Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Naravno. Uzbudio me je ovoliki rast kvaliteta na temi pa pogresih u zurbi da ga snizim....

 

Nego bio bi red da ostavim neki post koji nije trol danas...poslednje gledao blue ruin. Dobar film, ali ne bas toliko dobar koliko "kazu". Pre toga mi grand budapest bas legao. Volim hipsterskog vesa, sta cu...

To je to. Bravo! Vidiš kako stvari idu na bolje, samo trebaš da se pokreneš. To su izvrsne preporuke, što se ženiraš? Piši, vidiš da daješ dobre preporuke, ovom topicu to treba...

"Blue Ruin" je vrlo dobar i jedva čekam da vidim šta će reditelj novo da uradi, jer ima sjajan start...

"The Grand Bundapest Hotel" je remek-delo i vidi se od autora da neguje film i da nisu u pitanju samo lepe slike, već prava umetnost.

Vidi se uticaj kamere od Trifoa, a kad sam već kod ovog majstora režije ne mogu da ne napišem kao preporuku njegove avanture Antoin Doinela, i njegovih pet priča. Priča prati jedan zamišljeni život koji ima jedan nelinearni narativ, ali prati njegovo životno sazrevanje... Tako da uživaš u ovih pet komada i vrati ti se životna energija, dobiješ nekog pozitivnog elana, ma iskrena uživancija.

 

The 400 Blows (1959) Antoine and Colette (1962) Stolen Kisses (1968) Bed & Board (1970) Love on the Run (1979)

Edited by zakintos
Link to comment

Inversetime piše više za svoju dušu, interakcija mu nije jača strana. I ranije su ga ljudi molili da bar da neki hint, ali uzalud.

a po opisu bi mogao biti skoro svaki film ikada snimnjen :(

 

mislim da zak vise nije najkulji filmadzija :fantom:

Link to comment

Ispod kože

 

Neki je nesretnik poredio Ispod kože i 2001: Odiseja u svemiru. Inače nisam naivan kao stripovi o Bleku Steni, no pomislih da ću - makar je mladićeva poredba neukusna i redikulozna - u najgorem slučaju pogledati zanimljiv uradak. U najboljem slučaju, radi se o najgorem ambicioznom, umjetničkom filmskom uratku 2014; u najgorem slučaju - ikada. Spomenut ću prvo rijetke vrline. Scarlett Johansson me podsjeća na bivšu ženu, a moja bivša žena smrdi. Ne smrdi doslovno, dakako, nego kad s nekim provedeš puno vremena njihov miris, tjelesni i kupovni, prestaje biti... privlačan? E, usprkos svemu tomu, Scarlett je Johansson u ovom uratku predivan prizor. Ne bih ju trebao objektivizirati, kazuje mi vrijeme slobodarsko i moderno, ali njeno je dupe ovozemaljski panteizam, dočim su njene grudi mjesto koje bih rado domom zvao. Pored svega, stopala su joj normalna. Drugi je prst manji od palca. Kapa dolje, umjetniče, razodjenuo si božicu. Pređimo sada na ono što se događalo na ekranu. Scarlet je djeva sa drugoga planeta i njena je zadaća zavoditi mladiće, koji će kasnije postati (duhovna) hrana njenih nadređenih. Red beznačajnih dijaloga, buljenja u prazno, vožnje u kombiju, pokazivanja dupeta i sisa, gdjekoje čune i kraj. Mogu - zbilja, mogu! - iščitati satiričan prikaz 21. vijeka. Mogu - ne zajebavam se, zbilja mogu! - iščitati propitivanje (seksualnog) identiteta i vidjeti kako je i jedno svih emocija lišeno izvanzemaljsko biće kudikamo milosrdnije od prosječnog nazovi civiliziranog pojedinca. Mogu štošta, ali evo problema; gledajući Ispod kože sjetio sam se Harryja Mosebyja i njegova odgovora na ženin upit da želi li s njom u kino gledati Rohmerov film: "Jednom sam gledao Rohmerov film. Bilo je to kao da gledam boju kako se suši". Ne, Glazer ne može u istu rečenicu sa Kubrickom (Pa ipak, eto ga u istoj rečenici! Bravo ja.). 

 

(1)

Edited by Inversetime
Link to comment

raid 2

 

jebeno epski.

+milijun, zaboravio sam da pohvalim indonezane koji se peglaju 2. Vr'

Ne bih da slomim srce zakiju ali sinoc sam birao izmedju need for speed i her i.....sta da kazem, jedna topla zivotna prica o ljubavi coveka i masine. Nema nesto picaka ali kola su fakat ljepa.

