Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

napisao si non-stop. ali sve sve, 'po mom misljenju bespotreni'.

 

tesko da cemo se ikad razumeti.

 

Pa napisao sam u kontekstu duuuugackih scena, sta je problem? Sto samo vadis iz konteksta, sta pokusavas?

Link to comment

Meni je daleko od previše realnog, a opet daleko od bajke ali mi se baš dopao... baš...

 

Da, liči na Goslinga : ) tek sad o tome razmišljam...

 

Ovaj je iz 2007. ali, baš mi se dopao i volim ovog matorana enuhapuq.jpg

 

i od mene preporuka za ovaj stvarno dobar film. gledao sam ga baš davno, čim se pojavio, možda ga i ponovim :)

Link to comment

internet je tamo dole na niskim granama pa, evo šta sam od pokretnih slika odgledao u ovih mesec dana. preskačem one koje sam gledao ranije. Sem jednog koji,mi je i posle 40 godina dosadan, smušen, nejasan. kao i onda davno u domu omladine umalo nisam zadremao kod onog psiholeličnog povratka. možda je to posledica mog nerazumevanja celog svemirskog SF žanra ali, u mojoj kolekciji je kjubrikova odiseja po rangu među donjih 10%.
philomena je izvanredna. za par dužina ispred onog o vuku prevarantu. poredim ih jer su oba snimljena po stvarnim događajima i pretendovala na statuu.
poslušao sam neke vaše preporuke:

odlični "krunski svedok" možda je sada neshvatljiv mlađoj publici kao što bi to mogli da budu i rumunske "legende o zlatnom dobu" ili češka "šala". teško shvatljivo vreme.

rumunska "Pozitia Copilui" me sludela. na početku zbog stalnog poređenja sa srbijom imajući u vidu mladog mitrovića ili onu TV personu. posle i zbog odnosa majka - sin, obostrano bolesnog. neko je napisao da je prevod možda neodgovarajući. ja bih ga preveo kao "pozicija (status): dete"
dva korejska fima: "JSA" i "tiha familija" su me ostavila ravnodušnim. možda je moja greška jer se radilo o nečem sasvim novom za mene . korejskom. ovaj drugi je komičan u apsurdnosti pokušaja familije da ubistvima spreči propast letovališta.

neki filmovi su prolazili pored mene u vreme kada su nastali pa je ovo bila prilika da ih sada pogledam.

neverovatan "dogvil", studija o lakom buđenju zla kod naizgled normalnih ljudi.
 "o šmitu", još jedna potvrda mog stava da su nikolson i brando daleko ispred svih koji su ikad bili u holivudu. ona scena kada konačno može da piša stojeći".  meni je posebno odgovarao jer se radi o mom vršnjaku.  
kurosavin "dodeskaden" je bio iznenađenje za mene zbog ambijenta i likova. onaj mučeni "arhitekta" sa svojim fantazijama i maleckom koja ga snabdeva hranom i živi u olupini od "diane".

na kraju, tri filma o kojima bih voleo da pročitam vaše mišljenje.
australijski "brejker morant", o australijskom oficiru, dobrovoljcu u burskom ratu optuženom/osuđenom/pogubljenom zbog likvidiranja zarobljenika. meni odličan.
drugi, čudan i neobičan koji zahteva ponovno gledanje "plivač" iz'68 sa bert lankasterom odevenom ukupaće gaće kako od prijateljeve do svoje kuće trči od bazena do bazena gde uskače u vodu.
treći "pride and glory" uzet samo zato što volim kolina farela. konfekcijska priča o korupciji u USA policiji koja se završava pobedom čestitih.

to bi bilo to.

Link to comment

samo za Dankinju:

 

film je baziran na istinitom dogadjaju, prosto je pao od samouverenosti, da ce svaki sentiment proraditi sam od sebe. decurlija u filmu jos i mogu da prodju, narocito kosooki 'mogu li da dobijem malo privatnosti?:)' ali sporedne uloge su jednostavno lose i amaterski odradjene.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...