Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

krokodilski rep pre dva sata.edit: i supu od ajkulinih peraja, i pekinsu patku, i neke jezike i jos svasta

Edited by mei
Link to comment

@cmrlj: efekat minijature? I šta je ovo levo, boje su opako dobre.@mei: uuuu, e, a šta je kod vas pekinška patka? Sećam se da je jojogi valjda pokazivao nešto gde dobiješ samo kožu sa leđa.@rene: to janje? Ja preključe slistio jedno kilu dobre jagnjetine, stvarno bilo jako dobro, rekoše da su uzeli dole negde u Srbiji i objašnjavali kako Vojvođanski jaganjci nemaju taj ukus zato što jedu presočnu travu ili su gajeni u zatvorenom... u svakom slučaju, mljac.danas iting, dva fina hladna komada piletine od jučerašnjeg roštilja, krastavac, paradajz, zelena salata i kiselo mleko, pa sve sitno pa umešano, laganezi

Link to comment

uf sto sam sad na slavi jela prase uf,uf mnogo dobro,krto i mekano a socno i slanoali ja,istina,nisam dugo jela prasetinu tako klot na pecenja pa ima sigurno 1 godina ako ne i vise..mnogo dobro :P

Link to comment
@cmrlj: efekat minijature? I šta je ovo levo, boje su opako dobre.
jes, minijatura:) levo je rukola nezacinjena, nju turim na rezance, zasto je nikad ne umesam unapred is beyond me.
Link to comment

:Dmoja nova omiljena varijanta rezanaca: tri paradajza iseckana na kockice, tri cena belog luka, peperoncino, svez bosiljak (moze i suv, bolji je svez), maslinovo ulje, so, malo nagnjecis paradajz viljuskom. u to ide 200g skuvanih rezanaca, ja imam zalihu ovih, ovi sto zive u inostranstvu obavezno da ih probaju, ovde su najblize bariline bavete, spagete rade posao. ovaj vestacki paradajz sto se sad prodaje je sasvim dobar za tu rabotu, osam paradajzica zamenjuje jedan paradajz, sos se ne kuva. tanjir izgleda ovako: rezanci, parmezan, sveze mleven biber, preko nacepkas rukolu. mera je za dve osobe ako se jede mocarela usput, a mocarela se super slaze, pa mora u isto vreme da se jede (ne predjelo, ne odvojeno, pored, ja probala sve varijante, ti dobio precicu, ako ikad budes pravio, ne preskaci) i naravno, maslinovo ulje preko, to se isto ne sme preskakati.

Edited by cmrlj
Link to comment

sad me cmrlj podsetila da sam ovih dana, s obzirom da sam bila van grada i da u obliznjem marketu nije bilo niceg drugog sem ''žitko'' testenina, pazarila pa i isprobala njihove spagete od integralnog brasna i taljatele od durum psenice. i mogu reci da je vise nego dobro za te novce. mislim da su i jedne i druge bile sedamdesetak dinara, a meni bolje i od del castello i od divella paste.../dobro, nije bas da su bolje i od barile paste ;-)/ a i divella pelat u univeru na nekoj skidki - 66 dindzi...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...