Jump to content
IGNORED

Kladža pt2


Recommended Posts

Singlovi su najbolje resenje, ali je ponekad tesko kladiti se istim sistemom, na razlicite sportove.

 

Ja ostvarujem najbolji ucinak, kada igram singlove na MLB meceve, uz prateci kombo tiket. I sa manjim kvotama(sto je u pocetku sezone redje), 1.4-1.6, dovoljna su mi 3 pogotka za plus. Kombo mi tu dodje kao bonus, ako sve prodje i igram ga za 10% prosecne uplate na singl. Moram napomenuti da kada igram poene, obicno promenim granicu za 1 run(zavisi da li igram plus ili minus), te spojim dva para, za neku korektnu kvotu.

 

Kod fudbala je vec druga situacija. Singlove igram iskljucivo na golove(3+, te 5+ i 7+ za 10% uplate na osnovni 3+ singl). U fiksu ozbiljnije igram samo jace timove, a i to kao kombinaciju vinera i poluvreme ili kraj igre. Nakon dugogodisnjeg igranja fudbala i isprobavanja svih mogucih kombinacija i igara, ovo se jedino pokazalo uspesnim. 

 

NBA je za singlove po meni, mada vidim da par ljudi sa foruma dosta dobro gadja i tikete.

 

NHL igram iskljucivo na vinere(zbog velikog broja produzetaka), te 5+ overe. Kvote na 5+ overe su 1.35-1.5 obicno, te ih skoro redovno povezujem u dablove. Vinera vec ima i sa kvotama preko 1.50, no i tu obicno igram po 2 para. Ova sezona je donela dosta iznenadjenja(back-to back pobede autsajdera su postale redovna stvar), za razliku od 2-3 ranije, pa ucinak nije bio sjajan.

 

Kod mene su utisci podeljeni, kada govorim o singlovima i tiketima. Na fudbalu pomenuto kombinovanje prolazi ok, dok su za MLB singlovi primarna stvar za igru.

Link to comment

jao, boze :D

 

odigras ta dva para i sansa da ces oba pogoditi je 25%. 

 

1. oba promasis 25%

2. prvi pogodis, drugi promasis 25%

3. prvi promasis, drugi pogodis 25%

4. oba pogodis 25%

 

ti gubis novac u 3 od 4 slucaja, ali u ovom cetvrtom dobijas novac po kvoti 4. 4 puta ulozis po 100 evra i svaki cetvrti put dobijas 400.

 

@godfrey

Da li ti shvataš da ovo u praksi ovako ne funkcioniše? Odakle ti to da ćeš svaki 4. put pogoditi oba? Kao što ti tvrdiš da ćeš svaki četvrti put pogodio oba, evo ja sad mogu da tvrdim da ćeš svaki, ama baš svaki put pogoditi jedan par a drugi pasti, i nikad ništa nećeš dobiti. Da li me sad razumeš? Ti ovde uzimaš kao garantovano da ćeš jednom u 4 puta pogoditi oba, ne znam kako to možeš da tvrdiš? Zato kažem da ti je sve ovo loše postavljeno. Ti ovde nemaš nikakvu garanciju da će tako biti, prema tome, ti se kockaš , i veruješ u zakon verovatnoće. A kod singilaranja toga nema, jer je svaki par zaseban, i dobitan je, a na tiketima svaki par koji pogodiš je upitan po pitanju isplate, jer moraš sve na tiketu da pogodiš.

 

da, ali si svakako u minusu i ako igras singlove. poenta je da mi ovde pricamo o slucajevima gdje je kladionica lose procijenila i sanse su nam preko 50% za kvotu dva. 

 

inace, zasto bismo se kladili, jel. :D

 

Ako pričamo o value bet-ovima  (gde je kladionica loše procenila), pa tebi je tu od suštinskog značaja da singliraš. Ti ne ideš na to da pogodiš sto posto taj par, već ideš na to da je kladionica dala veću kvotu od realne i zato je uzimaš, jer ima vrednost. 50% na kvotu 2 nije value bet, već bi 2,05 bila value bet. Što znači da ti na ta dva para, jedan kad pogodiš imaš 5 evra na 200evra uloženih.

Edited by Godfrey
Link to comment

Godfrey, ovo o čemu ti Timmi priča se zove očekivana vrednost (expected value) i u osnovi je svakog kockanja. Kladionice, kazina i profi igrače za svaku opkladu zanimaju samo EV i eventualno varijansa zbog bankroll menadžmenta. Sve ostalo je nebitno. Cela fora i jeste u tome da nađeš bet koji ima pozitivni EV (matematička definicija value bet-a).

