Jump to content
IGNORED

Kladža pt2


Recommended Posts

Meni je 1,70 mala kvota.

Kapiram, sad možemo do sutra da razvezemo priču o tome, ali ono...300 evra na kvotu 1,30 je hvataj konopac da se 'besiš

Been there, done that, tako da...te sitne kvote su klasičan potop.

Edited by Godfrey
Link to comment

Singliram 1.40 i vise. Meni je licno lakse da nadjem dve 1.30 kvote i napravim jednu oko 1.70, nego da iskopam singl po 1.70(to pre svega vazi za fudbal). Izbegavam fiks na fudbalu, vec par godina, samo golovi i to obicno donosi bolju izlaznost.

 

Pravim kvotu oko 5 ili malo vecu, na dnevnom nivou i to obicno razbijem na 4 tiketa. Plus sam sebi uveo bankiranje 50% budzeta, na nedeljnom nivou(svakog ponedeljka), tesko je napraviti dobru seriju, duzu od 7 dana.

Edited by Miljenko
Link to comment

Meni je 1,70 mala kvota.

Kapiram, sad možemo do sutra da razvezemo priču o tome, ali ono...300 evra na kvotu 1,30 je hvataj konopac da se 'besiš

Been there, done that, tako da...te sitne kvote su klasičan potop.

Netacno. Baš igranje velikih kvota znaci dugotrajan minus. Ovo sto igra Miljenko igram i ja, samo sto Milje odigra ponekad malo vise tiketa :). Ponekad i ja nekad opalim singl kvotu 3 kao sto je sad bio slučaj sa Donom Vekic protiv Ane. Ali to bude za manji ulog. Nemam muda da dam recimo 50 eu na tako nesto.

Link to comment

Fudbal 2/2, MLB 2/2, prodje za promenu i kombo tiket. Na fudbalu je jedino u Zagrebu bilo povuci-potegni, gde su domaci izjednacili u 75. minutu, iz penala. Za City i Young Boys se oprez pokazao nepotrebnim, to narocito vazi za prve, gde je mec mogao lako otici u 7+. Bolivar je brzo dosao do 2-0 i ustedeo mi nerviranje. MLB fino, no i tu nije moglo bez drame. Kluber je fino iskontrolisao protivnika, no kada je Toronto upao u 0-6 "rupu", ocekivao sam 3/4 izlaz, u najboljem slucaju. Kisa je dovela do prekida u New Yorku, da bi kasnije bullpen Yankeesa kolabirao, u 6. i 8. iningu; 12-6 za Blue Jayse. Ocekivao sam ok rezultate juce i to se i desilo, uz lep preokret na NY Yankees-Toronto.

 

 

Fudbal

 

Celtic-Hapoel Beer Sheva 2+

Ludogorets-Plzen 2+

 

Barcelona-Sevilla 3+

 

U. Catolica-Real Potosi 3+

 

Kvote, 2.00, 1.38, 2.04.

Nezgodniji parovi CL kvalifikacija danas, Plzen sam odabrao ranije, a danas mu dodah i Celtic, koji nije neka sila i retko kada ne prime gol. Barcelona i Sevilla igraju revans, nadam se da ce realizacija biti bolja veceras. Catolica juri 1-3 iz prve utakmice, a poznato je da timovi iz Bolivije igraju dosta losije na gostovanjima, jer nemaju prednost nadmorske visine.

 

 

MLB

 

Chicago Cubs-Milwaukee 1 (Lester-Nelson)

 

Kvota 1.35.

