Jump to content
IGNORED

Kladža pt2


Recommended Posts

Problem kod nje (i jos nekih mladih igracica, npr. Muguruze, Pliskove...) je sto igraju od sjaja do ocaja, nemaju stabilnost u igri, pre svega psihicku. Ne bi mi bilo iznenadjenje ako bude 6:1 6:1 za Stivens, a ni ako izgubi recimo 3:6 2:6 ili tako nesto ubedljivo. 

 

Jako bezobraznu kvotu su dali na Smitkovu tj. jako malu kvotu na Bacinski, koja jeste jaka na sljaci ali nije Serena, majku mu. Smitkovu kad krene servis ume da bude jako zajebana, stavicu nesto sitno na nju na ovih 5.95 koliko je trenutno, mora se probati.

Link to comment

Jeste tu prevelika kvota i moze dobiti Votsonova, nevezano za H2H meceve, ali je Stivens generalno bolja igracica. Mislim da ce tu biti 3 seta ali necu igrati nista, iako je potencijalno dobar mec za one moje seme i kombinacije, da stavim jaci ulog na Votson i cekam da krene dobro pa da se okrenu kvote i vijam kontru uzivo. Ipak cu izbeci, mozda prokine Stivens danas protiv nje, ko zna. Prosla mi Gerges, steta sto sam igrao samo mec a ne i drugi set, nekako je bilo vidjeno da ima snage da zavrsi 2:0. Kvitova me jebe samo tako za ono sto sam igrao da osvaja po 13.85 kvoti ali evo uzela je brejk u trecem i valjda nece usrati sad.

 

 

 

 

Sreca je svakako potrebna u kladjenju, nevezano za kvote. Meni licno samo velike kvote donose profit, kad igram na ono sto znam i sto pratim i kad se koncentrisem i sagledam sve faktore. Kad se kladim par hiljada na mec Ameal - Senatore na turniru u Porto Alegreu, recimo, tu vec sreca igra presudnu ulogu. Sto se tice malih kvota, jedino sto bih ja eventualno radio je dva para sa kvotama po 1.4-1.5 da se dobije kvota 2, dok mi je sve ispod toga suludo i takodje dosta zavisi od srece. Lakse je dobrom analizom naci jedan par sa kvotom 2 ili 3 nego x parova sa kvotama 1.1, 1.2 i slicnim.

Ja na tenisu jedino uzmem nesto, kada igram najbolje igrace, a i to samo na GS turnirima. Ostalo je prilicno nepouzdano te to i izbegavam. Probao sam par puta autsajdere, no nije mi islo.

 

Na fudbalu sa golovima prolazim dobro. Igram i stvari sa vecim kvotama, 5+, 7+, no to mi dodje kao bonus, nakon glavne igre na 3+. 

 

MLB mi je najbolji za igru. Tu mi je prosek kvota najveci i sto je najbitnije, ne moram povezivati dva para, da bih napravio ok kvotu. To je jedini sport gde cesto igram i kontre(bar i vidu kontra hendikepa).

 

NHL poznajem skoro kao i MLB, ali je on dosta tezi za igru, pa i ucinak varira.

 

Kada je rec o pomenutom uklapanju kvota 1.1, 1.2; ja na fudbalu jedino tako i mogu sastaviti uspesan tiket, kada ne igram 3+.

Tenis je dosta tezi za pogoditi, na ovaj nacin(osim ako nije rec o Djokovicu, Sereni i slicnim zvezdama). Kod tzv. "americkih sportova", obicno izbegavam kvote ispod 1.4, jer su razlike izmedju timova minimalne.

 

Vidim da cesto hvatas iznenadjenja na tenisu(5 kvota i vise), i to treba umeti. Postujem svaki stil, koji donosi rezultat.

 

Dobi Kvitova nekako. ^_^

Link to comment

Kolega javlja da je pogodio Andjusara live dok je gubio 3-4 imao kvotu 6 i on uplatio 100 eu i pogodio ???? a hvali se da je uvatio i Lajovica live. Zli vas dvojica ste braca blizanci sto se kladionice tiče.