 

U ovim Timijevim primerima sa singlovima i tiketima je EV isti u oba slučaja, ali singliranje ima manju varijansu, pa je verovatno zbog toga preferirano. Varijansa je prosečno odstupanje od očekivane vrednosti (stad. devijacija) na kvadrat.

 

Pročitaj malo o tome, bez veze je da se ozbiljnije kladiš, a da ti osnovni mehanizam nije jasan.

Link to comment

2000 na Navaro pre pocetka po 2.25, i sad cu lepo 50e na Janovica jer je 2.35 po meni bezobrazno mnogo. Jebeni Gofin, ne moze biti 1.55 na njega nikako.

Link to comment

Godfrey, ovo o čemu ti Timmi priča se zove očekivana vrednost (expected value) i u osnovi je svakog kockanja. Kladionice, kazina i profi igrače za svaku opkladu zanimaju samo EV i eventualno varijansa zbog bankroll menadžmenta. Sve ostalo je nebitno. Cela fora i jeste u tome da nađeš bet koji ima pozitivni EV (matematička definicija value bet-a).

U ovim Timijevim primerima sa singlovima i tiketima je EV isti u oba slučaja, ali singliranje ima manju varijansu, pa je verovatno zbog toga preferirano. Varijansa je prosečno odstupanje od očekivane vrednosti (stad. devijacija) na kvadrat.

Pročitaj malo o tome, bez veze je da se ozbiljnije kladiš, a da ti osnovni mehanizam nije jasan.

EV+ i varijansa su osnovne stvari. Kao poker igrac koristim termin varijacija, taj nepravilni oblik se odomacio kod nas. EV+ sam vec pojasnio.

Stvarno ne vidim sta si ti novo ili drugacije napisao, ali ok, hvala sto si se potrudio.

Link to comment

2000 na Navaro pre pocetka po 2.25

 

nek jede govna kučka mršavonoga, pogodim tačan rezultat na zamalek (dvoznak sam odigrao), ide mi verovatno i kolumbija u 3+ i zajebe me ova šiparica

 

ali bravo, makar neko da naplati

Link to comment

EV+ i varijansa su osnovne stvari. Kao poker igrac koristim termin varijacija, taj nepravilni oblik se odomacio kod nas. EV+ sam vec pojasnio.

Stvarno ne vidim sta si ti novo ili drugacije napisao, ali ok, hvala sto si se potrudio.

Nema na čemu. A znam da ne vidiš, zato ti kažem da pročitaš. Nabacao sam ti izraze da ti bude lakše da nađeš, sad vidim da izraze znaš, ali da ne razumeš šta oni znače. nije mi namera da se nešto pravim pametan, stavrno sam samo hteo da ti dam temu za izučavanje, pošto vidim da te zanima, a ne znaš. Kapiram da bi me ubio i u pokeru i u klađenju, tako da možda ta matematika i nije toliko važna, a da ti o njoj nemaš pojma se vidi iz dopisivanja sa timijem.

Link to comment

2000 na Navaro pre pocetka po 2.25, i sad cu lepo 50e na Janovica jer je 2.35 po meni bezobrazno mnogo. Jebeni Gofin, ne moze biti 1.55 na njega nikako.

Poslusao sam te, odigrao na Janovica live kvota 3.45 i covek ekspresno izgubi prvi set :D .

Ajd verujmo u preokret :D

Edited by Cash
Link to comment

@Heaiside,

 

Ja ovde ceo dan pricam o dve stvari.

Prva, singlovi smanjuju varijaciju.

Druga, oko koje je krenula prica sa Timijem, odigram 10 singlova sa kvotom 2, pogodim 5, ja sam na nuli. Pri tom, ISTE TE PAROVE OD KOJIH SAM 5 POGODIO, odigram tako sto ih izmiksujem na 5 tiketa po 2, i da postoje sanse da scih 5 koje sam promasio stavim na razlicite tikete i da mi samim tim ni jedan ne dodje od tih tiketa i odem u minus. Da,moguce da cu cak na 2 staviti po 2 koja su dosla, i tako otici u plus, ali kazem, to je nepoznanica.

 

Sta sad tu nije matematicki tacno vama, ja ne znam. Jeste da sam diplomirao na drustvenom faxu, ali cenim da gore nisam napisao idiotsku stvar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...