Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

ja sam retko slobodan, a sad jesam uz kišno vreme te juče odgledah

 

voltera mitija, grand hotel budapest, enderova igra 

 

miti mi je bio gledljiv, ali nedevoljno, nervirali su me dijalozi sa bradonjama, isuviše kliše

 

budimpešta mi se svidela, naročito obrti ka običnom, kao kad priča o smrti žene, očekivah ko zna šta, a ona umrla od gripa, carski

jedino mi nije leglo kad videh bila mareja i harvija, mnogo mi brzo omatoreše, a i ja sa njima

 

enderova igra, pa nek' idu u q, ono je baš slabo, naročito deda indijana i mali ender

Link to comment

Anđeoska prašina

 

Ovo je najbolji film svih vremena. U teoriji. Ima sve što ja tražim. Pregršt misterije, natruhe horora, serijskog ubojicu i pomaknutu priču ljubavnu. Rađen je izvan okova holivudskog studija, što znači da je autorska sloboda nazočna. No, ne lezi, vraže, nekad je i autorska sloboda mač sa dvije oštrice. Ovdje se radi upravo o tomu. Redatelj Ishii, godinu ili dvije prije Fincherova remek-djela Sedam, kreira sličnu turobnu atmosferu, ali za razliku od Finchera gospodin Ishii nema namjeru komunicirati s publikom, stoga Anđeoska prašina djeluje kao uradak introverta koji se, u okvirima horor žanra, sam bori sa svojim demonima. Dvije, tri godine nakon ovoga uratka izaći će Lijek kultnoga Kiyoshija Kurosawe. Kurosawa će preuzeti Ishiijeve trikove. I napraviti isti nekomunikativan uradak, koji se nekomu može iznimno svidjeti, ali meni nije. Jer... zajebi svu krasnu fotografiju ovoga svijeta, zajebi posvajanje Lynchove estetike ludila, kirurški preciznu inscenaciju na tragu (naj)poznatijeg Kurosawe, zajebi sve to kad film tijekom cijelog svog trajanja siše moju dušu na slamku. Anđeoska prašina je nesumnjivo kvalitetan film, možda jedan od boljih japanskih filmova devedesetih, sigurno jedan od najvažnijih predstavnika žanra, ali je i dosadan kao ljudi koji slušaju, lupam, Jamesa Blakea. 

 

(3)

Link to comment

mislio sam da je "šotemap" sa ovenom i beluči nešto najgluplje što može da se smatra akcionim filmom. kad, ne lezi vraže. televizije sa nacionalnom frakvencom su me počastile sa nečim još gorim.prvo b92 sa nečim sa stratamom a što počinje sa trešenjem cigaretnog pepela i pljuvanjem u otvorenu ranu.istrpeo sam na akumulator prikačenog stratama ali, kada je nauljio pušku u ciljuiznude važnog podatka rekoh sam sebi da je dosta. 

 

sinoć, na RTS, ruski akcioni film. dj da vidim i to čudo. sve već viđeno s one strane bare samo neubedljivije, gluplje. i da jedinka spasava čovečanstvo, i dobra riba kao asistent u avanturi, i šmrkanje i mučenja i gomila scena viđenih iz filmova sa lundgrenom, sigalom, stratamom, staloneto, banderasom. vrhunac No1 je bio kada junak preživi ispaljivanje šaržera u pancir sa metar, bez ikakve "overe" u lobanju. A, No 2 na kraju kada se desi ono što mora u ovakvim filmovima, da ženska nije izgorela u požaru već iskače iz zrakomlata u zagrljaj junaku. teško sranje.

 

vraćam se mom laCie-u a odgledah 77 godina staru melodramu. cukor, greta i dama s kamelijama. jeste staro ali je dobro.

Link to comment

Danas na Klasik TV:

Lov na jelene

 

Odgledao po drugi put, u razmaku od nekih 12 godna.

 

Definitivno jedan od najboljih hrvatskih filmova, a spada u sam vrh i u okvirima SFRJ produkcije.

 

Veoma zanimljiva priča, upečatljiva atmosfera, sjajna podjela (krem tadašnjeg hrvatskog glumišta pojačan sa još nekoliko SFRJ faca), politička provokativnost, dobri dijalozi...

 

Jedini nedostatak je pomalo nedorečen kraj, što je veoma česta boljka filmova sa ovog područja.

 

Fadil Hadžić je definitivno majstor zanata, kakvi danas nedostaju u cijeloj regionalnoj kinematografiji.

Link to comment

 

Nisam nikad gledao pre. Divan film. Nije mi cak bio ni spor, sto je najcesci komentar o filmu koji cujem. Odgledao i neke dodatne dokumentarne priloge, Natalija Bondarcuk i Stanislav Lem. Nisam znao da se njih dvojica nisu slagali oko filma (nisam citao knjigu) i da se Stanislav ozbljno nadrkao i demonstrativno vratio u Varsavu (za njega je Tarkovskijevljevljev pristup bio suvise "zemaljski").

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...