Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

skuhao al dente u vodi u koju sam dodao so secer i sirce.balzamiko, mulje menegeti istarsko i neko dobro bundevino stajerskotimijan svez, bibera malo i to je to... lagan ukus da ne ugrozi sparogu

Link to comment

ljustim. to sa solju, sircetom i secerom je standardna nemacka tekucina za belu sparglu zato sto ona ume blago da gorci. za zelene ne treba.nisam ih "pukao" nego sam tanje ostavljao cele a kod debljih procenjivao dokle su drvene. masio sam par puta ali meni to ne smeta, ove su bile bas dobre iako nimalo nisu obecavale s obzirom da su iz lidla u segedu

Edited by gazza1
Link to comment

a inace spanac je donela kucna pomocnica sa njene okucnice u barandi. ja nisam neki frik za organsko ali ovaj spanac ima ukus neuporediv sa onim sto se kupuje na pijaci. ne kapiram u cemu je fora...

Link to comment

pitala ja danas na pijaci posto. 500 dindzi veza. baba malo zacepila :Dedit. ovoj bilo za sparoge. meni spanac razlika samo izmedju mladog i starog. prskani/neprskani, tu razliku ne primecujem.

Edited by cmrlj
Link to comment

ne znam u cemu je fora sa spanacem ali cu pitati sledeci cetvrtakkod gej roma boze uzgajivaca i prodavca zacinskog bilja na kalenicu veza zelenih vrlo tankih juce 200 din. cenim da bi 3 veze mogle biti oko kilograma sto daje cenu od oko 5e za kg sto je podnosljivo. a i tanke su, mrzim debele zelene sparoge.

Edited by gazza1
Link to comment

Spremio pilav mešavinu pa onda ispekao krilca , posle kad sam zapecao pilav stavio odozgo krilca.Međutim kad sam seo mrzelo me da glođem pa sam prstima svukao meso izmešao a posle i prelio ovčijim kiselim!Odvalio sam se!Send from WC šolja by BVK

Link to comment

Spremio pilav mešavinu pa onda ispekao krilca , posle kad sam zapecao pilav stavio odozgo krilca.Međutim kad sam seo mrzelo me da glođem pa sam prstima svukao meso izmešao a posle i prelio ovčijim kiselim!Odvalio sam se!Send from WC šolja by BVK

Link to comment

napravio onaj grasak sto sam najavljivao onomad, ubija. nisam slikao. jedino sto moram da primetim da je ovo sto prodaju na pijaci kao mlad grasak totalno sranje, idem kao ludak kalenicem i probam sirov grasak u potrazi za necim sto nema ukus na ogradu od zice nego na ono kako sam upamtio grasak, slatkasto, skrobasto ali ne brasnjavo. ubo sam nesto sto nije bas tragicno ali za dobar grasak sada vredi odresiti kesu, jedino sto se retko nalazi pravi dobar. na bajloniju ima jedan lik sto prodaje obe vrste graska, sa razlikom u ceni od 50%

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...