Lester, 2-2, 3.06 ERA, protiv Brewersa. Dosadasnji deo sezone, 12-4, 2.93 ERA, 1.09 WHIP. Nelson, 0-5, 2.91 ERA, protiv Cubsa. Ukupno, 6-12, 4.07 ERA, 1.49 WHIP. Forma, Lester, 2-0, 1.89 ERA, 0.95 WHIP; Nelson, 0-3, 10.12 ERA, 2.32 WHIP. Lester na Wrigley Fieldu, 6-2, 2.07 ERA, 0.97 WHIP; Nelson u gostima, 2-6, 5.91 ERA, 1.74 WHIP. Mecevi igrani uvece, Lester, 8-0, 2.58 ERA, 0.89 WHIP; Nelson, 4-9, 3.70 ERA, 1.45 WHIP. Nakon male krize, oko All-Star pauze, Lester je spojio 3 kvalitetna starta; 19 ininga, 4 primljena poena, 21 strajkaut, 3 walks. Nelson se nije proslavio u avgustu. Protiv San Diega-6 primljenih poena, Arizona-7(6), te nesto bolje izdanje protiv Redsa-3 poena, 5 ininga, ali i dalje poraz(ima seriju od 5 poraza); poslednju pobedu je ostvario 16. jula, protiv Cincinnati Redsa. Fiks trend, Chicago Cubs 8-2, Milwaukee 3-7. Cubsi ponovo igraju sigurno i nakon dva poraza protiv Cardinalsa, juce su dobijene obe utakmice protiv tima sa Miller Parka. Braun je doziveo povredu sinoc, pa je moguce, da gosti budu dodatno oslabljeni. Sezonska serija, 7-3 za Cubse; tekuca 2-0.

 

Prateci tiket, Washington <10.5, Baltimore H1(+1.5), Detroit >8.5, Texas 1. Kvota 7.97.

 

Miks tiket, Newcastle w1, Roma 2+, Atl. Nacional 2+, USA(kosarka) >184.5, Zverev fix, Mahut 10+ 1. set, Thiem fix, Raonic 10+ 1. set, Bacszinszky fix, Goffin fix. Kvota 18.86.

 

Pomalo cudna kombinacija danas, dve kvote tik ispod 1.4 i dve oko 2. Ukupno daje 7 i nesto, sto je vise nego zadovoljavajuce; nadam se da ce i rezultati biti takvi(barem 3/4).

Link to comment

Netacno. Baš igranje velikih kvota znaci dugotrajan minus. Ovo sto igra Miljenko igram i ja, samo sto Milje odigra ponekad malo vise tiketa :). Ponekad i ja nekad opalim singl kvotu 3 kao sto je sad bio slučaj sa Donom Vekic protiv Ane. Ali to bude za manji ulog. Nemam muda da dam recimo 50 eu na tako nesto.

Jeste. Umem i dalje da se izletim sa brojem tiketa, mada sam zato i napravio ovu podelu na jacu i slabiju grupu. Tokom vikenda jednostavno moram da odigram 6, pa cak i 8 komada, mada se trudim da kombo tiket cine 4 kombinacije ili singla, a ostalo bude slabije odigrano. 

U poslednje dve godine sam uspeo da smanjim broj tiketa i rezultati su odmah vidljivi. Disciplina jeste najbitnija.

 

Ova rasprava oko manjih i vecih kvota je stara. Ja sam za ovih petnaestak godina koliko igram probao svasta; vece kvote u fiksu, prelaze, kombinacije i ovo sto igram trenutno se pokazalo najbolje.

Fudbal golovi(2+ 3+, 5+, 7+), MLB(fiks na favorita, kontra hendikep, plus, minus), kosarka(hendikep sa smanjenom granicom, overi sa snizenom granicom, najcesce Mozzart), hokej(5+, viner u fiksu), NFL(hendikep, poeni). Rukomet, vaterpolo i slicne stvari izbegavam, posto to niti gledam niti pratim rezultatski. Statistika mi je glavno merilo, uz povrede. Najvise citam MLB i NHL vesti, pa te lige i poznajem najbolje. Fudbal obicno igram na najbolje ekipe; one retko zakazuju sa golovima.

 

Znam neke ljude koji igraju samo prelaze, na primer i meni je to skroz nebulozno. Cista sreca. Vece kvote u fiksu ok, mada ja kao sto rekoh to ne umem i cim vidim kvotu 2 u fiksu na fudbalu, preskacem, cak i na pratecem, najsitnijem tiketu. Generalno izbegavam bilo kakav neresen ishod; gde on postoji vineri i dvoznaci su ono sto igram.

