kozji sir, susene kajsije, krekeri. snimljena staaaaaara epizoda ubistava u midsameru (staaaaari barnabi i troy), pocinje za jedno pola sata - nedelja kakva treba biti.

Link to comment

Zadnja dva dana za rucak tripice :) Dobro ih obarili, isjekli i ostavili sa strane. Na mulju izdinstali dvije velike glavice luka, 5 cenova bijelog luka, dvije velike mrkve, cetvrtinu celera. Onda dodali tripice, pa papriku, biber i so. Pa malo vina, pa kad je vino ukuvalo malo vode, i tako dodavali po malo vode dok one nisu dobro omeksale. Onda dodali jos vode i krompir. Kad se skuvao krompir, to je bilo to :)Za veceru nesto lagano, ne moze se :D

Link to comment

Rezwalkerov pollo sofrito.Ovaj put zaklopljeno u rerni, na 150 stepeni. U prvom pokušaju sam sledio recept ali vatra nije bila dovoljno tiha (niti sam na vreme dolivao vode) pa je dno šerpe malo uhvatio zagoritis. Sada rerni nije bilo tih problema, niti je bilo potrebe za dolivanjem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...