Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Kakvog sve đubreta ima danas, Hunger Games je još i korektan film (tj. bez neke izrazite mane). U poređenju sa Pompejom, trebalo bi da dobije 8 Oskara.

 

Meni su presmešni oba. Da me neko pita jednu stvar koja valja u filmu, mislim da ne bih znao da kažem koja je.

Link to comment

sq_broken_circle_breakdown_ver2.jpg

Kao anestezija. Niti mogu da pricam, niti da se pomerim, a i place mi se.

 

Gde je topic za ovo remekdelo? Gluma kida, prica van svakog klisea, retrospektivni backflashevi jebu mamu. Dodje mi da se istetoviram po celom telu.

 

 

posle svezeg raskida film mi je preporucila devojka koja mi je zapala za oko-ona plava ja bradat

 

Link to comment

inače ja gledao edge of tomorrow. odličan kokičarski film!

 

ima rupa i krade dosta koncepata, ali jako dobro zezanje!

 

 

malo je problem tempa jer je završnica totalno vremenski linearna i njena izvedba nije u saglasju sa ostatkom koji te uči da je teško boriti se protiv vanzemaljaca i da je teško nepogrešiti kada nešto radiš prvi puta.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Da malo podignem kvalitet na ovom delu foruma, što se tiče preporuka. I mali savet; gledajte "stare" filmove, ne jurite za novim...

 

Režiser Pol Mazurski, preminuo je 30. juna u 85. god. Kao omaž preporučujem da pogledate njegove sjajne filmove. Svakako potcenjen američki reditelj,  a njegovi filmovi su kriminalno zapostavljeni. Izdvojio bih ova tri dragulja;

Harry and Tonto (1974) An Unmarried Woman (1978) Next Stop, Greenwich Village (1976)    
Link to comment

Neprijatelj

 

Svakojaka tumačenja radnje ovoga uratka izazvala su mi glavobolju te sam ga po svaku cijenu htio izbjeći. Doista, izbjegao bih ga, ali kad se pojavio na repertoaru lokalnog kina, morao sam pohoditi projekciju. Uostalom, koliko ću često imati priliku pogledati art film u mom jadnom gradu? I, vidi vraga, požalio nisam. Makar se Neprijatelju može pronaći tisuću i jedna mana, kao i svakom filmu sličnih artističkih pretenzija, jedna je od vrlina - i njih ima više! - u toj mjeri izražena da čak nisam siguran da ju je redatelj svjesno izrazio; Neprijatelj je, naime, duhovit film. Prijatelj mi je nekoć rekao o jednom filmu: "Da me pitaš koji mi je najgori i najbolji film iz te i te godine, odgovor bi bio isti". Također, možda mi je prijatelj ili netko puno pametniji rekao i ovo: najgori/najbolji je film onaj kojeg svatko tumači na drugačiji način. Tu se vraćamo na prvu rečenicu ovoga kratkog osvrta - Neprijatelj je doživljen na milijun i jedan način. Netko mu je pripisao kvalitetu koju ne posjeduje, ali i obratno. Meni je Neprijatelj prost k'o pasulj. Ima svoj početak i kraj, a kraj je početak; štoviše, film je toliko jednostavan da mu i poster kazuje što nas točno tu čeka. Tko nije vidio poster, sigurno je shvatio barem jednu od desetak naznaka koje nam točno govore što se tu radi. Uopće, kad su ovakvi uratci u pitanju, radnja najčešće prati problematiku Straha kod protagonista. Umjesto da si prizna Strah od onog što je neminovno, protagonist bježi u nadrealno. Dakle, ionako bi kratak film bio još kraći da je protagonist rekao da se boji predstojećeg roditeljstva. Ovako dobivam duhovitu, precizno realiziranu, no i blago površnu studiju kaosa podsvijesti. 

 

(4)

Link to comment

Neprijatelj

 

Svakojaka tumačenja radnje ovoga uratka izazvala su mi glavobolju te sam ga po svaku cijenu htio izbjeći. Doista, izbjegao bih ga, ali kad se pojavio na repertoaru lokalnog kina, morao sam pohoditi projekciju. Uostalom, koliko ću često imati priliku pogledati art film u mom jadnom gradu? I, vidi vraga, požalio nisam. Makar se Neprijatelju može pronaći tisuću i jedna mana, kao i svakom filmu sličnih artističkih pretenzija, jedna je od vrlina - i njih ima više! - u toj mjeri izražena da čak nisam siguran da ju je redatelj svjesno izrazio; Neprijatelj je, naime, duhovit film. Prijatelj mi je nekoć rekao o jednom filmu: "Da me pitaš koji mi je najgori i najbolji film iz te i te godine, odgovor bi bio isti". Također, možda mi je prijatelj ili netko puno pametniji rekao i ovo: najgori/najbolji je film onaj kojeg svatko tumači na drugačiji način. Tu se vraćamo na prvu rečenicu ovoga kratkog osvrta - Neprijatelj je doživljen na milijun i jedan način. Netko mu je pripisao kvalitetu koju ne posjeduje, ali i obratno. Meni je Neprijatelj prost k'o pasulj. Ima svoj početak i kraj, a kraj je početak; štoviše, film je toliko jednostavan da mu i poster kazuje što nas točno tu čeka. Tko nije vidio poster, sigurno je shvatio barem jednu od desetak naznaka koje nam točno govore što se tu radi. Uopće, kad su ovakvi uratci u pitanju, radnja najčešće prati problematiku Straha kod protagonista. Umjesto da si prizna Strah od onog što je neminovno, protagonist bježi u nadrealno. Dakle, ionako bi kratak film bio još kraći da je protagonist rekao da se boji predstojećeg roditeljstva. Ovako dobivam duhovitu, precizno realiziranu, no i blago površnu studiju kaosa podsvijesti. 

 

(4)

o kom se filmu radi? znam bar dva filma sa istim naslovom.

Link to comment

Odlican je novi terminator! Bej je kjubrik naseg doba...preporuka svima!

 

Edit - a mogao sam se zakunuti ubedjen da je zaki momcic, ja sam bio u toj nekoj fazi dizanja kvaliteta sa 15-16...od tad ga samo spustam gde god poso. :(

Edited by Ruxin
Link to comment

Naravno. Uzbudio me je ovoliki rast kvaliteta na temi pa pogresih u zurbi da ga snizim....

 

Nego bio bi red da ostavim neki post koji nije trol danas...poslednje gledao blue ruin. Dobar film, ali ne bas toliko dobar koliko "kazu". Pre toga mi grand budapest bas legao. Volim hipsterskog vesa, sta cu...

Link to comment

o kom se filmu radi? znam bar dva filma sa istim naslovom.

 

Inversetime piše više za svoju dušu, interakcija mu nije jača strana. I ranije su ga ljudi molili da bar da neki hint, ali uzalud.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...