Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ostalo nekog jagnjećeg pečenja od juče pa uz to improvizovala:prvo bacila povrće na mulje jako kratko (b i c luk mladi sa zelenim delovima, tikvice bez one vodenaste sredine a sa sve korom, šargarepu, sve na štapiće) potom dodala prethodno na suvo preprženu heljdu i proso i vode da ogreznezačinila još dodatno muljem i soja sosomispalo vr'

Link to comment

ušio neke novootvorene ćevape u komšiluku. ravna crta. bez užitka. al gazda mi tipovao pazarski ćevap preko puta frajle.

Link to comment
ostalo nekog jagnjećeg pečenja od juče pa uz to improvizovala:prvo bacila povrće na mulje jako kratko (b i c luk mladi sa zelenim delovima, tikvice bez one vodenaste sredine a sa sve korom, šargarepu, sve na štapiće) potom dodala prethodno na suvo preprženu heljdu i proso i vode da ogreznezačinila još dodatno muljem i soja sosomispalo vr'
super su improvizacije sa ladnim pecenjem, jagnjecimmeni se sinoc neki gosti kasno najavili sa silnim bocama dobrog vina pa je moralo da padne spasavanje u zadnji casimao sam kilo mladih krompirica u frizideruotisao do zlatiborca u kraju i uzeo ona dva njihova ovala jagnjetineispekao krompirice u zemljanoj ciniji u rernipred kraj preko toga narokao jagnjetinu, poklopio i zaboravio na 15 minna kraju otvorio pa sitno seckana nana i timijan odozgodivota jedna, super fina klopa za sat vremenada nisam znao da je pecenje podgrejano, ovo bi mi se moglo prodati kao peceno satima natenane na tihoj vatriogromna sopska sa radovo ovcijim sirenjem uz to, vrhstra Edited by gazza1
Link to comment
vec sam se zabrinula da me vise ne vole. a sta ima sve u halal ducanu, ne stizem da odem?
sad čitam neki tekst i piše
"Perutnina Ptuj je jedina prehrambena kompanija s halal sertifikatom u regionu i već dvadeset godina proizvodi hranu u skladu sa ovim standardom", kaže predsednik Upravnog odbora prehrambene kompanije Perutnina Ptuj, Roman Glaser.
koju halal hranu prodaju u ovom šopu, ako je perutnina jedina sertifikovana ?
Link to comment

pa onu sto zakolje munib. ne mora u radnji da se prodaje samo industrijska roba.verovatno je perutnina sertifikovana za piletinu. ihaj, zar nema onaj baja iz nisa halal za burek koji izvozi u nemacku? nemoguce da niko iz bosne nema halal? a i ko zna sta je u romanovoj glavi region :)

Link to comment

bio je pretproslog vikenda u sarajevu sajam halal hrane i ludilo je sta sve ima u ponudi. kazu tamo da u ex-yu ima oko 150 proizvodjaca svega i svacega koji su dobili sertifikat za svoju robu, a jedina agencija koja ga izdaje je u sarajevu. ceka se otprilike mesec dana dok traju provere. zapanjilo me sto ima i halal kozmetika, ali posle shvatim da sam samo glupa i da je logicno.glavni hit je bila cerka makedonskog proizvodjaca ajvara i sudzuka koji je usput izmislio i pastrmaliju zamrznutu. nije kao prava, naravno, ali da zelja mine. pastrmlija, ne cerka.i da, navodno ce se udruziti svi halal proizvodjaci i zajedno prodavati slastice u merkatorima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...