Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Keane (2004)

Nelagodna i teška drama, koju je napisao i režirao malo poznati reditelj; Lodge Kerrigan. Za njegov film inspiraciju je dobio i od sopstvenog straha od nestanka deteta koju je i sam doživeo. Kako kaže; "Jeziva je i pomisao da vaše dete može biti oteto za samo četiri minuta".

Preporuka za stvarno uznemirujući i neobičan film iz više uglova. Da napomenem da nije svačija šolja čaja... Spora drama, dugačkih kadrova i sa veoma malo dijaloga. Klaustrofobična atmosfera i komplikovana priča koja nije lako čitljiva. Od mene 8/10

Link to comment

Jagten.jpg

 

Hvala ducca na preporuci, jednom recju filmcina. Da se popularno izrazim film otvara™ VanMorisonova Moondance :Hail: i skakanje u ledenu novembarsku vodu, ni ne sluteci sta ce se sve desiti. Uvek sam voleo filmove u kojima se napravi taj zaokret iz fine idile u tesku dramu-taj kontrast izmedju sredjenog drustva sa stopom nezaposlenosti od 3% i istog tog drustva koje je vodjeno psihologijom mase spremno na linc, bez obzira da li je meta neko iz najblizeg okruzenja. Tu su bitni i zadnji kadrovi filma pod parolom "nema opustanja i dalje te gledamo".

Usput sam stigao da se "zaljubim" u Nadju :wub: i kuma koji ima 2-3 sjajne replike pomalo i crnim humorom obojene, kao da je nas covek gastos, a ne tamo neki "hladni" Danac  :s_c:

 

 

photo_l.jpg

 

Alexandra%2BRapaport%2BJagten%2BPhotocal

 

 

Edited by John Coltrane
Link to comment

Jagten.jpg

 

Hvala ducca na preporuci, jednom recju filmcina. Da se popularno izrazim film otvara™ VanMorisonova Moondance :Hail: i skakanje u ledenu novembarsku vodu, ni ne sluteci sta ce se sve desiti. Uvek sam voleo filmove u kojima se napravi taj zaokret iz fine idile u tesku dramu-taj kontrast izmedju sredjenog drustva sa stopom nezaposlenosti od 3% i istog tog drustva koje je vodjeno psihologijom mase spremno na linc, bez obzira da li je meta neko iz najblizeg okruzenja. Tu su bitni i zadnji kadrovi filma pod parolom "nema opustanja i dalje te gledamo".

Usput sam stigao da se "zaljubim" u Nadju :wub: i kuma koji ima 2-3 sjajne replike pomalo i crnim humorom obojene, kao da je nas covek gastos, a ne tamo neki "hladni" Danac  :s_c:

 

 

photo_l.jpg

 

Alexandra%2BRapaport%2BJagten%2BPhotocal

 

 

 

pa osim ducce još nas desetak ga je preporučilo :)

 

 

Evo jednog filma kojeg preporučujem:

 

The Attack (2012)

http://www.imdb.com/title/tt0787442/

 

Jedan omaž palestinsko/jevrejskog problema iz jednog, za mene, novog aspekta gledišta.

Link to comment

War Games očajan? :mad: Saću sve čaše da polupam......

kobni, u poslednje vreme si prava matora drtina. Vreme ti je da počneš da drljaš drvenu tablu po parkovima. Bolje i to nego da pereš sudove...

Link to comment

Mislim, dobro, oće li neko napisati šta ga u konkretnom filmu voza ili će sve ostati u opsegu žal za mlados? Cenim da je to film sa one druge teme, šta se dešava kada ga gledam po drugi. Ja sam ga gledao po prvi put i uopšte me nije radio. Čak i ta hladnoratovska priča, koja je mogla da bude fantastična satira, je debilnim dijalozima, debilnom glumom i debilnom mjuzom (jednino je scenografija ok) pretvorila film u totalni promašaj.

Link to comment

Mislim, dobro, oće li neko napisati šta ga u konkretnom filmu voza ili će sve ostati u opsegu žal za mlados? Cenim da je to film sa one druge teme, šta se dešava kada ga gledam po drugi. Ja sam ga gledao po prvi put i uopšte me nije radio. Čak i ta hladnoratovska priča, koja je mogla da bude fantastična satira, je debilnim dijalozima, debilnom glumom i debilnom mjuzom (jednino je scenografija ok) pretvorila film u totalni promašaj.

 

+1

 

A pocetak je zapravo obecavao. Scena sa mladjanim Madsenom i Spencerom u bunkeru jedino je sto valja u filmu

 

1912275_10152238336418210_1961494037_n.j

 

Turn your key sir!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...