Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

i da, navodno ce se udruziti svi halal proizvodjaci i zajedno prodavati slastice u merkatorima.
znas kad cu da kupim halal od slovenca, zabole me
Link to comment

zar nije halal samo kako se kolje? otkud tu kolaci (osim onih s onim lojem, al ko ce to da jede)?edit. mada me ne bi me cudilo da luba kobaje slasticama zove :D

Edited by cmrlj
Link to comment
znas kad cu da kupim halal od slovenca, zabole me
uskoro nece biti slovenac, ili hrvat ili sbb, mozda ce ti biti lakse.
zar nije halal samo kako se kolje? otkud tu kolaci (osim onih s onim lojem, al ko ce to da jede)?edit. mada me ne bi me cudilo da luba kobaje slasticama zove :D
:D kolaci su bili neke orasnice i tako to, vazno je zvati se halal. i cuti, ako sam prihvatila kozmetiku, onda mogu i kolaci. jedino mi jos uvek nije jasno za sampon, sapun sam ukapirala.
Link to comment
i cuti, ako sam prihvatila kozmetiku, onda mogu i kolaci. jedino mi jos uvek nije jasno za sampon, sapun sam ukapirala.
da nema neku placentu? :bljuv: a mozda ima i halal testiranje na zivotinjama, prvo se pomolis, pa ih onda samponiras? uvek sam bila slaba s tim pitanjima vere. Edited by cmrlj
Link to comment
ludilo kakva principijelnost.ja sam slina, kad mi diktira utroba, pristajem i na tajkune, sta cu.
Ja sam principijelan dok ne vidim lep komad jagnjetine, a onda bih ga kupio i kad bih znao da se time finansiraju droga za decu-ratnike u Africi. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
@lostfan:200g secera karamelisesdodas kilo sitno secenog rabarbara i pustis da krcka dok se ne napravi nesto poput marmelade sa komadima unutra (5-10min, zavisi kako si ga isekla)u neku posudu slozis 200g piskota i zalijes vrelim rabarbaromostavis da se ohladi(ovo je varijanta za .de, vi u srbiji se snadjite za nesto slicno - bitno je da ima dosta mleka, rabarbar inace skuplja usta, neka fora sa kalcijumom, pricala mi drugarica)umutim jedan paradjz krem (verovatno svaki slag koji dobro drzi ce da odradi posao - 1 kesa se muti sa 300ml mleka, cisto da znas kolko ti treba)kad je gotov dodam 200-250g maskarponea i nastavim da mutim da to postane lepo vazdusasto i lepo sjedinjeno, i to stavis preko piskota i rabarbara
ja se napravila pametna pa prvi put kad sam pravila po zverillinom receptu, odmah nosila ugoste.a recimo da sam mogla da sacekam makar prvu reprizu :lolol:dakle, jeste jednostavno ali mi nije bas uspelo. previse sam dzema skuvala plus nije bio dovoljno gust, a premalo sam piskota imala na dnu.sve se to zdudalo, piskota vise nije ni bilo jer su se raspale pod dzemom a sok je curio na sve straneevo i slikavise srece u narednom izvlacenju !

download_zpse779190f.jpgdownload1_zpsbec6413d.jpgdownload2_zps1dec3df3.jpg

Link to comment

uh.. ovo je onaj momenat kada sav hepi krenem da pravim klopu, i na kraju bude bas bedak.od juce mi ostalo fila od lazanji [mleveno meso u paradajz sosu] i nije bilo dovoljno sosa za mene, svecu i zeta. aj'kao da napravim jos jedan sos i spojicu ih na kraju.iseckam mbluk, cluk. dodam bosiljak i sve to na mulju. dodam iseckano, suvo meso - pecenica. iseckam nekoliko paradajza. spojim sa onim sosom od juce i pomislim... "uh.. kako ce ovo da bude jako i dobro" i na kraju, kada sam jeo sa testeninom, nikakav ukus nije bio. previse jako i bezlicno. nisam uzivao, a imao sam velike nade.

Link to comment
sa pastom ti je cesto onaj slucaj less is more.
znam, i da sam samo na taj sos od juce dodao koji paradajz bilo bi ekstra. em, ne bih promenio ukus, i bilo bi dovoljno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...