Jump to content

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

tamo gde fali poster (ne znam sta sam sjebala) 

 

film je The Drop 

 

 

 

a evo malo prisecanja, ovaj klip sa hardijem imam na kompu pa ga gledam kad hocu da se smejem 

 

Edited by mustang
Link to comment

zivot pise drame. i mene zabezekne koliko su klinci od 6-7 godini u srbiji svesni ko je vucic, dacic i Co. i sta sve znaju a trebalo bi da budu sacuvani od toga. 

 

ne slazem se sa tobom ali ni po jednoj tacki....i pomalo je licemerno sa tvoje strane da kazes prosto je neverovatno da se sve zivotne kulminacije sruce u nepunih mesec dana" ...a u pitanju je film. f i l m. 

 

i sad mi nije jasno kako je onda mogao da ti se svidi film starred up?! jes' da pola nisam cula i razumela ali vrlo su slicne atmosfere. 

 

davno sam citala pricu nesto tipa 'ovde ne zive deca' ...autorka je pisala o klincima u cikaskom 'getu', sada nepostojecem cabrini green i njihovom jedinom nacinu prezivljavanja tamo. e sad, posto sam zivela u cikagu i prolazila kroz cabrini green naselja veruj mi da ono na filmu je mala beba kako to izgleda uzivo. i koja te jeza hvata dok prolazis kroz ta dva bloka i vidis pravi ljudski zooloski vrt u sred bela dana na 10 ulica zapadno od michigen avenije i super bogate Oak ulice: ganstere sa kajlama i zlatnim zubima, kurve matore (verovatno majke dece koje zive tu) koje ce za 5$ da ti pusi samo da zaradi za malo kreka, policijska kola koja tu samo statiraju i verovatno reketiraju, klince koji se igraju na igralistu gde je vec prve nedelje pokidano sve...nema vikenda kada interventna sa nekoliko zatvorskih autobusa i par helihoptera ne obigrava i hapsi. a prozori im ili polupani ili stavljen plywood.

 

 

zasto mislis da su sporedne uloge nedovoljno razradjene? mozda su hteli tebi da daju tu mogucnost da razmislis, shvatis i prihvatis situaciju. geoffrey je klosar ali je on ratni veteran. gde je drzava da mu pomogne kada je on pomagao toj drzavi? zar to suptilni udarac na rad drzavnih organa? da ne pricam sto je velika afera u USA jer je veteran affairs dept. krao od ratnih veterana  a njih bacao na margine drustva. pa zar su vojnici koji su branili svoju zemlju zasluzili da budu poslednji otpaci drustva? 

ili uloga jordin sparks? pa koliko takvih ribica ima ? da li je bitno gde je otisla? mozda je neko ubio, mozda je otisla za skupljim kurcem ..nema veze...to je zena koja je prodala svoju slobodnu volju za malo hleba. e sad, ako treba to sve i tebi crtati pa ti si onda tipican kokicar :) ..i nemam nista protiv toga...samo se necu zaletati u buducim razgovorima :) ..no te preokupes

 

 

p.s. jednom prilikom sam pokazivala grad tipu sa vozdovca...anyway...usli smo u prvi blok kad je dobio panicni da se vratimo nazad :) ipak ima nesto dobro i u odrastanju u zemunu.

 

doduse slucajno sam zalutala na samu granicu compton-a pa mi odmah rekli da se vratim nazad. da mi nisu rekli da tu nema belih ljudi (a samo je sat vremena od holivuda)  ja ne bih ni primetila da sam bila okruzena samo crncima. 

*iskasapiti ga ovako moze samo neko ko povrsno gleda sustinu*

 

**kakvo glupo pitanje. sta je sa tobom?! kao da su ti svrake popile mozak :) ili sam ja idealizovala svoje misljenje o tvom filmskom ukusu...a bice da je to. ispasce na kraju da je moj neprijatelj ravanelli ihaaaaj ispred svih po konstruktivnoj analazi bilo kog filma. nebitno je da li se slazemo sa njim ili ne.**

 

 

Sta mislis sta je zajednicko za sve ovo boldovano? (U hiljadu dolara, da neces znati)

 

Pokusavao sam da pisem o filmu i da sto je moguce direktnije odgovorim na tvoja pitanja. Sta sam dobio zauzvrat? Recenziju, pardon, prepricavanje filma namenjenog uzrastu primerenom 'Kekecu' i mishmash papazjaniju od osvrta na dnevno socijalni i politicki sistem Amerika i sveta uopste.

