Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Oslo, 31.avgust, iako sam se dvoumio da li da gledam zbog depresivne tematike, zanimljiv film.
Ako volis francuski novi nalas, onda odgledaj Le feu follet (The Fire Within) iz 1963. Oba filma su radjena po istom romanu, s stim sto je meni ovaj francuski neuporedivo bolji. Ako nista drugo, onda makar zbog muzike Erika Satiea.
Link to comment

Arbitragehttp://www.imdb.com/title/tt1764183/Nisam bio siguran da li je mudar izbor početi novu filmsku godinu sa Ričardom Girom, ali rešio sam da rizikujem. I ispalo je dobro, ako ne i vrlo dobro. Sasvim uzbudljiv triler, koji zorno™, na primeru jednog gramzivog čoveka, ilustruje aktuelnu moralnu, materijalnu i svaku drugu propast.

Link to comment
Arbitragehttp://www.imdb.com/title/tt1764183/Nisam bio siguran da li je mudar izbor početi novu filmsku godinu sa Ričardom Girom, ali rešio sam da rizikujem. I ispalo je dobro, ako ne i vrlo dobro. Sasvim uzbudljiv triler, koji zorno™, na primeru jednog gramzivog čoveka, ilustruje aktuelnu moralnu, materijalnu i svaku drugu propast.
Nikodije, prestani da gledas iste filmove!vise nego OK film.
Link to comment
Ako volis francuski novi nalas, onda odgledaj Le feu follet (The Fire Within) iz 1963. Oba filma su radjena po istom romanu, s stim sto je meni ovaj francuski neuporedivo bolji. Ako nista drugo, onda makar zbog muzike Erika Satiea.
Hvala. Pogledaću ako ga nadjem.
Sta ti je u tom filmu zanimljivo?
Ne znam da li je film veran knjizi, nisam je čitao, ali prikaz mehanizama i razmišljanja koje ljude vodi do pomisli o suicidu mi je zanimljiv.Takodje i

sam kraj filma, tj. da li će glavni junak da se ubije, s obzirom kako je reditelj gurao scene, gde je u svakoj nudio moguće izlaze iz situacije, ali i razloge za još dublje potonuće.

Link to comment

S'tim sto je taj proces vec okoncan i pre nego sto je film poceo. Najveca vrednost filma je sto se vec vidjeni samoubica provlaci na vrlo suptilan nacin kroz maltene sve stereotipe koji bi mogli da ga odvrate od te pomisli (porodica, stari prijatelj, posao, soc. inkluzivnost, zene), a da ni u jednom jedinom trenutku ne postoji inicijalna sugestija da bi do preokreta moglo da dodje. S'tim sto su neki, za moj ukus isuvise plasticni momenti (onaj odlazak kod dilera pre svega), devalvirali veoma ubedljivu atmosferu i njeno elegantno plasiranje poente.Dakle, kad si napisao 'zanimljiv', pomislih da mislis da je upravo odsustvo zanimljivosti interesantno. Jedna snazna ravna linija koja ide od pocetka do kraja ne hajuci za gomilu remetujucih faktora. Mislim, mozda i gresim, svi kojima sam preporucio film, osedese ocekujuci da se nesto actually desi. Meni se generalno veoma dopao.

Link to comment

Ja sam uprkos tim njegovim reakcijama, mislio da će negde prelomiti da ostane, naročito što je ta scena sa dilerom ubačena (verovatno namerno) pre poslednjeg stereotipa, ali sam postao svestan situacije u trenutku poslednjeg snimka sa bazena i izraza njegovog lica.Valjda, neka nada u preokret mi ga je učinila zanimljivimŠta znam, i meni je film dobar, nisam se pokajao.

Link to comment
image.jpgКоначно их погледао синоћ по повратку са фештања. Онако мамурном су ми баш легли. Добра забава.
Link to comment

odgledao sam par shit-ova:a thousand words [2012] jee... kakva shitina. kao mladjan voleo sam filmove sa e.m.american reunion [2012] kada bih imao ovakvo drustvo [ne racunam stifler-a, on mi se cini kao normalan od svih njih] ubio bih se. + film je vulgaran. neke scene koje bi satro trebale da budu komicne, meni su bile preterane i vulgarne. edit:ne bih se ubio, promenio bih drustvo, ako ne mogu, onda bih bio sam.

Edited by bob mould hair style
Link to comment

Artiljero - više poučan nego zabavan. Davati sasvim maloj deci da ne zalutaju na pogrešnu stranu.Lincoln - budući fix oskarovac, mračan i predugo traje. Ko poznaje am. istoriju prilično dosadno i jeftino ilustrovanje iste.Atlas oblaka - baš, baš priglup film.Reboot - razočarenje, najgluplji film o hakerima ikada snimljen,Hobbit - može da prođe, ali samo toliko.

Link to comment

Killing Them Softly - mnjaaaa, ocekivao mnogo vise, svelo se na dosta dobrih glumaca i mnogo prazne price, tanka radnja, sve u svemu film mogao stati u 45 minuta max. Da ne bi Tonija Soprana i Johnny Sacka sa Jersey akcentima jos vise bih se posrao po filmu, ovako prelazna ocena, na sentimantentalnost.

Link to comment
Killing Them Softly - mnjaaaa, ocekivao mnogo vise, svelo se na dosta dobrih glumaca i mnogo prazne price, tanka radnja, sve u svemu film mogao stati u 45 minuta max. Da ne bi Tonija Soprana i Johnny Sacka sa Jersey akcentima jos vise bih se posrao po filmu, ovako prelazna ocena, na sentimantentalnost.
Slažem se.Toliko sam ga čekao da sam ga u glavi napravio mnogo boljim nego što zapravo jeste :) onda kad sam ga pogledao, nisam odmah napisao utiske jer sam hteo malo da mi se kiseli..... i sada, nekako imam utisak kao da sam pogledao jednu epizodu Sopranosa, ništa više. Gluma je dobra, ali je priča već viđena mnogo puta ranije...... a izvedba je mogla biti i bolja, ima dosta propusta u ritmu filma..... na tu temu, Killing The Irishman je mnogo bolji film!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...