Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

3 hours ago, Serena said:

Jel moze recept za ovu ladnjacu, da se malo razladnjacim:lolol:

Kako kaže rodjak, kuvanje je umetnos&filozofija a kolači - zanat&egzaktna nauka.

U mene su granice prozračne, te je i recept iz domena slobodnih aktivnosti.

Napravim malo gušću smesu nego za palačinke, umućkam kefir namesto mleka, može i tečni jogurt - malo vanilšećera, prstohvat soli.. sipam u staklenu tepsiju, namazanu puterom i posutu šećerom, bude oko cola debelo. Ubacim višnje ili razno bobičasto voće, polako, da ne potone. Zaboravim u lerni na 180C, dok ne porumeni, 50-60'... Sitan šećer da poravna utisak эт вуаля, добар тек!

Edited by makaronee
Tepsija, da se sija
  • Hvala 1
Link to comment

Praška bez.

Smesa se sama nadigne, dizvineš, a onda se jednako i špusti, kad se oladi

 

Zanimljiva izvedba je i kod Žaka Papena - on zamuti sa sirupom iz konzerviranih bresaka / breskvi.

  • Hvala 1
Link to comment
22 hours ago, aram said:

možda je do

 


skoro da sam 100% siguran, pravio sam po njegovom receptu. bitno je da budu one kasne crne trešnje i da se ne vade koščice, to se sećam, ostalo ne baš.

 

Jesam ja pravio klafuti i pisao, ama sigurno par godina nisam, ko zna gde je recept, potražite. I sad mi se jede i sad još mogu da se nađu trešnje kakve treba da budu 

  • +1 1
Link to comment
23 hours ago, banatjanin said:

 

Jesam ja pravio klafuti i pisao, ama sigurno par godina nisam, ko zna gde je recept, potražite. I sad mi se jede i sad još mogu da se nađu trešnje kakve treba da budu 

Ja jos uvek cekam recept za savijacice :mellow:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...