Jump to content
IGNORED

Kladža pt2


Recommended Posts

prva selekcija mi je da čim vidim da je neko igrao neki combo (što bi naši rekli "tiket") njega zaobiđem, jer je ili početnik ili neozbiljan.

cisto matematicki je potpuno isto da li igras tiket ili singl ako bi meceve koje igras na tiketu igrao i u singlu. 

Link to comment

cisto matematicki je potpuno isto da li igras tiket ili singl ako bi meceve koje igras na tiketu igrao i u singlu. 

Iskreno, nije mi baš najjasnije šta si hteo da kažeš :)

 

Zbog margine svakako ne može biti isto. Sa svakim parom doji dodaješ, ti gubiš, a kladionice dobijaju. Zato kladionice i nude 5%, 10% i koliko već bonusa na ne znam koliko parova; jednostavno i sa tim bonusom oni te krate na marginama žestoko..zato su tako velikodušni sa bonusima.

 

 

Bezbroj činjenica ide na stranu singlova, no da ne gušimo dalje sa tim.

Edited by Godfrey
Link to comment

ako dovoljno dugo (beskonacno dugo jel) svaki dan (sat, sedmicu, kako god) igras x singlova po y novca, imaces isti finansijski bilans kao da svaki put igras jedan tiket s x*y ulozenog novca. 

 

nisam siguran sta ti znace margine?

 

za kladionicu je bitna samo jedna cinjenica koja se zove vjerovatnoca i koja kaze da je potpuno isto.

Edited by Timmi
Link to comment

Uhhh, pa nećeš nikako imati isti..ni približan. Iz prostog razlog što ti da bi dobio novac na tiketu moraš da pogodiš sve parove, promašiš jedan i ti si ćao. Singl ti se svaki pojedinačno plaća.

 

Margine...ovako, igraju Partizan i Cedevita, kvote su 1,85 na oba tima.. Ti staviš u Mozzartu 100e na Cedevitu, ja 100e na Partizan..ja pogodim, dobar sam 85e, ti izgubio 100e, a Mozzart dobar 15e. Ako ti i ja ne bi igrali u Mozzartu, nego između sebe se kladimo u 100e onda sam ja dobar 100, ti pukao 100, a Mozzart 0. Margina predstavlja zaradu kladionice, to jest, prostor gde te krati. Dakle, ja u kladionici ne dobijem NIKAD fer ponudu za svoju opkladu, jer se oni uvek ugrađuju. Kad ja množim kvote svakog narednog para koji dodajem, to je još tragičnije.

 

Tako da kad čekate na tiketu 15.000 din na uloženih 200, računajte da bi (da nema ugrađivanja kladionice) trebali da dobijete 20-25.000. 

Edited by Godfrey
Link to comment

Igranje tiketa i singlova (i ako igras iste utakmice) nikako ne moze biti matematicki isto.

Ako igras tri utakmice (recimo svaka po kvoti 2.00) na tiketu dobices (ako pogodis sve tri) 8 puta veci ulog.

Ako igras tri singla sa istim kvotama i sve pogodis dobisec dvostruki ulog.

Ako na tiketu promasis jednu izgubices ulog i biti u minusu. Ako promasis jedan singl (ajde da stavimo da si ulozio po 1000 din) na ulozenih 3000 dobices 4000 tj zaradices 1000.

Link to comment

kakvo nepoznavanje vjerovatnoce :D

 

okej, jasno mi je sta su margine, ali one nemaju veze s tiketima i singlovima, nego s kladjenjem kao takvim. kladionice zive od margina bez obzira koju igru igras.

 

ajmo sad dva jednostavna uporedna primjera. igras svaki dan 3 singla po 1000 dinara po kvoti 2 i vjerovatnoci 50%. ovo je naravno maksimalno pojednostavljeno i svakome je jasno da ako dugo igras ti ces biti na nuli. klasicno bacanje novcica svaki put.

 

ako umjesto toga igras svaki put 3 hiljade dinara za tiket s ta tri para, sansa da ces da dobijes je 12.5% (50% na trecu), odnosno ako dovoljno dugo igras dobices tacno osminu puta. po kvoti 8. i na kraju ces opet biti na nuli.

 

 

razlika sto u prvom slucaju dobijas polovinu puta po kvoti 2, a u drugom osminu puta po kvoti 8.

 

 

kod kladjenja ti pronalazis pogresno postavljene kvote, a kvote se postavljaju prema opsteprihvacenom ocekivanju ishoda dogadjaja, odnosno prema razmisljanju average joa koji se kladi. da bi bio u plusu, kladionicar mora biti bar za marginu bolji od prosjeka.

