Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

SmokveVelike ko kruske :)Da nisam cimao prijatelja da mi se penje na krov oko neke gluposti sve bi propale.Idem sutra vala i ja na krovsmokva.jpg

Edited by katamaran
Link to comment
SmokveVelike ko kruske :)Da nisam cimao prijatelja da mi se penje na krov oko neke gluposti sve bi propale.Idem sutra vala i ja na krovsmokva.jpg
zju,otkud ti ovolika smokva?!?zavidim ti!!!a ja sam danas jela-doručak,nektarine,neke kolače sa višnjama,ručak,lubenicu,kolače,nektarine,kokice,lubenicu...pms je čudo. <_< Edited by ivy
Link to comment

Per celebrare la mia vita... Ne znam ja sta valja.IMG_2279.jpgSirac 1 - l Forteto Cacio di Bosco (sto je po mom tarzanskom italijanskom "boshkov kurac"). Svega 113 dolara kilo, ali otkida od flejvora, mislim sir, ne boskova kita :D ... Ide u slojevima, karneval u ustima, sto bi rek'o Kozmo Krejmer. Sirac 2 - Colston Bosset, ovaj je znatno pristupacniji (46 dol/kg), nema mane. Od vina za sapiranje ovog, bolje je prosao "Aldi Bordeaux" (Chateau Les Maurins, pominjao sam to ranije). Drugo - veoma zanimljivo - vino je iz mog "bivseg kraja" (NSW unutrasnjost), od coveka koji je cenjeni vinar, bez obzira sto ima neki zdravstveni condition da ne moze da oseti ukuse i mirise (!) Njegova "warm climate" vina iz vinarije Westend Wines sam spominjao (godinama unazad) kao lepe primerke sorti prilagodjenih lokalitetu - ovo je pod drugom etiketom (Calabria, Bill Calabria je iz, wait for it, Calabrie): Aglianico. Gotovo uljasto, veoma pikantno i sa solidnom kiselinom (sto je karakteristika sorte, pogodne za vruca podneblja) - izgleda vrlo lepo zaokruzeno. Medjutim, cini mi se da je ovo vino za zapiranje neke mesine, recimo za uz T-Bone stejk, ili tako stogod. Ima suvise pikantnosti, pa clash-uje sa pikantnoscu ovih izuzetnih sireva. A sad ide ono iz mog misterioznog italijanskog filma, voglio morire! Naklopas se ovoga, to je vrh sveta, nema mnogo bolje od toga.EDIT. Boskov racku je izgleda tako skup (osim sto je fenomenalan) zato sto u sebi ima tartufe

Link to comment

Pacetinu u vinu, papardele aglio a olio sa belim biberom i sudzuk tucanom paprikom, i posute parmezanom, ajzberg™, australijski kaberne. Uz to, Miles Davis, Sketches of Spain.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Otvorio lepinju pa je malo ugrejao/ispekao na mulju.Napunio taaaanko sečenim listićima pikove šunke i gaude.Opet vratio u tiganj na 42 sec.Mogao bih još jedan ili dva.

Edited by wall
Link to comment

melanzane alla parmigiana, zalila vinom (poslusala mudre forumske ljude, i probala "zapis", blagodarim), life is good(raspolozenje ne kvari ni prineta zrtva u vidu pola nokta i vrha palca, a mozda od vina ne osecam nista :D)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...