Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

gledala end of tomorrow, preporucujem za nedeljno popodne iako sam posle toga sanjala kako sam od savrseno belih velikiih krila (ja sam andjeo) koje imam napravila cist heroin koji ne moze da se detektuje. go figure kako na druge film deluje.

 

kruz treba da se baci na komedije.

kako jebote od belog heroin?

jesi bila alhemicar u snu?

Link to comment

bila sam andjeo.

 

perje mi je bilo super belo cisto gusto...ali sam ga nekako mislima naterala da otpadne i kroz neke kristale provukla da bih dobila heroin koji je toliko beo bio da je svetlucao...kao kristalcici :))

btw, sa tim sam trebala da spasem deo planete kojeg su korporacije otrovale pa je ovo bio lek. vlada i korporacije nisu mogla da ga provale i predala sam taj kovceg pobunjenicima da ga rasprse po otrovanim delovima.

 

a cist heroin jeste bele boje i opasan je jer se lako OD.

Link to comment

Postoji divna pesma od XTC-a, Senses working overtime. Vrlo je primenljivog naslova za film Short Term 12. Ili jesi ili nisi za nacin na koji je ispricana prica, tanak moze biti samo odnos prema problemu i ljudima koji su u do guse u istom.

 

Gluma i cela postavka filma je za 10, sve u filmu postoji itekako u zivotu, samo nemamo svi strpljenja za prave zivotne price. Jasno je da ovde nedostaje filmsko filovanje i sminkanje, kako bi se gledalac familijalizovao. izabran je na svu srecu, drugi, direktniji i maltene dokumentarni pristup.

 

Jedna stvar stoji; zaobici u nasirem luku, ako nisi spreman da da posvetis svoje vreme i ono malo duse za pravi a ne popcorn film. I istina, lakse je cinculirati strelicu na tastaturi, a jos je lakse pritisnuti kvadratic i tortu sa sve slagom u facu

 

A zasto toliko sujete u jednom postu? Zasto nekog kome se ne svidja film koji si ti preporucio moras da "castis" tortom u facu? Zasto umesto  "ono malo duse" ne napises stvarno nesto smisleno sto bi mi ukazalo na stvari koje nisam video u filmu?

 

Ne pisem severnije zato sto tamo ljudi pokusavaju da usade svoje misljenje drugima, ali od skoro se to desava i na temama vezano za umetnost. Zasto neko ne moze da se pomiri sa cinjenicom da ljudske percepcije (u ovom slucaju umetnickih dela) nisu iste i ne moraju nuzno biti. Zasto nesto sto se svidja tebi mora da se svidja i ostalima? Ja nisam filmski kriticar i strucnjak tako da mi dosta stvari promakne, pa onda i dodjem ovde da vidim sta drugi preporucuju i posle zajedno diskutujemo o filmu a ne o necijoj dusi.

 

Sta novo donosi ovaj film? Sta je to toliko do sad neispricano? Tema nasilja u porodici i tezina suocavanja sa istim?! Ljubav prema bliznjima koja nas tera da budemo zrtva over and over again? Zasto je gluma za 10?

Link to comment

Sujeta ne moze da postoji, to nije moj film. S druge strane, postoji elementarna pristojnost da o filmu kategoricki nesto tvrdis, ako si ga ljudski odgledao a ne na 'strelicu'.

 

To prezvakano plakanje o silovanju na severnim topicima u vezi filma ili muzike, postaje vec bljutavo - niko te ne tera da pises ili ne pises. Ako vec napises, budi spreman da dobijes odgovor, ovo je diskusioni forum.

 

Ni na pamet mi nije da nekog ubedjujem u dobro ili lose, moje obracanje tebi je vise iz revolta, jer si film pogledao nakon 'necije' preporuke. S druge strane, koja je to vrsta komunikacije, kad ti istreses besmislenu kofu govana o povracanju, kao jedinom kvalitetu filma i onda ocekujes iscrpnu analizu nazad, zasto to nije tako.

 

Ovde se nekad pricalo o filmu, u pravom smislu reci, dok su zvrljali Ulis, Aleksija, 3opge...

Link to comment

The Kings Of Summer - odličan (meni)yjunajez.jpg

pogledao ga sinoć. očekivao sam više. prilično mi je siromašan u pogledu slika i radnji za ovakvu avanturu. najviše me nervira što ima previše nelogičnosti i rupa da bi bio realan film i premalo fantazije i avanture za drugi žanr. nije ni komedija, ima par realnih smešnih situacija sa Biagiom i Fredom.

mali (već sam mu zaboravio ime...Joe?) u nekim momentima jako liči na Ryan Goslinga.

6 od mene

Edited by maheem
Link to comment

Meni je daleko od previše realnog, a opet daleko od bajke ali mi se baš dopao... baš...

 

Da, liči na Goslinga : ) tek sad o tome razmišljam...

 

Ovaj je iz 2007. ali, baš mi se dopao i volim ovog matorana enuhapuq.jpg

Edited by fluffy
Link to comment

Sujeta ne moze da postoji, to nije moj film. S druge strane, postoji elementarna pristojnost da o filmu kategoricki nesto tvrdis, ako si ga ljudski odgledao a ne na 'strelicu'.

 

To prezvakano plakanje o silovanju na severnim topicima u vezi filma ili muzike, postaje vec bljutavo - niko te ne tera da pises ili ne pises. Ako vec napises, budi spreman da dobijes odgovor, ovo je diskusioni forum.

 

Ni na pamet mi nije da nekog ubedjujem u dobro ili lose, moje obracanje tebi je vise iz revolta, jer si film pogledao nakon 'necije' preporuke. S druge strane, koja je to vrsta komunikacije, kad ti istreses besmislenu kofu govana o povracanju, kao jedinom kvalitetu filma i onda ocekujes iscrpnu analizu nazad, zasto to nije tako.

 

Ovde se nekad pricalo o filmu, u pravom smislu reci, dok su zvrljali Ulis, Aleksija, 3opge...

 

1.bold To na strelicu se odnosilo na dugacke kadrove koji su po mom misljenju bespotrebni, nisam ceo film "premotavao" .

2.bold Da dobijem odgvor da, ali argument u vidu "gluma je za 10" je ravan mom argumentu da mi je od glume muka (tera me na povracanje)

3.Obracas mi se iz revolta- say no more. Sad odoh par strana u nazad i videh da si u istom postu preporucio i Starred up koji mi se svideo, ali te moj post o njemu nije "pokrenuo" na diskusiju. Tako da nema potrebe za revoltom.

Link to comment

1.bold To na strelicu se odnosilo na dugacke kadrove koji su po mom misljenju bespotrebni, nisam ceo film "premotavao" .

2.bold Da dobijem odgvor da, ali argument u vidu "gluma je za 10" je ravan mom argumentu da mi je od glume muka (tera me na povracanje)

3.Obracas mi se iz revolta- say no more. Sad odoh par strana u nazad i videh da si u istom postu preporucio i Starred up koji mi se svideo, ali te moj post o njemu nije "pokrenuo" na diskusiju. Tako da nema potrebe za revoltom.

napisao si non-stop. ali sve sve, 'po mom misljenju bespotreni'.

 

tesko da cemo se ikad razumeti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...