Link to comment

Sa poslednjom rečenicom se slažem, ali to je valjda jasno svima.

 

Ovaj prvi deo ti je opet potpuno pogrešno postavljen. Ne možeš da posmatraš verovatnoću na taj način. Dobiješ svaki osmi put kad vežeš 3 para po kvoti 2...no way

 

U svoj matematički proračun nisi ubacio da pogađaš 50% parova... :lolol:

Edited by Godfrey
Link to comment

Sa poslednjom rečenicom se slažem, ali to je valjda jasno svima.

 

Ovaj prvi deo ti je opet potpuno pogrešno postavljen. Ne možeš da posmatraš verovatnoću na taj način. Dobiješ svaki osmi put kad vežeš 3 para po kvoti 2...no way

 

U svoj matematički proračun nisi ubacio da pogađaš 50% parova... :lolol:

sta bre? kakav no way? ja ovde pretpostavljam da si stvarno nasao tri meca s 50% sanse da dobijes i da je kladinica za to dala kvotu 2. (naravno, u stvarnosti tebi je potrebna kvota preko 2 da bi se isplatilo kladiti, ali to ti je potrebno svejedno da li igras singl ili tikaet)

Edited by Timmi
Link to comment

Ok, ovako...verovatnoća je 50%, i ja zaista pogodim svaki drugi koji singliram, bukvalno svaki drugi. I ja sam na nuli.

 

Uzmem da ih vezujem po tri, i promašujem svaki drugi...ja sam u minusu, izgubih sve. :lala:

Link to comment

Timmi, pričamo o tome da ja pogađam 50% parova koje odigram.

par 1 - 100 evra x kvota 2,00= 200 evra, pogođen

par 2 - 100 evra x kvota 2,00= 0 evra, promašen

uložio sam 200, dobio 200..dakle na nuli sam

 

Vežem ta 2 para, prvi sam pogodio, drugi promašio, pošto su na istom tiketu, ja sam u minusu.

 

Ti si pri onom proračunu izgubio u vidu, da osim što pogađaš 50% parova, da mora da ti se pogodi varijacija da sva 3 koja ćeš uhvatiti staviš na isti tiket.

Link to comment

ali pominjanjem kvote 2 na verovatnoću od 50% si izbacio profit kladionice koji i jeste jedan od razloga što singlovi češće dolaze od adekvatnih kombo tiketa i što nije ta relacija jedan od dva i jedan od osam.

Ako ti je šansa 50% tebi je tu kvota recimo 1,9 i 5% je kladžina margina. znači, ako rezultati uvek prate verovatnoću, u minusu si 5 %.

 

Ako vežeš 4 tekme na tiket, tebi je kvota 1,9^4 = 13,031 ,a realna kvota bi bila 16. tu je ta margina daleko veća nego na 4 tiketa po 1.9. ako u ovom slučaju rezultati pažljivo prate da ne naruše verovatnoću, u minusu si skoro 20%

 

hm... nešto ni ja nisam siguran, al me mrzi dalje da pišem

Link to comment

jao, boze :D

 

odigras ta dva para i sansa da ces oba pogoditi je 25%. 

 

1. oba promasis 25%

2. prvi pogodis, drugi promasis 25%

3. prvi promasis, drugi pogodis 25%

4. oba pogodis 25%

 

ti gubis novac u 3 od 4 slucaja, ali u ovom cetvrtom dobijas novac po kvoti 4. 4 puta ulozis po 100 evra i svaki cetvrti put dobijas 400.

 

@godfrey

Edited by Timmi
Link to comment

ali pominjanjem kvote 2 na verovatnoću od 50% si izbacio profit kladionice koji i jeste jedan od razloga što singlovi češće dolaze od adekvatnih kombo tiketa i što nije ta relacija jedan od dva i jedan od osam.

Ako ti je šansa 50% tebi je tu kvota recimo 1,9 i 5% je kladžina margina. znači, ako rezultati uvek prate verovatnoću, u minusu si 5 %.

 

Ako vežeš 4 tekme na tiket, tebi je kvota 1,9^4 = 13,031 ,a realna kvota bi bila 16. tu je ta margina daleko veća nego na 4 tiketa po 1.9. ako u ovom slučaju rezultati pažljivo prate da ne naruše verovatnoću, u minusu si skoro 20%

 

hm... nešto ni ja nisam siguran, al me mrzi dalje da pišem

da, ali si svakako u minusu i ako igras singlove. poenta je da mi ovde pricamo o slucajevima gdje je kladionica lose procijenila i sanse su nam preko 50% za kvotu dva. 

 

inace, zasto bismo se kladili, jel. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...