Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

pravila za ručak paprike punjene pirinčem i povrćem pa mi slabo :cry: pa sam ispržila još slaninicu pridei salatu od paradajiza ali to neću više ni da pišem,to jedem 3-5 puta na dan

Link to comment

moja zena ume da pretera trpanjem indijskih zacina u sve sto joj dodje pod ruku ali je veceras briljirala, nasekla je grcki crveni luk na sajbne, prodinstala da krepa, dodala garam masalu i komadeske zrelog paradajza sa kalenica koji je prethodno oljustila. onda je u to rknula konzervu svetloplave idea tune i na kockice naseckane svetlo crvene paprike koja je kupljena kao slatka a ispostavilo se da malo rezi. ajme, kako dobar sos za spaget ispade od toga, dva sam tanjira pojeo sto je za mene mrzitelja paste kao da sam pojeo cetvrt pecene jage.kako nesreca nikad ne ide sama, uz to je u napadu kuvarskog raspolozenja napravila krambl od sljiva sa bademima, plus kugla sladoleda od narandze sa komadicima crne cokolade (by bacio).otvorio sam uz ovo temetov pinot noir koji nije bio los na degustaciji pre 6 meseci kada sam ga kupio ali je veceras realno jedini promasaj na stolu. pored zakljucka koji sam jos onomad imao, da su vino zaboravili u hrastovini pa je bas onako preterano parketirano, sad se u zavrsnici javlja neka bizarna gorcina koja moze da bude upravo to, tanini plus barik plus voce u losoj ravnotezi.

Link to comment

odlican sos sam napravio za pastu sa stvarima koje sam imao. to je onaj momenat kada otvoris frizider i nemas nesto bog zna sta da vidis. ima tu i tamo nekih stvarcica, ali kako to ukombinovati:na mulju sam preprzio:blukstavio tri usoljene sardele koje su se istopile i napravile lep krem/soschili prahmalo ceri paradajza i malo ovog krupnijegodlicno je na kraju ispalo.

Link to comment

sendvic sa pulled pork, cole slaw i ajsbergom..nije lose ispao pulled pork, u sledecoj iteraciji cu staviti recept ovde, samo da jos malo usavrsim.edit: jebem ti americku kuhinju. pa ovo je toliko puno umamija da ne mozes da prestanes da jedes, samo zalivas pivom, brekces i nastavljas. pravicu ovo primitivno zadovoljstvo sledeci put ali 2014. godine.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

blizu si:Dovo je neka mesavina done hej i rudolfa, jelo mi se nesto brzinsko slatko, stoga precica za mile folje. ovo izmedju su kore za gibanicu namazane istopljenim maslacom, posute smedjim secerom (ne treba tri kore, dosta je jedna, secer u prahu je ipak bolji, krace traje da se istopi). izmedju je ko sto recept kaze slatka pavlaka, malo secera u prahu, ja dodala i ekstrakt vanile (pravi). impresivno izgleda za desetak minuta posla, lepo je, al nije spektakularno, lisnato testo bi bilo bolje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...