 

Da napomenem da ne igram jace. Tempiram dobitke, jaca grupa-1500, slabija grupa-1000, prateci tiketi-500 dinara, 100 uplata na kombo tiket. Ako kombo prodje, 40% ide na sutrasnji. 5+ i 7+, 80, odnosno 40. Ovo se pokazalo finim sistemom. Ima i losih perioda, kao sada jul/avgust, no prva polovina godine je donela 3-4 trodnevna prolaza kombo tiketa i lep plus.

Edited by Miljenko
Link to comment

Netacno. Baš igranje velikih kvota znaci dugotrajan minus. Ovo sto igra Miljenko igram i ja, samo sto Milje odigra ponekad malo vise tiketa :). Ponekad i ja nekad opalim singl kvotu 3 kao sto je sad bio slučaj sa Donom Vekic protiv Ane. Ali to bude za manji ulog. Nemam muda da dam recimo 50 eu na tako nesto.

Pa ne biraš random velike kvote :)

Link to comment

Pa ne biraš random velike kvote :)

Koliko ja tebe shvatam ti igraš kvote večje od 2. Igrao sam i ja tako nesto pre 3-4 godine i bio sam u minusu. Miljenko ja i ti smo počeli od iste godine da rokamo kladionicu (2001). Mene je 1 kolega Hrvat nagovorio nakon skole da odemo u kladionicu. U to vreme sam igrao sportsku prognozu. Poslusao sam ga i otisli smo i odma sam dobio. Odigrao 5 ziheraskih ekipa uplatio otprilike 2 eu dobio 7. Secam se da sam igrao na Psv, Salke. Ovi drugi su se tad borili za titulu. Izmakla im u zadnjoj sekundi ako se secas kad je bajern u Hamburgu nakon indirekta postigao gol za titulu. Bile su to lepe mlade kladionicarske godine :)

Link to comment

Value betting znaci valjda da si nasao kvotu za koju je kladionica pogresno odredila verovatnocu. Problem sa tim je sto bi morao biti izuzetno veliki poznavalac pa da mozes bolje od kladionice odrediti verovatnocu. Ako jesi, onda je value betting siguran dobitak, ali mi je u to tesko poverovati

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Ja sam poceo uz komsiju, koji je tikete igrao u stilu prognoze. On bi diktirao, a ja zapisivao parove. Standardni ritual, pred Italijane nedeljom. Trebalo mi je dosta vremena, da nadjem sta mogu pogadjati solidno, a sta ne. Tokom godina je i izbor igara postao bolji(5+ na hokeju, vineri), pa je postalo lakse sastaviti dobitni tiket. MLB sam otkrio relativno rano, no tek sa brzim netom i gledanjem meceva, ucinak se popravio. Tu vec postoji dugogodisnji trend, kada fiks dolazi dobro, a kada poeni. April je recimo uvek odlican mesec, septembar problematican(sitne kvote, promene u sastavima ekipa, koje ne konkurisu za playoff).

 

Svako ima svoj stil. Meni je ovo ok. Kada usledi minus period, cutim, smanjim potencijalne dobitke i cekam da prodje los period.

Link to comment

Na ovom topiku je pozeljno, da pise sto vise ljudi, sa razlicitim stilom igre. Tako svako moze da odabere, sta mu se dopada, voleo manje ili vece kvote. 

Steta sto je Fei batalio da postuje; najpouzdaniji kladionicar koga sam upoznao(makar ovako virtualno). :(  :)

Link to comment

Valanciunas manje od 12,5. Raspada se ceo turnir i to protiv prosecnih centara. Protiv jedinog ozbiljnog(Gasola) je dao 0 poena. A veceras ide na Boguta- vrhunskog defanzivca i za NBA standarde.

 

Igracu i na nas protiv Hrvata, kao i na USA protiv Argentine, samo se tu jos uvek razmisljam oko hendikepa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...