Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

220px-Movie_poster_i_robot.jpgBolji nego sto sam ocekivao. Izgleda kao (veoma) kompresovan robotski opus Asimova, dosta se to sve dobro i drzi. Premda su dosta "lepili tapete preko pukotina", ali to je samo 1 film zabavnog zanra. Mogli su da budu ambiciozniji, ne bi smetalo.
Link to comment
Pa, to je taj pseudodokumentarni stil. Tzv. "neutralni". Zizek otpisao nekoliko sjajnih pasusa na u Guardianu (on sto krace pise, to mu je bolje).
evo procitala. namerno nisam htela da ulazim u moralne ili ideoloske implikacije filma, prilicno je ocigledno ono o cemu zizek prica. po meni je bar podjednak problem u tome da je film neutralan tako sto je oslobodjen emocija, sadrzaja, zanimljivosti, umeca i umetnicke svrhe.pitam se koliko je mocan kao propagandno sredstvo.
Headhunters norveski film, moja preporuka za one koji nisu odgledali ...
ja sam potpuno zaljubljena u skandinavske trilere vec duze vreme, hvala na preporuci. ju nesbe svakako ume da ih napise.
Link to comment
meni besmisleni
previse
ja sam potpuno zaljubljena u skandinavske trilere vec duze vreme, hvala na preporuci. ju nesbe svakako ume da ih napise.
Super, ja se trudim da otkrijem sto vise tih evropskih bisera, nesto manje latinoamerickih i azijskih, koji nam se ne serviraju i ne namecu toliko, bio bi jako zahvalan ako das neke preporuke :) ... Edited by Zdravko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...