Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

:lol: Živ ti meni bio!

Kakvo foliranje, tužno... Pa, da mi nastupiš ozbiljno sa pričom da je Bound for Glory na nivou ostalih bio bi mi autoritet ali za branje kukuruza, jedino :lolol:

Edited by Ajant23
Link to comment

 

ja sam pomislio kada bude ubio omegu da, kada se bude probudio ili nesto tako, ustace u svom stanu, biti u nekom kaficu.. i nista od onoga zbog cega su vodili rat nije nikad postojalo. on i ona riba samo znaju i negde se sretnu. mada moram da priznam, ceo taj kraj mi nekako nije lepo definisan. ili zadnjih cetrdesetak minuta filma. tu je i moca provalio neku rupu-nelogicnost, ali kao sto sam mu napisao u privatnoj poruci, ceo taj deo mi je smusen, tj. secam se kao kroz maglu.

 

edit: da sam se ja pitao, kraj filma bih ovako napravio: omega, ako vec postoji, svakako nije na dohvat ruke ljudima, negde je u kosmosu. tomica i riba pokusavaju sa svim nemogucim i mogucim nacinom da spasu covecantstvo, ali sa svakim ponovnim budjenjem [ostavio bih onu mogucnost kada umru da se ponovo probude] shvataju da love vetar. negde pred kraj filma kada im dosadi ili se umore, odustanu. cekajuci da se cela stvar okonca, maze se sve vreme u krevetu, jel. sta im drugo predstoji. na kraju, kada ostanu sami, i njihov poslednji trenutak, vanzemaljci im dodju u gajbu i saopste da je sve bila samo simulacija. izvade im iz krvi onu moc ponovnog budjenja, zaspu i probude se na razlicitim mestima. em su videli vanzemaljce, em su vodili ljubav, i covecantsvo nema pojma sta se desilo, a ipak je spaseno. tj. simulacija je pomogla da se nekim ljudima na zemlji pokaze da nisu svemocni. otprilike tako nesto.

 

:D  lepo si ti to sve smislio, ali i dalje je sve nerazjasnjeno

 

 

 

neko moje rezonovanje je bilo da je prilikom ubijanja omege (u onom mraku gde nista nisam videla) ponovo dobio moc resetovanja, jer  se opet susreo sa onom spodobom ala alien koju je ubio na plazi i zbog koje se resetovao in the first place

ostaje mi nejasno sto se budi dan pre invazije, koje i nema jer su vec pobedili

 

 

Link to comment

:D  lepo si ti to sve smislio, ali i dalje je sve nerazjasnjeno

 

 

 

neko moje rezonovanje je bilo da je prilikom ubijanja omege (u onom mraku gde nista nisam videla) ponovo dobio moc resetovanja, jer  se opet susreo sa onom spodobom ala alien koju je ubio na plazi i zbog koje se resetovao in the first place

ostaje mi nejasno sto se budi dan pre invazije, koje i nema jer su vec pobedili

 

 

 

 

eto koliko je meni sve to smuseno. ja sam mislio da je njemu ostalo u krvi malo moci resetovanja, iako je rekao njoj da je radio transfuziju i da je sada free. takodje se slazem za budjenje dan pre invazije. mislim da bi to turnbull [forumas] vrlo lepo razvezao/rasclanio, samo ako je gledao film. ostaje da cekamo :D ja sve nesto mislim da nisu imali dobru ideju kako sve to [kraj filma] da uklope

 

Link to comment

The Inevitable Defeat of Mister & Pete - nema polja na kom nije omanuo. emotivno vrlo tanak i neuverljiv sa losom glumackom ekipom.

Upravo si uspeo da me sokiras. ovo je jedan od najtoplijih filmova koje sam gledala u skorije vreme. Mozda cak i jedini u poslednjih dana koji znaci nesto.

iskasapiti ga ovako moze samo neko ko povrsno gleda sustinu.

 

Steta, imas ok ukus za blokbastere i akcione i vec hiper poznate autore...

Edited by mustang
Link to comment

Upravo si uspeo da me sokiras. ovo je jedan od najtoplijih filmova koje sam gledala u skorije vreme. Mozda cak i jedini u poslednjih dana koji znaci nesto.

iskasapiti ga ovako moze samo neko ko povrsno gleda sustinu.

 

Steta, imas ok ukus za blokbastere i akcione i vec hiper poznate autore...

Jbg, bas mi zao.

 

Sta je sustina u ovom filmu?

Link to comment

Ajante sta pricas zivota ti?

 

Извини што ти тек сад одговарам, али покушао сам да потпомогнем твоју субверзију стереотипа према шумадинцима, коју наравно форсираш концептом свога ника и у име панка, на начин да ти укажем да то што се редитељ угурао међу награде као што се неко угурао у управни одбор Звезде - не мора нужно да има везе са квалитетом :)

Link to comment

:D  lepo si ti to sve smislio, ali i dalje je sve nerazjasnjeno

 

 

 

neko moje rezonovanje je bilo da je prilikom ubijanja omege (u onom mraku gde nista nisam videla) ponovo dobio moc resetovanja, jer  se opet susreo sa onom spodobom ala alien koju je ubio na plazi i zbog koje se resetovao in the first place

ostaje mi nejasno sto se budi dan pre invazije, koje i nema jer su vec pobedili

 

 

 

 

 

eto koliko je meni sve to smuseno. ja sam mislio da je njemu ostalo u krvi malo moci resetovanja, iako je rekao njoj da je radio transfuziju i da je sada free. takodje se slazem za budjenje dan pre invazije. mislim da bi to turnbull [forumas] vrlo lepo razvezao/rasclanio, samo ako je gledao film. ostaje da cekamo :D ja sve nesto mislim da nisu imali dobru ideju kako sve to [kraj filma] da uklope

 

 

 

a, da nije toma postao omega, resetovao se pre invazije, pa sve jovo nanovo... ono, covek je najveci neprijatelj i sebi i planeti... bla, bla, bla... film nije gubljenje vremena, sasvim je korektan, ali mi je ostavio nekako nedovrsen/nedorecen/kao da mu nesto fali osecaj posle gledanja.

 

Link to comment

Moebius

 

sq_moebiuseu.jpg

 

 

Jedan od najlošijih Kim Ki-dukovih filmova, čini mi se. Zanimljivo je da je ovde on uspeo praktično ostvari ono što je čitave karijere hteo - da potpuno odstrani psihologiju likova iz priče. Zato film izgleda kao nekakav morbidni crtani film, a umesto snažnih finala iz ranijih filmova paradoksalno je što imamo neku banalnu psihologiju. Film je inače skroz bez reči, ali ima puno neprijatnih scena koje je teško gledati.

 

Ipak, onaj ko voli Kim Ki-duka, možda bi trebalo da pogleda, makar i informativno.

Link to comment

Tri majmuna

 

vlcsnap-2014-09-07-13h08.png

 

Najviše mi se svidelo kako je glavni lik, Ejup, ima problem sa sinusima i grlom, pa upečatljivo diše i kašlje i to je zabeleženo.  I njihov stan- krpež i trpež, pored pruge, ali imaju fantastičnu terasu sa pogledom na Bosfor.

 

Link to comment

Извини што ти тек сад одговарам, али покушао сам да потпомогнем твоју субверзију стереотипа према шумадинцима, коју наравно форсираш концептом свога ника и у име панка, на начин да ти укажем да то што се редитељ угурао међу награде као што се неко угурао у управни одбор Звезде - не мора нужно да има везе са квалитетом :)

 

U muku ti jebem :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...