Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ja sam te fidelinke uvek zvao naftalinke. to je bas bas zalosno kada se skuva. mmm.. pasta alla carbonara <3 meni verovatno najomiljenije.

Link to comment

ako volite taj kremast fazon za pastu, evo jedan zgodan recept:nekoliko cenjeva bluka [mogu da se izgnjece, a mogu i da se seckaju]muljebluk se malo proprzii doda se origanonasecka se neka sunka vodenija na kockice npr. ali treba da bude tanka.kada se to malo ukrckalo, ali vrlo malo, dodaje se po jedna zdenka [ide celo pakovanje]kako se zdenka topi, dodaje se mleko i mesa se dok se ne zgusne i ne istopi skroz, i tako cela zdenka. [jedna zdenka, malo mleka]ukusno je i jako, ali super, lepo jako. *zdenka neutralna

Link to comment

Meni nije jasno kako domaći proizvođači (Fidelinka, Danubius...) ne umeju da naprave bar malo upotrebljive špagete.Kuvaš ih x sekundi - tvrdo ko kamen. Kuvaš ih x + 1 sekund - raskuvano, raspada se.

Link to comment

ja mislim da ih boli uvo, a verujem da taj proces nije inteligentan. buduci da sam mozes da napravis to testo u kucnoj radinosti i da ti bude extra.

Link to comment
Meni nije jasno kako domaći proizvođači (Fidelinka, Danubius...) ne umeju da naprave bar malo upotrebljive špagete.Kuvaš ih x sekundi - tvrdo ko kamen. Kuvaš ih x + 1 sekund - raskuvano, raspada se.
pa brasno, lose. ne postoji nista sto prilazi italijanskom 00.zasto sarlo uvozi brasno iz francuske? zato sto ne postoji domace od koga moze da se napravi onakav hleb, sve su probali. ovde niko ne pravi visokoproteinsko brasno...
Link to comment

znaci u brasnu je fora.. logicno.edit:a, ciji je durum? jel to nase? npr njihova testenina je 1000x bolja od fidelinke

Edited by bob mould hair style
Link to comment

tartufi odakle?OT:Ilinguini sa raguom od govedjeg repa, rendani pekorino, ulje od tartufaIIselekcija aristeus sireva, sveze iranske urme, tostirani sarlo bagetIIImoritz eis: limun sa nanom, narandza sa djumbirom, djandujaIVvino: 70/30

Edited by gazza1
Link to comment
a, ciji je durum? jel to nase? npr njihova testenina je 1000x bolja od fidelinke
durum je mislim nash, neki midpoint, eastpoint, glupo neko ime, ali odlichno testo.
Link to comment
tartufi odakle?OT:Ilinguini sa raguom od govedjeg repa, rendani pekorino, ulje od tartufaIIselekcija aristeus sireva, sveze iranske urme, tostirani sarlo bagetIIImoritz eis: limun sa nanom, narandza sa djumbirom, djandujaIVvino: 70/30
pa od tartufara mojih. Kad dodju zreli ovogodisnji, javim ti ako oces
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...