Link to comment

Svijet duhova

 

Klića se trljala zbog ovog filma. Još i danas, trinaest godina kasnije, kad nekoj mladoj, tek svršenoj studentici indologije, komparatistike ili nekog sličnog besmislenog smjera na FFu spomeneš ovaj uradak njen pad u afan je neminovan. Godinama sam izbjegavao pogledati ovaj film. Nisam izbjegavao, zapravo, nego nisam htio gledati, što me nije spriječilo trolati: svakomu i njegovoj mami sam govorio kako se radi o lošem filmu, jer sam (bio) zao. I, eto, godinama kasnije, čista srca i uma, bez predrasuda pristupih ovom filmu ne bi li konačno vidio u čemu je kvaka. I stvarno, u čemu je kvaka? Svijet duhova nije loš film, da se razumijemo. Da, ne opravdava u potpunosti stominutno trajanje, jer je takva labava poanta mogla biti prikazana i u deset, dvadeset minuta kraćem filmu, ali film nije loš. Samo su likovi, posebno glavni lik, beskrajno iritantni. Ne bih imao problema sa iritantnim glavnim likom, ali čini mi se da ga Clowes i Zwigoff glorificiraju. Jesam li morao pogledati ovaj film još tamo 2001. ili 2002. godine? Je li to jedan od onih filmova koje sam morao pogledati upravo tada kad je izašao da ga - oh, bože - shvatim? A opet, ne djeluje mi to kao film koji vjerno oslikava vrijeme u kojemu je nastao. Nekolicina poluinteligenta koji ismijavaju površnost svijeta koji ih okružuje, a pritom su i sami površni snobovi te svojevrsne preteče ovih Pitchfork hipstera koji na pijedestal uzdižu svakog androgina mladića koji u intervjuima meketa o netom svršenim rodnim studijama i o tomu kako je i on feminist. Clowes jest vizionar, dakle,  samo mi se čini da i on i Zwigoff drže stranu ovim mlatimudanima, vrše validaciju njihova bivstvovanja i postojanja, pa otud vojska neshvaćenih tridesetogodišnjaka i tridesetogodišnjakinja koji na svojim Tumblr računima danonoćno lijepe GIFove sarkastičnih komentara Enid i Rebecce. A možda sam ja predoslovan krkan koji tu ingenioznost nije shvatio.  

 

(3)   

Link to comment

Svijet duhova

 

Klića se trljala zbog ovog filma. Još i danas, trinaest godina kasnije, kad nekoj mladoj, tek svršenoj studentici indologije, komparatistike ili nekog sličnog besmislenog smjera na FFu spomeneš ovaj uradak njen pad u afan je neminovan. Godinama sam izbjegavao pogledati ovaj film. Nisam izbjegavao, zapravo, nego nisam htio gledati, što me nije spriječilo trolati: svakomu i njegovoj mami sam govorio kako se radi o lošem filmu, jer sam (bio) zao. I, eto, godinama kasnije, čista srca i uma, bez predrasuda pristupih ovom filmu ne bi li konačno vidio u čemu je kvaka. I stvarno, u čemu je kvaka? Svijet duhova nije loš film, da se razumijemo. Da, ne opravdava u potpunosti stominutno trajanje, jer je takva labava poanta mogla biti prikazana i u deset, dvadeset minuta kraćem filmu, ali film nije loš. Samo su likovi, posebno glavni lik, beskrajno iritantni. Ne bih imao problema sa iritantnim glavnim likom, ali čini mi se da ga Clowes i Zwigoff glorificiraju. Jesam li morao pogledati ovaj film još tamo 2001. ili 2002. godine? Je li to jedan od onih filmova koje sam morao pogledati upravo tada kad je izašao da ga - oh, bože - shvatim? A opet, ne djeluje mi to kao film koji vjerno oslikava vrijeme u kojemu je nastao. Nekolicina poluinteligenta koji ismijavaju površnost svijeta koji ih okružuje, a pritom su i sami površni snobovi te svojevrsne preteče ovih Pitchfork hipstera koji na pijedestal uzdižu svakog androgina mladića koji u intervjuima meketa o netom svršenim rodnim studijama i o tomu kako je i on feminist. Clowes jest vizionar, dakle,  samo mi se čini da i on i Zwigoff drže stranu ovim mlatimudanima, vrše validaciju njihova bivstvovanja i postojanja, pa otud vojska neshvaćenih tridesetogodišnjaka i tridesetogodišnjakinja koji na svojim Tumblr računima danonoćno lijepe GIFove sarkastičnih komentara Enid i Rebecce. A možda sam ja predoslovan krkan koji tu ingenioznost nije shvatio.  

 

(3)   

 

jesi li gledao "Voznju"?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...