Link to comment

Ana Lena Fridsam uzela brejk Sereni na startu. Sudija sviraj kraj, onda jos samo Sarapova da se raspadne i dobijam ili 10 ili 14 hiljada :D

Link to comment

Pa nije nerealno, ni jedan ni drugi nisu ne znam kakvi serveri i bice tu brejkova, s tim sto je meni to ipak "siguran" kec. Slicno igraju, dobice to Robredo na iskustvo ipak.

Link to comment

Pa ne bas svaka 4 seta.. Mada 1 TB resava posao :) Ja sam odigrao to u nekom sistemu overa...

Edited by Timmy
Link to comment

Inače, danas sam otvorio nalog na Marathon betu, sjajne kvote ljudi imaju.

Poređenja radi, danas kvote na Pironkova - Allertova

 

Marathon: 2,08 - 1,85

Bet365:     2,00 - 1,72

Mozzart:   1,90 - 1,80

Link to comment

Nebitno je da li se igraju velike ili male kvote, ne postoji taktika koja sama po sebi garantuje profit. Pre par godina je čovek negde u Britaniji za godinu dana uzeo preko 150 hiljada Funti igrajući isključivo male kvote sa velikim ulozima, a postoje i slični primeri igrača koji su to uradili sa velikim kvotama. Svako treba da igra ono što mu najviše odgovara i gde se oseća najsigurnije. Mnogo bitnije stvari u klađenju su bankroll management, doslednost u sprovođenju taktike i vođenje precizne statistike na duži period, a najgora moguća stvar je kompulzivno klađenje i povećavanje uloga usled serije promašaja kako bi se nadoknadio gubitak (takozvano vađenje). Gubitničke serije su normalna pojava i kod najboljih igrača i treba ih istrpeti bez zaletanja jer u suprotnom se lako može otići u bankrot. Visinu uplate treba određivati prema mogućnostima i uvek igrati za onaj novac koji možete sebi dopustiti da izgubite. Jedino tako se mogu sačuvati živci u ovoj igri.

 

Mislim da sam o svojoj taktici već pisao ovde, ali ću ukratko ponoviti. Igram isključivo za fiksni ulog koji samo u izuzetnim situacijama dupliram ili prepolovim. Trenutno mi je visina tog uloga 5000 Dinara u domaćim ili 50 Evra u stranim kladionicama. Što se kvota tiče, igram singlove/dablove/treblove sa ukupnom kvotom najčešće u rasponu 1,50-1,80 i u ovoj godini mi je saldo +21,57 do početka RG. Jedan deo te statistike se može videti ovde na forumu, a zbog posla samo povremeno pišem ovde svoje tipove, a skoro nikada nemam vremena da ih obrazlažem. Svaku godinu počinjem od nule, a prethodne tri godine otkako igram na ovaj način sam završio u većem ili manjem plusu, ali uvek u plusu. Na ovaj način se ne mogu obogatiti preko noći, ali ne mogu ni bankrotirati, a to mi je najbitnije.

 

EDIT:

Zaboravih... Martingale i slični sistemi su siguran put u propast, ma koliko na prvi pogled delovali privlačno.

Edited by radar
Link to comment

@ Radar,

 

Kažeš da ti je trenutna visina uloga 50e ili 5 000 din, to znači da povećavaš ulog kako ti raste BR? Novac skidaš na kraju godine, ili..?

Da li se zaista pridržavaš pravila fiksnog uloga (sa duplim povećanjem/smanjenjem) ili ti se dešavalo da na neki meč staviš malo jači deo BR?

Link to comment

Ranije sam igrao sa manjim ulozima pa sam povecavao kada sam video da daje rezultate, ali nemam nameru da idem preko 5000 jer mi je to neki optimalan iznos. Zadovoljan sam zaradom, a mogu bez problema da istrpim i vecu seriju promasaja. Novac podizem po potrebi. Dokle god je na racunu, to je njihov novac, a tek kada ga podignem i potrosim smatram da sam ga zaradio. Uvek na racunu drzim odredjenu sumu da mogu da pokrijem niz od bar 5-6 uzastopnih promasaja, a ako bas dodjem na nulu, lako cu uplatiti ponovo. Kada sam rekao da svaku godinu pocinjem od nule, mislio sam na vodjenje statistike, a ne na stanje na racunu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...