Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Svijet duhova

 

Klića se trljala zbog ovog filma. Još i danas, trinaest godina kasnije, kad nekoj mladoj, tek svršenoj studentici indologije, komparatistike ili nekog sličnog besmislenog smjera na FFu spomeneš ovaj uradak njen pad u afan je neminovan. Godinama sam izbjegavao pogledati ovaj film. Nisam izbjegavao, zapravo, nego nisam htio gledati, što me nije spriječilo trolati: svakomu i njegovoj mami sam govorio kako se radi o lošem filmu, jer sam (bio) zao. I, eto, godinama kasnije, čista srca i uma, bez predrasuda pristupih ovom filmu ne bi li konačno vidio u čemu je kvaka. I stvarno, u čemu je kvaka? Svijet duhova nije loš film, da se razumijemo. Da, ne opravdava u potpunosti stominutno trajanje, jer je takva labava poanta mogla biti prikazana i u deset, dvadeset minuta kraćem filmu, ali film nije loš. Samo su likovi, posebno glavni lik, beskrajno iritantni. Ne bih imao problema sa iritantnim glavnim likom, ali čini mi se da ga Clowes i Zwigoff glorificiraju. Jesam li morao pogledati ovaj film još tamo 2001. ili 2002. godine? Je li to jedan od onih filmova koje sam morao pogledati upravo tada kad je izašao da ga - oh, bože - shvatim? A opet, ne djeluje mi to kao film koji vjerno oslikava vrijeme u kojemu je nastao. Nekolicina poluinteligenta koji ismijavaju površnost svijeta koji ih okružuje, a pritom su i sami površni snobovi te svojevrsne preteče ovih Pitchfork hipstera koji na pijedestal uzdižu svakog androgina mladića koji u intervjuima meketa o netom svršenim rodnim studijama i o tomu kako je i on feminist. Clowes jest vizionar, dakle,  samo mi se čini da i on i Zwigoff drže stranu ovim mlatimudanima, vrše validaciju njihova bivstvovanja i postojanja, pa otud vojska neshvaćenih tridesetogodišnjaka i tridesetogodišnjakinja koji na svojim Tumblr računima danonoćno lijepe GIFove sarkastičnih komentara Enid i Rebecce. A možda sam ja predoslovan krkan koji tu ingenioznost nije shvatio.  

 

(3)   

lijepo je to opisano

Edited by Ravanelli
Link to comment

The Box.

 

main_img.jpg

 

 

Hteo da odustanem posle prvih deset minuta glume ove prepichke Kameron Diaz, ali me nesto nateralo da odgledam do kraja - neko je ipak spasio film, da li reditelj ili vanzemaljci nebitno, tek nisam se pokajao sto sam potrosio dva i kusur sata na ovo.

Link to comment

cold in july.

vredi svake pare, starinski lepo, bez cgijeva i slicnih igracki, palp osnova i fina nadgradnjica. rezija skoro pa neprimetna i zato sjajno vozi, 109 minuta bez kreveljenja, mrsomudjenja i doterivanja.

 

don dzonson u ulozi zivota, dekster odbacio teret dekstera i presmesan je sa rudi feler frizurom. i naravno, sem seperd. apsolutni bog bio i ostao. za drulovanje, i pored tibice i lovehandles.

Link to comment

Ajd ja da napišem par filmova koje sam uspeo da pogledam za ovih par meseci.

Pogledao sam tri Koreanca i stvarno imaju kinematografiju jebe keve.

The-Front-Line.jpg

Odličan film o ratu na granici između severne i južne strane. mislim da ga je ovde neko preporučio.

 

Sledeći je Momoires of murder isto po preporuci nekog ovde. Ovo je vrhunski film nisam očekivao toliko dobar film.

Memories-of-murder-2003.jpg

I treći je I saw the devil

I-Saw-the-Devil.jpg

On mi nije legao baš pošto je previše krvav verovatno zato što sam prvo gledao Memories of murder pa sam oćekivao nešto u tom stilu.

