Jump to content

New Now eating!

Featured Replies

Pizzi Leccesi
malo su tamniji jer sam koristio speltino integralno brašno pa em jeste tamnije, em je moralo duže da se peče

pizzi leccesi.jpg

  • Replies 21.2k
  • Views 1.4m
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Čorba od karfiola. Teleći kotleti u kajmaku - meso sam perfektno pripremio, najpre tiganj, a zatim rerna. Međutim, mladi kajmak koji sam juče kupio na pijaci je toliko dobar da se ne sećam kada s

  • Salata sa breskvama, pršutom ,mocarelom, zelenom salatom, pečenim bademima, pasta sa pestom, sladoled od badema, za koji sam na brzinu napravio preliv (sirup) od borovnica i kupina, plus sveže to isto

  • čorba od cvekle, teleći kotleti, dinstana bukovača, lučene paprike

Posted Images

@aram pričaj, al taj recept sa speltinim brašnom, uklapa mi se sa mojim trendom "lebojed sam al mora da bude kalorijsku deficit" Zahvaljujem

Imam problem u poslednje vreme da nađem ovde semolinu rimacinatu, a ovo se u principu pravi od nje, tako da sam režio da uzmem durum griz (Hartweizengrieß) pa da ga sam sameljem u food procesoru, da bude što finiji. 250 grama toga i 250 grama speltinog integralnog brašna pomešao, dodao kašiku šećera i kvasac, lagano dolio 400ml vode dok sam mesio. Pred kraj dodao i kašičicu soli i jedno 4 kašike maslinovog ulja. pokrio i ostavio da raste jedno 45 minuta a za to vreme pripremio punjenje. Iseckao glavicu luka na polumesece, najbolje onaj krupni srebrnjak, zbog doze slatkoće koju ima, mada može i pogačar npr. Iseckao 20-ak paradajzičića na četvrtine, isto toliko maslina, onih pečenih suvkastih, otkostio i ovlaš usitnio. Dodao još desetak kapara i 5-6 fileta inćuna, sitno sitno iseckanih. I tu malo zalio uljem, dodao oregana i kašičicu peperoncina i dobro promešao sve. Kao trebalo bi da se doda i par kašika koncentrata paradajza, ali to mi se učinilo nepotrebnim. Napravio gnezdo od testa ubacio sve to u njega u lagano pomešao, pa ostavio da raste dok se ne udvostruči, juče je trebalo sat i po, kad je hladnije bude i tri sata. Meni procenu kad je dosta olakšava to što imam onu posudu koja radi PLOP! kad se to desi D
E sad treba podlogu za rad izdašno posuti opet semolom rimacinatom, treba jedno 100 grama. Ali ja nisam samleo više od onih 250 grama, a mrzelo me da opet meljem pa sam rešio da uzmem kukuruzno brašno. Istresao na to testo, lagano ga isprevrtao da se uvalja u brašno sa svih strana i podelio na 12 delova. Svaki još malo utapkao u brašno i grubo oblikovao, treba da bude baš rustično. Sve posuo opet kukuruznim brašnom, pokrio krpom i ostavio opet jedno 45 minuta. Rernu zagrejao na najjače, kod mene je to 275°C, sa jednim plehom na dnu. U taj donji pleh ubacio desetak kocki leda, a na donju trećinu stavio pleh sa testom. Posle 7 minuta, kad se formirala fina korica, smanjio na 200 i pekao dok nisu porumeneli i odozdo i počeli da šupljikasto zvone kad ih kucnem po dnu. Trebalo je tu još dobrih 20 minuta, zajebano je integralno brašno, kapiram da bi sa belim bilo upola kraće vreme pečenja.

PS: Ima i varijanta kad se luk prvo malo proprži pa mu se doda paradajz, masline i sve ostalo. Trust me, potpuno je nepotrebno. Meni je čak i ukusnije kad tu i tamo osetim kako mi komad luka krcne pod zubima wub

A evo i kako izgledaju kad ih prelomiš:
pizzi presek.jpg

Aj ti napravi bešamel sa integralnim brašnom!

Musaka.jpg

Musakis sa tikvicama i jagnjećim mesom, caciki i miks paradajza. Nana svuda.

Kada sam zagrejao puter da pripremim bešamel, utvrdio sam da nemam ni mrvu običnog belog brašna u kući i uzmem to integralno pšenično. Začudo, transformialo se u krem.

može bešamel od svakog brašna, jedino što ne izgleda baš reprezentativno. može i od gustina, samo ga treba prvo razmutiti u hladnoj vodi.

[img]img%5D

EU83JIz.jpg

YI3cj1a.jpg

7LFpMQR.jpg

FJ8a0S3.jpg

On 30. 6. 2025. at 10:04, Marcus Wulffings said:

EU83JIz.jpg

Topik se zove Now Eating, ne šta smo jeli pre nekoliko leta, tačnije 16. avgusta. 🙄

Edited by ordi

@ordi
jebga, ja uvek "sinoć iting", jel može?

Teleći tafelspitz, baskijska piperada i kozji sir

teleći tafelšpic.jpg

stao mi mozak sad, ne sećam se kako se taj deo teleta još zove kod nas.

Zove se teleci but

48 minutes ago, Sandradjer said:

Zove se teleci but

Ali nije to bilo koji deo buta, to je ono trouglasto parče sa zadnjeg dela, prema repu. Mada kapiram da svi mesari znaju i kad im kažeš tafelšpic )

57 minutes ago, aram said:

@ordi
jebga, ja uvek "sinoć iting", jel može?

Teleći tafelspitz, baskijska piperada i kozji sir

teleći tafelšpic.jpg

Ordi detektivski, proučila svaki detalj nobles

22 minutes ago, aram said:

Ali nije to bilo koji deo buta, to je ono trouglasto parče sa zadnjeg dela, prema repu. Mada kapiram da svi mesari znaju i kad im kažeš tafelšpic )

Treba se drzati Ruze, Sola i eventualno Filea. Znaju i da uvale lose parce D

Edited by Sandradjer

1 hour ago, aram said:

@ordi
jebga, ja uvek "sinoć iting", jel može?

sinoć može, 2022. ne može. 😇

Covid2019 eating

da nije možda kapak? tanak mekan komad mesa.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout