Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

i na kraju, sinoć sam progutao The Class (2008)jedna školska godina multietničkog odeljenja 15ogodišnjaka i njihovog razrednog koji im predaje francuski.film je snimljen skoro kao dokumentarac a toliko je i realan. lep prikaz francuskog školstva i problematike sa kojom se suočava nastavnik i na koje načine je pokušava rešiti. dijalozi su odlični, veoma često dugi i snimljeni u realnom vremenu. uglavnom to je ono što i čini ovaj film - puno pričanja u realnom vremenu. ritam filma je odličan a kamera stvara osećaj da se nalazite u učionici. i još nešto bitno: u filmu nisu učestvovali profesionalni glumci izuzev nastavnika francuskog koji je imao nekoliko uloga u tv serijama, dokumentarcima i kratežima gde je glumio samog sebe (nije ni on profi al je imao neko iskustvo). inače film je snimljen po njegovoj istoimenoj knjizi.8.5/10
povodom filma: the class iliti Entre les murs.... jeste prvo sto mi je palo na pamet kada sam videla veselo drustvance...a ispred njih je mladi covek koji im je nesto objasnjavao...bas kao fransoa begodo, vrlo nadahnuto i strasnotheclass.jpgUploaded with ImageShack.us/fotkano u luvru a inspirisano nesto pre toga odgledanim odlicnim!! filmom :-)/inace, i ja ovih dana zaredjala sa filmovima, odgledala i gorepomenuti odlicni memories of murder a dospela i do abouth schmith sa jackom nicholsonom.... dobar, bas dobar, pogotovo sto me je u poslednjim filmovima opasno smorio preteranim komicnim gestikulacijama i preglumljavanjem. ovo je bila prava mera nicholsona, za mene ;-)
Link to comment

Ивица и Марица: ловци на вештице.Пошто сам га гледао у Ушћу пре него што се изјасним о филму изложићу вас тортури коју трпи свако ко оде у тај биоскоп:Боулинг, боулинг, боулинг. Боулинг боулинг? Боулинг! Боуилинг боулинг боулинг боулинг - боулинг. Боулинг. Боулинг:1) Боулинг2) Боулинг3) Боулинг а) боулинг б) боулингБоулинг боулинг боулинг. Боулинг!Е, сада филм.Ђубре, што сам и очекивао али у термину када сам могао да одем у биоњу стварно ништа друго није било. Потпуно произвољно ремећење временско-просторних координата под маском "модерног" ишчитавања бајке са примесом инцестуозности би се и дало издржати да бар једна жена у филму има сисе или да се супер херој не зове Ивица.На скали од нула до десет боулинга филм оцењујем седмицом. Напомињем да на осам боулинга креће мучнина, на девет спазми а на десет крволиптање.

Link to comment
je li vec pominjan memories of murder ? meni odlican.
pominjan, pominjan više puta. juče sam ga pogledao. dobar film al nije moja šolja čaja. prestajem da gledam priče o serijskim ubicama i glupim pandurima.
Ивица и Марица: ловци на вештице.Пошто сам га гледао у Ушћу пре него што се изјасним о филму изложићу вас тортури коју трпи свако ко оде у тај биоскоп:Боулинг, боулинг, боулинг. Боулинг боулинг? Боулинг! Боуилинг боулинг боулинг боулинг - боулинг. Боулинг. Боулинг:1) Боулинг2) Боулинг3) Боулинг а) боулинг б) боулингБоулинг боулинг боулинг. Боулинг!Е, сада филм.Ђубре, што сам и очекивао али у термину када сам могао да одем у биоњу стварно ништа друго није било. Потпуно произвољно ремећење временско-просторних координата под маском "модерног" ишчитавања бајке са примесом инцестуозности би се и дало издржати да бар једна жена у филму има сисе или да се супер херој не зове Ивица.На скали од нула до десет боулинга филм оцењујем седмицом. Напомињем да на осам боулинга креће мучнина, на девет спазми а на десет крволиптање.
ma kako si prošao na boulingu?
Link to comment

gledao django unchained. vrhunski urađen slab film. sve epizode imaju više on screen minuta i teksta od naslovne uloge. quentin unchained.freak out in the moonage daydream yeah!

Link to comment

Django unchained - Tarantino snima kao da popunjava ukrštenicu, dal su esesovci ili robovlasnici, nebitno. Film nevredan pažnje, a di Caprio kojeg ne volim iznenadio me dobrom glumom.Jack Reacher - Standardna akcija s Tomom Cruiseom. Šta sam očekivao to sam i dobio. :cry:

Edited by ubuntu
Link to comment
MV5BMTgyOTExNzM1Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMDExMzY2Ng@@._V1._SY317_CR20214317_-202x300.jpgCafé de Flore (2011)Odavno nisam gledao čudniji i zaumniji film, pa da ga naširoko preporučim onima koji imaju strpljenja.Još jedan film s nepotrebnim naratorom (koji se srećom brzo izgubi).Priča počinje u današnje vreme i predstavlja nam Antoinea koji ima četrdesetak godina, radi kao DJ, ima lepu ženu i dve slatke kćerkice. Narator misli da on ima sve uslove za srećan život.Dok tamo negde u 1969 živi Jacqueline, samohrana majka sa sinčićem koji ima Downov sindrom.Kako se ove dve priče prepliću i preklapaju, kako životi jednih utiču na živote drugih, postoje li prošli životi i bezuslovna ljubav do groba, te šta se događa kad neko pomisli da je sreo svoju srodnu dušu a pokaže se da ta duša baš i nije toliko srodna...o svemu tome priča ovaj začudan i lep film sa zgodnom Vanessom Paradis u glavnoj ulozi.
Link to comment
MV5BMTgyOTExNzM1Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMDExMzY2Ng@@._V1._SY317_CR20214317_-202x300.jpgCafé de Flore (2011)Odavno nisam gledao čudniji i zaumniji film, pa da ga naširoko preporučim onima koji imaju strpljenja.Još jedan film s nepotrebnim naratorom (koji se srećom brzo izgubi).Priča počinje u današnje vreme i predstavlja nam Antoinea koji ima četrdesetak godina, radi kao DJ, ima lepu ženu i dve slatke kćerkice. Narator misli da on ima sve uslove za srećan život.Dok tamo negde u 1969 živi Jacqueline, samohrana majka sa sinčićem koji ima Downov sindrom.Kako se ove dve priče prepliću i preklapaju, kako životi jednih utiču na živote drugih, postoje li prošli životi i bezuslovna ljubav do groba, te šta se događa kad neko pomisli da je sreo svoju srodnu dušu a pokaže se da ta duša baš i nije toliko srodna...o svemu tome priča ovaj začudan i lep film sa zgodnom Vanessom Paradis u glavnoj ulozi.
Ok. film, meni je bio za nijansu preambiciozan, ali nema veze, s obzirom da je na kraju Valle, mimo mojih očekivanja, uspeo da fino zaokruži priču. Od istog autora obavezno bi trebalo pogledati C.R.A.Z.Y koji je, što se mene tiče, jedan od boljih filmova u ovom veku. :) Edited by kobni zelaya
Link to comment
Django unchained - Tarantino snima kao da popunjava ukrštenicu, dal su esesovci ili robovlasnici, nebitno.
+1Počeo je da snima po obrascu i da otaljava. Poslednjih pola sata sam se smorio i jedva sam čekao kraj i bilo me baš briga šta će da se desi, što mi se prvi put dešava kada gledam nešto njegovo. Ovo mu je najgori film.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...