Link to comment

pošto je sa revijom golova, šuteva, frizura i tetovaža u brazilu gotovo, došli su filmovi na red.

tri filma majka lija:

 

topsy turvy“ o radu gilberta i salivena u pozorištu „savoy“. tema za mene neinteresantna no, zanatski sjajno urađen film i perfektnom glumom tumača naslovnih uloga i liju omiljenih timoti spala i lesli menvil. pogledajte.

 

drugi, „career girls“, film o prijateljstvu dve žene, ranije cimerke u londonu, koje provode zajednički vikend posle 6 godina pauze u viđenju. u filmu se prepliću ta dva vremena. obično ne obraćam preteranu pažnju na muziku u filmu no, ovde mi je odmah ušla uvo, uklopljena u radnju i prelepa. moram da naglasim neverovatno dobro odigranu ulogu ekscentrične han-nah meni, sramim se priznati, nepoznate katrin cartlidge. igrom slučaja, gledao sam je u onom što sledi.

 

i, ponovo neverovatno dobra kao sofi u do bola teškom “naked”. ne znaš ko je bolji: katrin kartidž kao sofi ili dejvid tjulis (meni isto nepoznat) kao džoni. Od prve scene silovanja do poslednje u vidu džonijevog odlaska, stajala mi je kugla u želucu. mislim da sam film najbolje odslikava prikaz u “AllMovie”. .http://www.allmovie.com/movie/naked-v131126/review

svakako pogledajte oba ova filma.

 

sledeće na repertoaru ovde u središtu zemlje su tri crno-bela filma. kada sam gospođi pomenuo naslove, komentar je bio: “ma daj!”. O njima, u sledećem javljanju.

 

zahvaljujem se na predlozima za dalekoistočni film. narudžbina je prosleđena, moguće je da me sačekaju u zavičaju.

Link to comment

cold in july.

vredi svake pare, starinski lepo, bez cgijeva i slicnih igracki, palp osnova i fina nadgradnjica. rezija skoro pa neprimetna i zato sjajno vozi, 109 minuta bez kreveljenja, mrsomudjenja i doterivanja.

 

don dzonson u ulozi zivota, dekster odbacio teret dekstera i presmesan je sa rudi feler frizurom. i naravno, sem seperd. apsolutni bog bio i ostao. za drulovanje, i pored tibice i lovehandles.

 

 

To me je zanimalo, hvala :) overavam uskoro

Link to comment

volim ovakve filmove! biografska avantura. bas mi se dopao, stavise, sklon sam da ovakvi filmovi u mom slucaju opusteno mogu da traju do tri sata, mada je ovde sve skraceno, i to me malo nervira. plus, voleo bih da je bogat detaljima, a oni su svedeni mozda na par interesantnih.

 

http://www.imdb.com/title/tt2167266/'>tracks [2013]

Edited by hoffnung
Link to comment

On mi nije legao baš pošto je previše krvav verovatno zato što sam prvo gledao Memories of murder pa sam oćekivao nešto u tom stilu.

 

Od korejskih, meni su bili vrhunski Bittersweet life i Dirty Carneval u tom krimi fazonu, i Silmido od ratnih.

Link to comment

@ Glas Razuman

 

the-misfortunates.jpg

 

Ti si mi bese preporucio ovaj film. Nije hrdjav, al malo mi vec postalo izlizan ceo taj talas filmova o zemljama poznatim po 1 blagostanju, sa radnim naslovom I bogati placu.

 

Posle odgledah i The Grand Budapest Hotel, sjajan Ralf, a generalno film me nije odusevio ili sam ja previse ocekivao, pogotovu sto ga dugo nije bilo u prodaji™ i sto je glumacka ekipa sjajna. Fotografija je perfektna reako bih.

 

Grand-Budapest-Hotel-The-poster-230x372.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...