Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Rene, Dabovic svesno pise lazi u svom hajkackom maniru da l iz entuzijazma ili drugih motiva. :P
I ovako sam danas odlučio da neću više na ovom podforumu pisatiПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 4
Link to comment

kuvalo se pa se i pojelo:juneći file, uvaljan u alevu i majčinu dušicu. medium rare, 2-3 minuta se jedne i druge stranepečen pasulj sa braon roštilj sosom, senfom, worcestershireom, kečapom, ljutom paprikom i pasiranim paradajzom pa zapečen u rerni sa rendanim sirom preko.bareno povrće, mladi lukac, šargarepa, bosiljak, majčina dušica, rotkvice, crveni kupus i radič. posle malo poprskao sirćetom.

Link to comment
vidimo da se i gledalo :Djel valja taj pasulj, i meni je upao u oci?
oko sokolovo :) da, da gledalo se. sasvim slučajno uhvatio omnibus posle Jamie's Chefa jučeraske :Dpasulj je bio hit, zaboravih pomenuti da u njega ide i kašika meda. nijesam imao tabasco pa sam ljutinu gađao čili papričicama. prijatan slatkast, pikantan ukus, plus što super izgleda sa sirom od gore.bareno povrće sam pokušao improvizovati bez kelja sa kineskim kupusom u zameni al nisam uspeo da ga nađem pa sam metnuo radič. sve je baš super ispalo.a na konto Jamie's Chef serije, razočaran sam kako su je zbrzali na kraju. gledao je sa zadovoljstvom al na kraju su previše tog izostavili :(
Link to comment
jesi sve stigo za 15 minuta? :)
al u limburgu. nemam plinski šporet tako da sam u startu u zaostatku :) ne volim žurbu u kujni svakako.
Moze recept za suljpa za nas koji smo juce gledali FOX
iscediš konzervu belog i konzervu crvenog pasulja i rokneš u nauljeni tiganj. pržiš ga tako neko vreme, čućeš kako puca ko kokičar kroz prigušivač i kad vidiš da je suljpa pečen (lepićese za tiganj no ne boj se, sastrugaćeš to i izmešati kad dodaš sos) rkneš u njega:braon roštilj sos cca 2-3 supene kašike,kašičicu senfa,s.kašiku vustešera (mada ja baš i nisam njegov fan a ti ako jesi rkni 2),malo kečapa (lol), 1 supenu kašikusupenu kašiku medai na kraju rokneš pasiranog paradajza moć prirode iz tetrapaka nešto manje od po litreto nek se malo krčka, skineš sa ringle da se malo smiri pa izrendaš sira preko da pokrije površinu i onda rkneš u rernu na 200 na nešto više od 5 minuta dok sir ne dobije žućkastu boju.a evo ti i repriza ođe ispod pa pogledaj:http://www.youtube.com/watch?v=CBiUHKpqf5o
Link to comment
vzgt.jpg4vgp.jpgcgea.jpgbruka dobar curry ispao, juce je spremljena veg baza - nesto sto bi moglo da prodje kao capsicum (paprika) palak (grasak) curry sa primesama vindalooa - ubitacno sam ga zaljutio i ima kiselost ali ne od sirceta nego od mango powdera - naravno dan kasnije je bio jos ukusniji nego juce a onda sam isprzio kockice piletine i na kraju u njih roknuo zacin za tandoori piletinu (vise farba nego ukus, mada ima i ukus). solidno se snalazim sa indijcima ali ovako dobar ne pamtim da sam ikada napravio, mislim da je trik bio jako dobar crveni luk koji sam doneo iz grcke kao i to sto sam otvorio sveze zacine (obicno mi se kesice godinama trose natenane). stavio sam tri vrste paprike, jednu vrlo ljutu iz bengala, jednu umerenu kashmirsku a na sve to sam stavio pola kesice horgoske slatke. zbog dobrog luka to se sve lepo apsorbovalo (da ne kazem prozelo) tako da je ostala jaka a neverovatno prijatna ljutina - nikakvih neprijatnih nus pojava u stomaku i u grlu, samo malkice svrbi u usima:) i naravno orgazmicki stond.nista me ne odradi kao dobra indijska hrana, ima nesto u njoj sto garant radi sa hormonima srece.
Link to comment

dve simpaticne matore zamlate sto jashu na 24kitchen su se poigrali sa mojim apetitom koji me je izvukao iz kreveta pa sam i treci put danas obedovao piletinu s pirincem, kineskim mixom i mesanim semenjem. bas je fino ispalo a i keva je poslala serpu jake govedje corbe koju sam morao slistiti do kraja. grok grok.sad mi se jede/pije neki specijalitet od svinjske krvi.a morace i riblja corba s puno ribe i malo corbe da se pravi ovijeh dana. ah kako prija cigareta posle ovakvog krmachenja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...