Jump to content

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ima on nagrada, valjda je odmah dobio Salta u Sundanceu za LIO (mrzi me da proveravam, ali sam prilično siguran da je film i ovde na FEST-u prikazivan sa preporukom te nagrade), i poznat je... Solidan reditelj, pristojan scenarista, drži nivo u gotovo svemu što sam pogledao od njega, ali stvarno mi nije jasno što je on potcenjen...

Link to comment

Mislio sam za neke sire mase u konceptualnim krugovima, kako kod nas tako i napolju. 

 

Poslednjih godina je snimao samo Law&Order i TheGoodWife (uz izuzetak o Doorsima), sto i nije skok u odnosu na filmove pre toga. Osim ako je bio na odvikavanju odteskih supstanci i slicno.

 

Primera radi da su Johnny Waters ili Linc rezirali Johhny Suede bio bi jedan od najludjih i najhypeovanijih filmova. Ovako ga je rezirao neki Tom DiCillio "(aaa zabar) - ne gleda mi se".

Link to comment

Ne znas kakvu sam imao noc.  :sleep:

 

A i pitaj ljude oko sebe za koje znas da su pasionirani ljubitelji filma ili cak aktuelne/svrsene studenta FDU. Mizeran % zna za njega.

Link to comment

Jedan od najpotcenjenijih rezisera - Tom DiCillo.

 

Preporuka: Johnny Suede, Delirious, Living in Oblivion,... pa i The Real Blonde.

 

Apsolutno si u pravu, mada je, što se mene tiče, Living in Oblivion ipak njegov vrhunac. Vidim da od 2006. ne može da snimi film, kao uostalom i Terry Zwigoff i još mnogi drugi koji su snimali offbeat filmove - ne zarađuje dovoljno para za ovu eru, jbg.

Link to comment

Možda eru, ali sa onog sveta...

 

Dobio za drugi film nagradu u Sandanceu iste godine kada je tamo dobio i Zwigoff nagradu, takođe za svoj drugi film.

 

Zato su, godinu dana kasnije, na tom istom Sundanceu, ostavili Alexandera Payne bez ijedne nagrade i odjebali ga da se, kao drugorazredni reditelj za njih, smuca po blagajnama i ostalim sranjima koja mu priliče...

Link to comment

maločas odgledah nemački "her lehmann"

http://www.imdb.com/title/tt0322545/?ref_=fn_tt_tt_12

zanimljiv film- volim takve. malo mi je zasmetalo što se dešava baš u vreme pada Zida a po sadržaju je vanvremenski omeđen. možete da pogledate.

 

nego, pre neki dan je na RTS2 bio intervju sa fincem, rediteljem, između ostalog, izvanrednog "8-pallo". bilo je interesantno i što se tiče njegovog opusa a i same finske i njene kinematografije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...