Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Nateraste me da pravim spagete. Ipak cu da stavim i bolognese sos, nisam sad za zen. Uz to imam Yalumba kab-sov, Yalumba nikad ne omanjuje.Kao sto je pesnik rekao:So raise your glass to an old soldierWho's truly set in his waysHis body is like spaghetti bologneseLend him a dollar and listen to all his liesTo be sure these are the good old daysGlory be these are the good old days

Edited by Indy
Link to comment
Preko vlaskog najverovatnije.
Nema šanse, koliko ja kapiram jezičke migracije, rumunski je latinski uticaj dobio od rimljana, a oni su u tim krajevima bili mnogo ranije nego arapi na Iberijskom poluostrvu.Deluje mi logičnije da su fide u makedonski ušle preko turskog ili nekog od susednih jezika koji su to pokupili od arapa (ukoliko je koren zaista arapski)...
Link to comment

intuicija me je povukla da proverim da li moze biti da i Sefardi imaju istu rec kao i Spanci Makedonci za testenine. bingo posle samo par klikova! u Enciklopediji jevrejske hrane Gila Marksa nasao sam podatak da Sefardi imaju rec za testenine "fideos". moguce je da su migracije Jevreja sa Iberijskog poluostrva posle 1492. godine dovukle i tu rec na Balkan

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Te ebav koga ke te stignam (srpski: "jebo sam te kad te stignem")Zanimljivo, mada mi je cudno da se u turskom ne koristi rec slicnog korena. Opet, Sefarada™ je bilo i u okolini Soluna, jednog od centara makedonskog naciona. Vidim da i istocni Makedonci (danasnja Bugarska) kazu fide za rezance.
I meni je bilo čudno što to ne ide preko turskog (ili nekog drugog koji je bio u kontaktu sa arapskim), međutim izgleda da je to reč iz arapskog koji se govorio na Iberijskom poluostrvu i da ni sami Španci nisu načisto kako je nastala. Drugim rečima, to je izgleda lokalizam, koji nisu ni koristili govornici arapskog na teritorijama gde su bili u kontaktu sa turskim jezikom.
Link to comment

brzinska užina:preostale 3 kriške blago plesnjivog tonus leba premazo nekim domaćim sintnim sirom i nekim pikantnim crvenim sosom iz tegle. badvajzer. pileće belo still pending...

Link to comment

e hvala na predlogu. jedinom. bacio sam pogled samo. ionako moram da idem da radim pa kad se vratim spremam. delovalo mi komplikovano. na slici :D

Link to comment
Nema šanse, koliko ja kapiram jezičke migracije, rumunski je latinski uticaj dobio od rimljana, a oni su u tim krajevima bili mnogo ranije nego arapi na Iberijskom poluostrvu.Deluje mi logičnije da su fide u makedonski ušle preko turskog ili nekog od susednih jezika koji su to pokupili od arapa (ukoliko je koren zaista arapski)...
ja sam cuo da je ta reci izvorno makedonska, te da ju je po svetu rasirio aleksandar makedonski, kome je to upravo i bilo omiljeno jelo.
Link to comment

poslednje zalihe vrganja i pirinča otišle na rižoto sa makedonskim pekorinom, uz to teflonirane tikvice (jela supruga), zelena salata sa rukolom i rotkvicama. čekam da već pomenuta supruga dođe iz šetnje sa ćerkom pa da mrmamo frikomov malina cake quattrokad sam već kod pekorina, jel ima neko neki info zašto već eonima nema onog gotivnog makedonskog pekorina sa braon voskom?

Edited by assück
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...