Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Pazi njega kako jede sa tri viljuške...Probao danas prvi put onion chutney uz roštilj. Bože kako je to prezašećereno... Ima odličnih soseva i dodataka sa medom i drugim slatkim stvarima, ali ovo je ubedljivo odnelo medalju po pitanju slatkoće. Još uzeo kao onion chutney da probam da izbegnem voćnu notu. :isuse:

Link to comment

lele koliko ja mogu da pojedem kad nema mnogo ugljenih hidrata5-6 paradajzića i 1 loptica mocarele, pa zatim 2 velika svinjska odreska u sosu od gorgonzole i gomila povrća (tikvice i patlidžan na žaru, kuvana blitva i par mladih pečenih krompirića)

Link to comment

Šta, piješ na suvo?Video sam da se prodaje kokosovo mleko u prahu, kaže gospođa prodavačica da ga kupuju bilderi, valja li to čemu drugom?

Link to comment

ja to ulje koristim za rawfood i veganske kolace, umesto putera, a sa tendencijom da sto vise lice na bounty :-)...posto ne unosim nikakav oblik dodatnog secera /koristim samo steviju, a i to vrlo retko/ smislila sam brojne varijante bombica, mafina i kuglofa sa stevijom i tim kokosovim uljem...

Link to comment

To kokosovo ulje je odlično kad se prave krofne, mekike i slične pržene stvari, jer mnogo manje prska od uobičajenih ulja (a i nafatira se manje).

Link to comment

ufff...tesko da bi ovo koristila za przenje /pogotovo krofni, tu bas ide ulja ihahaha.../ jer je dosta skuplje od svih ostalih ulja. ovo sto je cmrlj okacila je nerafinisano kokosovo ulje, u cvrstom agregatnom stanju, skroz mirise na kokos i cini mi se idealno za kolace i poslastice koje i trebaju da imaju ukus kokosa...a i ima manje kalorija od svih ostalih masnoca koja bi se mogla upotrebiti...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...