Jump to content
IGNORED

Kladža pt2


Recommended Posts

Ja obicno gledam meceve gde igram golove, poene. Kada mi je fiks na tiketu, jedino mogu gledati MLB meceve, nemam objasnjenje zasto(da imam zivaca da odlegam ceo mec).

Edited by Miljenko
Link to comment

A ja suprotno od 189 :) Tj. zavisi od sporta. Na fudbal se kladim na utakmice koje ću gledati da bi mi bile zanimljivije. Najčešće na Ligu šampiona. Dok košarku uopšte ne volim da se kladim i tu mi je isto kao kod tebe.

Edited by Timmy
Link to comment

kosarka je zajebana pogotovo jer se brecas kod svakog suta ako igras over/under poene.  a kad igras na igraca onda samo navijas da uzima sto vise suteva i da naravno ne promasuje i onda se nerviras da igrac ne dobija lopte i slicno... ;D

 

i sa tenisom je slicna stvar

Link to comment

Kao kada sam odigrao vise ofsajda na mecu, na utakmici Italijana na WC. Dve situacije u prvih pola sata, cekam trecu, vreme prolazi. Psujem trenera sto ne ubacuje Di Natalea. Kada sam vec bio skroz smoren, Di Natale ulazi u 85. minutu u igru i 15 sekundi kasnije, bingo. :lolol:

Link to comment

Eee da je Pipo jos aktivan,pomerale bi se granice :) a ovo za zute je uvek ista sizofrenija,nista prvih pola sata,eventualno jedan,pocinje drugo ,opet nista do 60 min. krece panika,tu padne eventualno jos jedan a pred kraj kad im opadne koncentracija i otezaju noge jos ako je neizvestan rezultat,krece ludilo...Ma u igri si do kraja,makar ocekujuci i masovnu tucu :lolol:

Link to comment

Ne razumem šta hoćeš ovde da kažeš. kako niko to ne igra, pa svi igraju tako (tj. Ne svi nego npr oni koji igraju košarkaški hendikep gde postoje granice i dve podjednake vjerovatnoce da se jedan od dva moguća događaja dese)

 

Kladionice na tom principu i zarađuju. A uzmi ako hoćeš bacanje novčića za lakšu računicu..

 

Ako kreneš u objasnjavanje da ne postoji šansa 50-50 i da igrač treba da traži opklade koje nisu tačno postavljene, to onda nema veze sa ovim sto ja pišem. Isključio sam osećaj i slicno. Samo klasična matematika verovatnoca (jer na velikom broju uplata kladionica ima isti broj uplata na oba moguća ishoda i to je suština).

 

I da budem iskren iznenadjen sam što mnogima sve ovo nije jasno na prvu loptu i bez ovolikog objašnjavanja. Al valjda ćemo na kraju doći do razumevanja svih uglova gledanja.

ti si ovim obesmislio kladjenje uopste (nije daleko od istine :D). zasto bi se bilo ko kladio na 50% vjerovatnoce da pogodis po kvoti 1.85? dobar kladionicar trazi greske kladionice i kvote preko 2 za 50% vjerovatnocu pogotka ili preko 54% sanse za kvotu 1.85. ili jednostavno, sto kaze heaviside trazis bet koji ima pozitivnu ocekivanu vrijednost.

 

a sad da ti pokusam predstaviti kroz dva primjera, jedan je igranje po kvoti 2.1 s 50% sanse da pogodis, drugi po kvoti 1.8 sa 60% sanse da pogodis. oba beta su matematicki isplativa, odnosno imaju pozitivnu ocekivanu vrijednost odnosno to su value bet-ovi. recimo da postoje po dva meca s istim kvotama, pa cemo da ih igramo poebno na dva singla i na jednom dublu. u oba slucaja singlovi su po 500din (2x500), dubl 1000din.

 

prvi slucaj

 

kad se igra singl, ti imas 50% sanse da pogodis, obe kvote 2.1 - ocekivana zarada ti je 1000*0.5*2.1 -1000 = 50 din

 

kad igras dubl ti kombinujes dva para s vjerovatnocom pogotka 50% (odnosno 25% sanse da pogodis oba para), a kvota postaje 2.1*2.1, odnosno ocekivana zarada ti je 1000*0.5*0.5*2.1*2.1 - 1000 = 102.5 din

 

 

drugi slucaj

 

kad igras singl, ti imas 60% sanse da pogodis, obe kvote 1.8 - ocekivana zarada 1000*0.6*1.8 - 1000 = 80 din

 

kad igras dubl, ti kombinujes dva para s vjerovatnocom pogotka 60% (odnosno 36% sanse da pogodis oba para), a kvota postaje 1.8*1.8, odnosno ocekivana zarada ti je 1000*0.6*0.6*1.8*1.8 - 1000 = 166.4 din

 

(value bet po definiciji ima proizvod kvote i vjerovatnoce veci od 1, pa je i bez ovog mog crtanja jasno da se kroz dublove dobija veca zarada)

 

 

poenta price - dubl tiketi donose vecu zaradu ako je kladionicar napravio dobru procjenu, singl tiketi samo kontrolisu stetu, odnosno donose manji minus ako je procjena losa.

 

 

 

naravno, likovi koji igraju 10+meceva za 100 dinara sigurno nisu napravili dobru procjenu. kladionica, sve i da lose procijeni odredjeni par cilj joj je biti unutar svoje postavljene margine.

Link to comment

jel zna neko zasto je 2.80 kvota na atlantu protiv detroita. nigde nisam naisao na info da neko ne igra iz atlante

 

opet neće igrati niko iz petorke

Link to comment

Ja igrao pre meca po 2.10 a posle uzivo pojacao na 6.2 kad je izgubio brejk u trecem setu, i jos pojacao brejk na njega u 12. gemu nesto sitno... Dominik macka, ispostovao rutinski. Kasnije prosao i Monaka singl i Ferera da uzima prvi po kvoti 3.05, uzeo danas preko 100 evra a nisam uletao milion kao pre nego opusteno i smireno igrao, pametno cekao. Hvala dragom Bogu i Alahu i svima ostalima, vec sam mislio da je to postalo nemoguce jer od februara na ovamo duvam samo tako, nista me nije htelo.

 

Za kasnije 2 na Navaro a na tiket 21.5 vise, i singl ali samo 500din na ovu Emily Webley-Smith, previse je 4.4 na nju iako ima zajebanu protivnicu. I naravno da sam zakuvao uzivo na Novaka sad :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...