Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Nisam mogao ništa da kuvam po ovom paklu pa kupio ona Aia krilca od pre par strana. Sasma dobra I korektna. solidno ljuta. Kupiću još koji put

Link to comment

lubenica..15kila,toliko je dobra da gulim do belog na korisutra se neću javljati na ovoj temi jer ću jesti pomenutu

Edited by ivy
Link to comment
mažeš džem na čokoladu?!ima dobiješ dijabetes, i pride ćeš budeš debela, ludajo
jok bre, to je pekmez sa čokoladom, znači 2 u 1, najspektakularniji pekmez u vasioninešto 'vakosljive-300x270.jpg
Link to comment

baci recept - ne sećam se kada sam istu jeo (kao nii kačamak), a na ovu elementarnu nepogodu, deluje kao super klopa (kapiram da je prosto, al mojne te mrzi)unapredni falac:)

Link to comment

uzmes stari leba, bolji je beli, i na sitne kocke ga napravis.sipas u serpu/lonac oko 2 dl vode, recimo, zasolis, kad prokuva, ubacis maslaca po zelji, jos je bolje ako imas prave pravcati masti. sunes tad taj lebac, dolivas mleka, da ne bude previse vodeno pazi.izmrvis neki slani sirac, umuljas pred kraj, ja narendam i kackavalja preko i voila! :D

Link to comment

najbolja je popara iz staaaare serpe, gde lepo zagori pa se posle pobijemo oko tzv. grebe. nemam vise takvu serpu :cry:plus, meni je ukusnija kad se zagreje mast do maksimuma u posebnoj posudici, pa prelije preko vec gotove popare. mada, sve je to stvar ukusa, a jelo je carsko :)

Link to comment

ša je "greba"? ogrebati dno šerpe zarad miline tog taloga?zvuči sjajno, ko moča, ili pretop! :ss1: ja volem umakat lebac u ulje pečene, ljute paprike - jebeni zen!

Link to comment

pa to, ovo je negde kvalitativno u rangu s tim uljem pomesanim s blukom. fini sloj blago zagorelog leba pomesanog sa sirom, mmm :piggy:samo pazi, za to treba na tihu vatru, malo duze, videces vec.

Link to comment

upravo jutros napravio poparu posle tisucu godina. bila savrsena. hleb dobro star i dobro tvrd, sredina fino porozna, taman ima i meko i tvrdje. popario leba, sve umesao, narendao pekorina bogato i na kraju kad je sve bilo gotovo sitno iseckao par cenjeva bluka i umesao. izeo bi kazan popare!imaju ameri juznjaci taj neki hleb kao prilog uz odrezak - umoce stari leba u supu, izmrve neki plavi sir preko i zapeku u rerni. to mu dodje kao neka zapecena popara, pada mi na pamet da bi i to valjalo probati.a rucak je u rerni - patlidzan, paradajz, sir, bilje i smilje, maslinovo ulje, biber, fino slozeno i krcka se u rerni. patlidzan sam prvo ceo ubacio u rernu na najjace, okrenuo par puta da se zapece sa svih strana, izvadio, malo sacekao, oljustio i iseckao za dalje. daleko jednostavnije i zdravije od przenja.otkrio sam dojajni fazon za one koji vole seeweed i alge, jevtinije a fenomenalno. uzme se lisce kelja, nacepa se na malo sire, otprilike list na tri, cetiri dela, pobaca se u tepsiju, ne tesno nego da ima malo prostora, posoli se, naulji, pobiberi i ubaci na desetak minuta u vrelu rernu na najjace. bude hrskavo i tamno i bas njamnjamnjam... moze da prodje kao gricka a i kako prilog, strava!

Link to comment

et orderče & aramče: spravilo poparu, msm prvi put u životu! aaa, sancta simplicitas, a razuva!! :piggy:fala vi na podstrek (pride u istu, moš rkneš bilo šta pride)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...