 

I to nije sve, da bi sopstvena kritika filma (koje i nema) dobila na sto vecem znacaju, ukljucuje se privatan zivot sa vec prezvakanim blogovskim dogodovstinma iz ovdasnjeg speaking cornersa. U najmanju ruku i najblaze receno, da covek ostane bez teksta. 

 

i sta kazes, gledala si Starred up :) ¿

Link to comment

Kekec bi makar znao da napravi frulu od krek pajpa pa da objasni tom raspadu da je dobra volja najbolja

 

 

ovo raspad se odnosi na mene? cisto da cujem 'u lice' da mi neko kaze.

 

 

lepo je sto branis druga ali ne vidim poentu sto se mesas u nas razgovora fim nisi gledao. niti se mi svadjamo ....bar ja ne. a ne verujem ni lancia. 

Link to comment

ovo raspad se odnosi na mene? cisto da cujem 'u lice' da mi neko kaze.

 

 

lepo je sto branis druga ali ne vidim poentu sto se mesas u nas razgovora fim nisi gledao. niti se mi svadjamo ....bar ja ne. a ne verujem ni lancia. 

nisam tebi rekao da si raspad pobogu. to se odnosilo na geto zapazanja. :)

 

nemam ja sta druga braniti. ovde su svi sami prepusteni svojoj kletoj sudbini. pa i moji drugovi

Link to comment

*iskasapiti ga ovako moze samo neko ko povrsno gleda sustinu*

 

**kakvo glupo pitanje. sta je sa tobom?! kao da su ti svrake popile mozak :) ili sam ja idealizovala svoje misljenje o tvom filmskom ukusu...a bice da je to. ispasce na kraju da je moj neprijatelj ravanelli ihaaaaj ispred svih po konstruktivnoj analazi bilo kog filma. nebitno je da li se slazemo sa njim ili ne.**

 

 

Sta mislis sta je zajednicko za sve ovo boldovano? (U hiljadu dolara, da neces znati)

 

Pokusavao sam da pisem o filmu i da sto je moguce direktnije odgovorim na tvoja pitanja. Sta sam dobio zauzvrat? Recenziju, pardon, prepricavanje filma namenjenog uzrastu primerenom 'Kekecu' i mishmash papazjaniju od osvrta na dnevno socijalni i politicki sistem Amerika i sveta uopste.

 

I to nije sve, da bi sopstvena kritika filma (koje i nema) dobila na sto vecem znacaju, ukljucuje se privatan zivot sa vec prezvakanim blogovskim dogodovstinma iz ovdasnjeg speaking cornersa. U najmanju ruku i najblaze receno, da covek ostane bez teksta. 

 

i sta kazes, gledala si Starred up :) ¿

 

slazem se da pisem na vrlo losem nivou.

i bas sam se zalila kako sam imala problem da nadjem adekvatne reci jer mi je mnogo bilo lakse na engleskom. to je kad ne vezbam. moram VISE DA PISEM!!! :) znam, odusevljen si tom idejom :D

 

starred up cu morati jos jednom...sladak mali ;) ..ali skinuo je tikove hardijeve samo tako. malo je to dosadno jer se hardy tesko od njih odvaja al da ne preterujem sada. 

Edited by mustang
Link to comment

Ni ja ne volim te ekipe što se drže, krenem da šutnem u dupe jednog, a ispadne da sam udario penis drugog...

 

Em što eskalira, em mi bude neprijatno...

 

 

On topic, pogledao Iron Man 3, Shane Black je jedan od najvećih majstora scenarija u današnjem Holivudu...

Link to comment

nisam tebi rekao da si raspad pobogu. to se odnosilo na geto zapazanja. :)

 

nemam ja sta druga braniti. ovde su svi sami prepusteni svojoj kletoj sudbini. pa i moji drugovi

izvini, pogresno sam shvatila. izvini

 

i isto sam te raportovala hamletu ali izgleda da je on offline...poslala sam poruku da sam pogresila. taj tvoj stil pisanja vrlo podseca na neke prosle dane nekih proslih ljudi. izvini jos jednom. 

 

samo pravim sranja  :isuse:

Edited by mustang
Link to comment

izvini, pogresno sam shvatila. izvini

 

i isto sam te raportovala hamletu ali izgleda da je on offline...poslala sam poruku da sam pogresila. taj tvoj stil pisanja vrlo podseca na neke prosle dane nekih proslih ljudi. izvini jos jednom. 

 

samo pravim sranja  :isuse:

:lolol:

 

nema frke, ali nemoj sada pred veliko finale da me zatvore zivota ti. taman smo uhvatili dobar ritam jinxovanja

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...